Podlodowy Puchar Prezesa ZO pojechał do Świdnika i Uścimowa

Aktualności | 2010-02-14 | Publikujący: Okręg PZW w Lublinie

Nie mają szczęścia podlodowi sportowcy naszego okręgu do pogody. Kiedy trwała rywalizacja o Podlodowe Mistrzostwo Okręgu cały region został nawiedzony bardzo silnymi mrozami. Kiedy walka trwała o Podlodowy Puchar Prezesa, region nawiedziła śnieżyca, która przyniosła przez jedną noc  ponad dwudziestocentymetrową warstwę świeżego, białego puchu. Dlatego też zawody zaczęły się od torowania sobie dojazdu do łowiska i precyzyjnego parkowania Ośrodku Sportów Wędkarskich w Rogóżnie. W ruch poszły łopaty i wzajemna pomoc kolegów. Taka postawa naszych wędkarzy była bardzo budująca. Życzylibyśmy sobie takiej współpracy we wszystkich dyscyplinach wędkarskich.

Do dzisiejszej rywalizacji przystąpiło 54 zawodników reprezentujących 27 kół i klubów wędkarskich naszego Okręgu. Pomimo ciężkich warunków, zawody należy zaliczyć do udanych, co zostało stwierdzone podczas ceremonii zakończenia, w której wziął udział fundator pucharów Prezes ZO PZW w Lublinie Zbigniew Sadowski.  Łącznie zawodnicy w zawodach złowili 2293 ryby o łącznej wadze 46 kg. Tylko jednemu zawodnikowi nie udało się wyłowić żadnej ryby. Natomiast na drugim biegunie znalazł się Marek Winiarski z koła WSK Świdnik, który skutecznie zrewanżował się kolegom za Mistrzostwa Okręgu. Jego pewne zwycięstwo nie było w tym wypadku żadną niespodzianką. Niespodzianki nie zanotowano również na drugiej pozycji, gdyż Paweł Tkaczyk z Barrakudy był jednym z pretendentów do zwycięstwa. Niespodzianką natomiast były dwa kolejne miejsca. Sławomir Łoziński i Andrzej Kaliszuk z Koła PZW w Uścimowie do faworytów nie należeli, a dobra postawa i lokata w klasyfikacji indywidualnej, dała im zwycięstwo w historycznej,  bo pierwszej drużynowej klasyfikacji tych zawodów. Tym samym Zarząd Okręgu zrealizował zimowy Kalendarz imprez sportowych, ale ponieważ  zima jeszcze w pełni, zapewne jeszcze nie raz spotkamy się na lodzie podczas rozgrywania towarzyskich podlodowych zawodów.

Poniżej przedstawiamy wyniki sektorowe oraz klasyfikację indywidualną i drużynową Podlodowego Pucharu Prezesa ZO PZW w Lublinie.