0

Aktualności - archiwum zobacz aktualne

Zawody z okazji 65 lecia koła PZW Trawniki

Aktualności | 2019-01-22 | Publikujący: Koło PZW Trawniki

W dniu 21 sierpnia 2016 z okazji 65-lecia istnienia koła PZW Trawniki zorganizowano towarzyskie zawody wędkarskie. Łowienie odbyło się metodą dowolną jedna tura 4 godziny. Zwycięzcą zawodów został kolega Darek Krysa, drugie miejsce zajął kolega Arek Psujek a trzecie miejsce kolega Czesław Wójtowicz. Po zawodach wręczono puchary zwycięzcom i wszyscy zasiedli do biesiady piwnej oraz przygotowanego posiłku. Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy na następne zawody. zarząd... więcej

Sprzątanie nad Wieprzem

W dniu 16 kwietnia 2016 odbyła się jak co roku akcja Koła PZW w Trawnikach sprzątania brzegów naszej rzeki Wieprz od Pełczyna do mostu kolejowego. W akcji brali udział nie tylko wędkarze, transport zapewniła Gmina Trawniki. Aż trudno pomyśleć, że pomimo przyjmowania przez firmę wywożąca śmieci w Trawnikach, za które pobierane są opłaty w rzece znajdujemy pojemniki po olejach, farbach , środkach ochrony rośln, środkach chwastobójczych, pojemników plastikowych po napojach, słoików i butelek a także plastikowych opakowań i torebek. ...... więcej

Zawody podlodowe

W dniu 17 stycznia 2016 roku odbyły się statutowe zawody wędkarskie podlodowe Koła PZW Trawniki na jeziorze Głębokim koło Cycowa. Pierwsze miejsce w zawodach zdobył nasz junior Bartek Sidor, drugie miejsce zajął Przemek Kowalczyk, trzecie miejsce Szpakowski Adam, czwarte miejsce Pastuszak Krzysztof i piąte miejsce Lekan Mariusz. W zawodach wzięło udział 18 wędkarzy złowiono ogółem 5 kg ryb. Zawodnicy zdobyli pierwsze punkty w rankingu na najlepszego wędkarza roku który organizuje nasze koło. Zwycięzcom gratulujemy, sezon 2016 rozpoczęty.... więcej

WYJAZD WĘDKARSKO-INTEGRACYJNY NA WAPNICĘ

Aktualności | 2019-01-21 | Publikujący: KOŁO PZW "LESZCZ" w Kocku

Planowany od wielu, wielu lat wspólny wyjazd wędkarzy naszego Koła znalazł swój finał. Pomysł wyjazdu na wspólne wędkowanie – wycieczki pojawił się już ze 20 lat temu, kiedy funkcję Prezesa naszego Koła przejął niezapomniany Mieczysław Szczepański. Poza wieloma pomysłami realizowanymi przez Zarząd pod jego przewodnictwem pojawił się i ten wspólnego wyjazdu na „obce” łowisko np. na Bóg. Niestety z różnych przyczyn pomysł ten nie został zrealizowany aż do chwili obecnej. Zarząd pod przewodnictwem prezesa ...... więcej

WĘDKARZE Z NASZEGO KOŁA PRZYGOTOWALI NATURALNE KRYJÓWKI DLA DRAPIEZNIKÓW NA JEZIORACH KUNÓW I FIRLEJ

W naturalnych jeziorach jest niewiele kryjówek dla drapieżników. Tak jest na jeziorach Kunów i Firlej. Dlatego wędkarze z naszego Koła postanowili pomóc drapieżnikom na tych jeziorach budując im sztuczne stanowiska – „krześliska”. Taką akcję przeprowadzili koledzy z naszego Koła w niedziele 8 kwietnia. Z takich schronisk korzystają okonie, szczupaki i sandacze. Wylęg sandacza, na takich krześliskach, będzie miał, w pierwszych dniach życia zabezpieczenie, raz chronić je będzie rodzic, dwa w gałęziach będą miały niezłą ...... więcej

