Spotkanie działaczy sportowych kół z Komisją Sportową ZO PZW w Lublinie.

Aktualności | 2010-03-07 | Publikujący: Okręg PZW w Lublinie

Dnia 06.03.2010 roku w siedzibie Zarządu Okręgu PZW w Lublinie odbyło się spotkanie Komisji sportowej ZO z działaczami kół PZW naszego Okręgu, odpowiedzialnymi za sport w kołach. W ramach tego spotkania odbyło się  szkolenie z zakresu organizacji imprez sportowych z zastosowaniem najnowszych przepisów zawartych w Regulaminie Organizacji Sportu Wędkarskiego.

Frekwencja przerosła oczekiwanie  organizatorów, albowiem na to spotkanie stawiło się ponad sto osób.  Zebranie otworzył Wiceprezes ds/sportu ZO PZW w Lublinie Edward Kosiewski.  Omówił najważniejsze zmiany zapisów Regulaminu Organizacji Sportu Kwalifikowanego zaproponowane przez Komisję sportową Zarządu Głównego i uchwalone przez Zarząd Główny w Warszawie, pokazał gdzie przy organizacji imprez sportowych robimy najwięcej błędów, co należałoby poprawić w przyszłości. Swoje wystąpienie doszczegółowił odpowiadając  na pytania zadawane z sali.

Stwierdził, że sport  jest jednym z priorytetów działalności  statutowej  ZO PZW  w Lublinie, i że naszym interesem jest, aby te wszystkie imprezy były przeprowadzane na wysokim poziomie, przy maksymalnej frekwencji.  Aby to osiągnąć należy przygotować jak największą ilość sędziów wędkarskich i to zarówno sędziów podstawowych jak i okręgowych. Ich dobre wyszkolenie pozwoli regulaminowo przeprowadzać zawody w kołach, a jednocześnie jeszcze bardziej podnieść poziom zawodów okręgowych. W dalszej części tego spotkania członkowie Komisji Sportowej Okręgu omawiali przepisy sędziowskie, rozdzielając je na poszczególne dyscypliny wędkarskie . Po szkoleniu przyszedł czas na weryfikacje nabytych umiejętności i przydatności tego typu szkoleń. Dla wszystkich chętnych zorganizowano egzaminy sędziowskie. Można było uzyskać licencję sędziego podstawowego, ale i można było podwyższyć swoje kwalifikacje. Łącznie temu egzaminowi w testach na sędziów wędkarskich klasy podstawowej i okręgowej wzięło udział 85 koleżanek i kolegów. Testy były trudne i dopuszczały zrobienie max dwóch błędów . Jednak poziom wiedzy był wysoki i uczestnicy tego egzaminu nie mieli problemu z trafnym wybraniem prawidłowej odpowiedzi.

Przy podwyższeniu kwalifikacji sędziowskiej, organizatorzy oprócz testów  przewidzieli    możliwość dopytywania uczestników bardziej szczegółowymi zagadnieniami. I tutaj nie było żadnych problemów. Wszyscy zaliczyli teoretyczny egzamin pozytywnie, a praktyczne wykorzystanie tej wiedzy nastąpi już w terenie przy organizacjach imprez sportowych. Wszystkim uczestnikom tego spotkania dziękujemy za tak liczne przybycie.  Mamy nadzieję, że te sześć godzin nie było czasem zmarnowanym, i że będzie procentowało w dalszej działalności kół Okręgu Lubelskiego.