Zarybianie Wieprza sumem

Aktualności | 2016-11-07 | Publikujący: Koło PZW Trawniki

W kwietniu 2015 roku została zarybiona sumem rzeka Wieprz w Trawnikach. Ryba została wpuszczona przez Okręg PZW Lublin. W załączeniu zdjęcia.... więcej

Statutowe Zawody Spławikowe

W dniu 07 czerwca 2015r na rzece Wieprz w Pełczynie odbyły się zawody spławikowe statutowe. W zawodach Imiejsce zdobył Golon Grzegorz, drugie miejsce Kowalczyk Przemysław, trzecie Szcześniak Grzegorz, czwarte Mirosław Malesza i piąte Arkadiusz Psujek, w kategorii junior zwyciężył Bartek Sidor. Zawody były przesunięte z uwagi na poziom wody po ostatnich ulewach, jednak teraz pogoda dopisała. Dołączamy zdjęcia.... więcej

Statutowe Zawody Spinningowe

W dniu 14 czerwca 2015 tydzień po zawodach spławikowych także na Wieprzu odbyły się zawody wędkarskie spinningowe. W zawodach zwyciężył Leszek Władziński, drugie miejsce zajął Robert Archała, trzecie Krzysztof Pastuszak, czwarte Mirosław Zajączkowski, a piąte Stanisław Kowalski. Podczas zawodów królował kleń -cztery miejsca, były szczupaki, sandacze ale niewymiarowe, piąte miejsce okoń. Po zawodach było wręczenie medali dyplomów i nagród, a także ognisko z pieczeniem kiełbasy, także pogoda dopisała było słonecznie jak na zawodach ...... więcej

Puchar Wójta Gminy Trawniki

W dniu 19 lipca 2015 na rzece Wieprz w okolicy Pełczyna odbyły się zawody towarzyskie spławikowe o Puchar Wójta Gminy Trawniki. W zawodach zwyciężył kolega Marcin Olchowy, drugie miejsce zajął kolega Adam Szpakowski, a trzecie miejsce zajął Bartek Sidor. Oczywiście wszystkie złowione rybki wróciły do wody. Zwycięzcom gratulujemy. Zwycięzcy Puchar wręczył i pogratulował fundator Wójt Gminy Trawniki Jerzy Szpakowski na festynie regionalnym. W załaczeniu zdjęcia z zawodów i oczywiście następne punkty dla zwycięzców w rankingu najlepszego ...... więcej

Puchar Zarządu Koła zakonczenie sezonu

W dniu 11 października 2015 roku odbyły się zawody wędkarskie towarzyskie o Puchar Zarządu Koła PZW Trawniki na Wieprzu. Były to ostatnie zawody w tym sezonie. W zawodach zwyciężył kolega Mariusz Lekan, drugie miejsce zajął kolega Marcin Wypych a trzecie kolega Marcin Mrugała. Zwycięzcom gratulujemy. Po zawodach było jak zwykle ognisko i kiełbaski ponadto był gorący bigos. Było zimno jednak ryby zostały złowione, kleń Mariusza Lekana złowiony na rosówkę z koszykiem zanętowym metodą gruntową przesądził o zwycięstwie. Oczywiście wszystkie ryby ...... więcej

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia

W Wigilię Bożego Narodzenia Gwiazda Pokoju drogę wskaże. Zapomnijmy o uprzedzeniach, otwórzmy pudła słodkich marzeń. Niechaj Aniołki z Panem Bogiem, jak Trzej Królowie z dary swymi, staną cicho za Twoim progiem, by spełnić to, co dotąd było snami. Ciepłem otulmy naszych bliskich i uśmiechnijmy się do siebie. Świąt magia niechaj zjedna wszystkich, niech w domach będzie Wam jak w niebie. Oraz upojnych balów sylwestrowych jak i sukcesów w 2016 roku naszym wędkarzom oraz ich rodzinom życzy zarząd Koła PZW Trawniki ... więcej

coroczna akcja sprzątania Wieprza

Jak co roku w naszym kalendarzu imprez jest sprzątanie brzegów rzeki Wieprz. Takim akcentem rozpoczynamy nasz sezon wędkarski. W tym roku akcja objęła teren od mostu betonowego w Trawnikach do mostu betonowego w Pełczynie a nawet ok. kilometr za tym mostem. Sprzątanie odbyło się przy współpracy Gminy Trawniki która udostępniła transport w postaci dwóch ciągników oraz dwóch kierowców, worki na śmieci, rękawice. Sprzątaliśmy po obu stronach rzeki Wieprz. Nasza akcja objęła taki rejon z uwagi na ilość osób które ...... więcej

SEZON 2016 UWAŻAMY ZA ZAKOŃCZONY - ZBIGNIEW JÓZWIK WYGRAŁ ZAWODY SPINNINGOWE NA KONIEC SEZONU

Aktualności | 2016-10-03 | Publikujący: KOŁO PZW "LESZCZ" w Kocku

Spinningowe zawody na zakończenie sezonu to ostatni punkt z kalendarza imprez na 2016 rok. Zawody odbyły się na Wieprzy w okolicy miejscowości Jeziorzany. Pogoda nad wyraz dopisała co widać na załączonych obrazkach. Wieprz jest tu bardziej rybny niż na odcinku w okolicy Kocka. Drapieżniki były i to w różnych gatunkach ale niestety za krótkie do wagi. Były i bolenie, sandacze, szczupaki i klenie. Niestety wszystko za krótkie. Do wagi zaliczono tylko „pasiaki” takie ponad 20 cm. Największego zaliczył Zbigniew Józwik i to on wygrał zawody. ...... więcej

BARTŁOMIEJ SOBOLEWSKI ZWYCIĘZCĄ ZAWODÓW O PUCHAR PREZESA KOŁA ZBIGNIEWA NOWICKIEGO

Aktualności | 2016-09-26 | Publikujący: KOŁO PZW "LESZCZ" w Kocku

Prawie 6kg złowił Bartosz Sobolewski - zwycięzca Pucharu ufundowanego przez Prezesa Koła PZW „Leszcz” w Kocku Zbigniewa Nowickiego. To kolejna edycja zawodów o puchar Prezesa Koła, która odbyła się na zbiorniku Kęsy w Bożniewicach w dniu 25 września br. Ryby w tym dniu były dosyć łaskawe dla zawodników ponieważ kilku z nich złowiło po kilka kilogramów ryb co nie zdarza się zbyt często. A ten rok jest zupełnie słaby przynajmniej na naszych wodach. Tym bardziej cieszą te wyniki. Drugie miejsce zajął Daniel Jurkiewicz z wynikiem ...... więcej

ZAWODY O PUCHAR PRZEWODNICZĄCEGO RADY MIEJSKIEJ W KOCKU DLA MATEUSZA SIKORY

Aktualności | 2016-09-12 | Publikujący: KOŁO PZW "LESZCZ" w Kocku

Zawody odbyły się na zbiorniku Kęsy w Bożniewicach przy bardzo ładnej pogodzie. Drugi weekend września i 30 stopni ciepła bezchmurne niebo. Przy takiej pogodzie walczyli młodzi wędkarze o Puchar Przewodniczącego rady Miejskiej w Kocku Marka Futery. Pomimo upału i bezchmurnego nieba ryby całkiem przyzwoicie brały. Wszyscy wędkarze łowili ryby – głównie były to płocie. Najlepiej spisał się Mateusz Sikora, który złowił 2350g ryb. Drugi był Jakub Jurkiewicz 2150 g a trzeci Konrad Nicpoń 1520 g. Zwycięzca otrzymał puchar a za drugie i trzecie miejsce ...... więcej