Spinningowy Puchar Firleja

Aktualności | 2018-11-09 | Publikujący: Koło PZW Świdnik WSK

Zarząd Koła PZW Świdnik WSK, zorganizował w dniu 06.05.2018r. spinningowe zawody wędkarskie o Puchar Jeziora Firlej. W zawodach udział wzięło 22 zawodników. Po pięciu godzinach spinningowania, pierwsze miejsce wywalczył kol. Sławomir Rybak wyjmując z wody 400 pkt. na drugim miejscu kol. Bogusław Grabarczuk 285 pkt. a na trzecim kol. Marek Winiarski 280 pkt. GRATULUJEMY. Wyniki w załączniku.... więcej

PUCHAR PREZESA KOŁA ZBIGNIEWA NOWICKIEGO NA ŁOWISKU SPECJALNYM W CZEMIERNIKACH DLA MACIEJA KONARSKIEGO

Aktualności | 2018-10-07 | Publikujący: KOŁO PZW "LESZCZ" w Kocku

Łowisko specjalne przy pałacu w Czemiernikach był miejscem gdzie odbyły się ostatnie zawody spławikowo-gruntowe naszego Koła w tym sezonie. Do zdobycia był okazały puchar ufundowany przez Zbigniewa Nowickiego Prezesa Koła PZW „Leszcz” w Kocku. Październikowa niedziela okazała się łaskawa dla startujących ale tylko z pogodą. Pomimo obiecujących testów przed zawodami , w dniu zawodów ryby, szczególnie te większe wzięły sobie wolne. Kilku wędkarzy przez 5 godzin łowiło ostatnie jesienne promienie słoneczne. Rekompensatą dla startujących ...... więcej

MISTRZ SPINNINGU 2018 MACIEJ KONARSKI

Aktualności | 2018-09-03 | Publikujący: KOŁO PZW "LESZCZ" w Kocku

Rzeka Wieprz była w tym roku miejscem gdzie odbyły się zawody spinningowe o mistrzostwo naszego Koła. Zawody odbyły się w dniu 26 sierpnia. Drapieżników nie ma za wiele w naszych wodach jak i innych ryb zresztą też. Zwycięzcy udało się złowić szczupaczka a drugiemu zawodnikowi zawodów 4 okonki. Większość startujących obyła się smakiem ryby. Albo nie miała nawet puknięcia albo niewymiarowego okonka. Mistrzem spinningu w roku 2018 został Maciej Konarski. Wicemistrzem Daniel Jurkiewicz a trzecim zawodnikiem mistrzostw Tomasz Mitura. Czwarty był Mariusz ...... więcej

MACIEJ KONARSKI FEEDEROWYM MISTRZEM KOŁA NA 2018 ROK

Aktualności | 2018-05-14 | Publikujący: KOŁO PZW "LESZCZ" w Kocku

W niedzielę 13 maja br. odbyły się Zawody Feederowe o Mistrzostwo Koła PZW „Leszcz” w Kocku. Zawody rozegrano za Zalewie Zemborzyckim. Pogoda dopisała, ryby całkiem przyzwoicie. Najlepszym feederowcem w tym roku został Maciej Konarski, który wygrał zawody wynikiem 4590g. Drugie miejsce z niewiele gorszym wynikiem zajął Karol Barszczewski – 4505g. Trzecie natomiast wywalczył nie kto inny jak Prezes Koła sam Zbigniew Nowicki. Kol. Prezes przypomniał sobie dawne młodzieńcze czasy, kiedy to wygrywał zawody w Kole i reprezentował Koło na zawodach ...... więcej

Mikołaj Sikora Spławikowym Mistrzem Kola w kategorii juniorów a Bartlomiej Sobolewski w kategorii seniorów

Aktualności | 2018-05-07 | Publikujący: KOŁO PZW "LESZCZ" w Kocku

W dniu 3 maja br. przy pięknej pogodzie odbyły się Spławikowe Mistrzostwa Koła PZW „Leszcz” w Kocku. Zawody rozegrano w kategoriach juniorów i seniorów na Zalewie Zemborzyckim. Wędkarzom towarzyszyła piękna pogoda, niestety ryby nie były już tak łaskawe. Zawody rozegrano w jednej turze. W kategorii juniorów zwyciężył Mikołaj Sikora – 5840g, drugie miejsce zajął Oskar Partyka – 1170g a trzecie miejsce Mateusz Sikora – 660g. W kategorii seniorów zwyciężył Bartłomiej Sobolewski – 4010g, drugie miejsce zajął ...... więcej