Po Drużynowym Pucharze Antka

Aktualności | 2009-07-19 | Publikujący: Koło PZW OSW Rogóżno

Kolejne zawody międzykołowe za nami. Tym razem na zbiorniku Krzczeń spotkaliśmy się aby rywalizować w Drużynowym Pucharze Antka. Jest to kolejna formuła zawodów współorganizowana przez nasze koło ze sklepem wędkarskim Antek w Łęcznej, której uczestnicy rekrutują się ze wszystkich kół Powiatu Łęczyńskiego. Klasyfikację  zawodników w tych zawodach prowadzimy podwójną. Indywidualną - służy do naliczenia punktów Grand Prix Powiatu Łęczyńskiego i drużynową /zespołową/- służy do sklasyfikowania drużyny w danej edycji tych zawodów. Drużynowy Puchar Antka zabiera drużyna, która dwukrotnie pod rząd zdobędzie puchar przejściowy lub trzykrotnie z przerwami. W poprzedniej edycji to nasze koło zabrało puchar przechodni na własność i to nam przypadła rola ufundowania nowego pucharu. Apetyty na ten nowy puchar również posiadaliśmy i w tym roku, gdyż jak  wskazuje na to statystyka,  potencjał ludzki do optymizmu napawał. Ale potencjał jest tylko potencjałem a o miejscu drużyny decyduje ryba w siatce i kolejnych trzech zawodników sklasyfikowanych w zawodach. A tu już było gorzej. Wystarczyło tylko, że kilka zbiegów okoliczności w tym dniu wyskoczyło i już optymizm przestał obowiązywać. Jednak to nasze potknięcie traktujemy jako zachętę do dalszej rywalizacji. Po prostu jeszcze o jeden rok ten nasz puchar będzie przewożony na zawody.

Indywidualnie w zawodach zwyciężył Jan Sadowski z koła OSW Rogóżno wyprzedzając Krzysztofa Wierzchowskiego z koła Bogdanka i Lesława Sawickiego z koła Łęczna. Czwarty był Piotr Roman z Koła OSW Rogóżno lecz przybył na miejsce zbiórki już po losowaniu, łowił na miejscu zerowym i został sklasyfikowany indywidualnie lecz jego wynik nie został przyjęty do punktacji drużynowej. Wśród młodzieży wędkującej najlepszymi okazali się Marcin Kędzierski i Wojciech Maciejewski z Koła Bogdanka oraz Dominik Krasucki z koła OSW Rogóżno. Młodzież z Bogdanki zadecydowała również o klasyfikacji drużynowej. Tutaj najlepszą drużyną okazała się Bogdanka , która wyprzedziła OSW Rogóżno, Milejów, Siedliszcze i Łęczną.

Klasyfikację indywidualną, drużynową i aktualną klasyfikację Grand Prix Łęcznej przedstawiamy poniżej.