Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Nasze wiadomości

Rejestracja ryb w 2008 roku

Aktualności | 2010-03-22 | Publikujący: Okręg PZW w Lublinie

Racjonalna gospodarka rybacka to nie tylko zarybianie naszych wód, to również ich ochrona i przemyślane odłowy. Często podczas Walnych zebrań słyszałem zarzuty wobec Zarządu Okręgu, że wędkarze rejestrują ryby a i tak nikt tego nie zlicza. Często powtarzałem, że jest to nieprawda, że rejestry są zliczane w programie Akwarius, i tylko brak możliwości przedstawienia tego programu do publicznej wiadomości.
Już od dzisiaj jest inaczej. Wejdź w zakładkę Nasze wody i otwórz podstronę Rejestracja ryb lub po prostu kliknij tutaj.

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (2)

 • Harasim Marek Data dodania: 9 lat temu Oceń: 0 + / -

  marek

  Wykonując ten druk nie analizowałem zawartości merytorycznej rejestrów połowu. Ponieważ Bystrzyca wpada do Zalewu Zemborzyckiego, a tam jest zasiedlony lipień, to teoretycznie mógł się on przemieścić również do zalewu. Może to jednak "nieodpowiedzialne" działanie niektórych naszych kolegów, właśnie w ten sposób traktujących rejestry połowu. Na to już nie mamy wpływu. Skarbnik też tego nie wyłapie, a póki co rejestry są anonimowe, choć już teraz, po numerze rejestru możliwa jest identyfikacja rejestrującego. Mam nadzieję, że po upublicznieniu tej rejestracji i mentalność tych kolegów się zmieni i taka analiza da nam pełny obraz rybostanu w naszych wodach. Z drugiej strony, nawet odrzucając tego rodzaju wpisy, możemy już dokonać analizy zasobności naszych wód, chociaż w 2008 roku skuteczność odzyskiwania wydanych rejestrów była mała. Ale i tutaj również mamy nadzieję, że i to się zmieni.

 • cymes Data dodania: 9 lat temu Oceń: 0 + / -

  cymes

  Chyba wkradł się tu mały błąd - Zalew Zemborzycki 251 szt lipienia :D
  ..może bardzo "bazgrali" i z leszczy wyszły lipnienie.

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

W dniu 14 grudnia 2009 roku naszą stronę na portalu odwiedziło 120 tys, wędkarzy internautów, co daje nam średnio 30 tys. na rok. Jak oceniasz dotychczasową wizualizację tej strony
Strona ciekawa, obrazująca życie kół w całym Okręgu
Strona powinna dotyczyć tylko działalności Zarządu Okręgu
Wszystko mi jedno, aby ryby brały
Głosuj wyniki

Ilość odwiedzin

Reklama