0

Nasze wiadomości - archiwum zobacz aktualne

Spinningowe Mistrzostwa Koła Świdnik-Miasto

Aktualności | 2016-08-21 | Publikujący: Koło PZW Świdnik Miasto

Pierwsze tegoroczne zawody spinningowe zorganizowaliśmy na Wiśle. Upalna pogoda nie sprzyjała aktywnemu żerowaniu ryb tego dnia. Brań było sporo, ale najczęściej łowiliśmy niewymiarowe rybki, te większe pochowały się gdzieś w głównym nurcie zapewne przeczuwając zbliżającą się zmianę pogody. Nasz wędkarski honor uratowało kilka wymiarowych okoni. 1.Kamil Seroka 150 pkt. 2.Dariusz Dulniak 90 3.Zenon Szewczuk 90 4.Mariusz Paluszek 70 ... więcej

PO RAZ TRZECI Z RZĘDU JAROSŁAW SIDOR MISTRZEM KOŁA W SPINNINGU

Aktualności | 2016-08-16 | Publikujący: KOŁO PZW "LESZCZ" w Kocku

Na wieprzu koło Jeziorzan odbyły się zawody spinningowe o Mistrzostwo Koła PZW „Leszcz” w Kocku seniorów. W zawodach uczestniczyło 13 zawodników. Niestety Wieprz okazał się dla wędkarzy niezbyt łaskawym łowiskiem. Tylko 5 zawodników miało rybę, pozostali musieli obejść się smakiem. Po raz trzeci z rzędu swoją klasę w łowieniu drapieżników pokazał Jarosław Sidor – łowiąc ładnego szczupaka. Drugie miejsce zajął Stanisław Popkiewicz a trzecie Zbigniew Józwik. ... więcej

"Nocne zawody nad jez. Firlej"

Aktualności | 2016-06-28 | Publikujący: Koło PZW Milejów

W dniu 25/26 czerwca br odbyły sie kolejne zawody wędkarskie pod nazwą "Gruntowe zawody wędkarskie" na jez. Firlej. Do których przystąpiło 19 zawodników. Na trzecim miejscu stanął kol. Krzysztof Jóźwiak z wynikiem 8340 pkt., na drugim miejscu był kol. Piotr Jatczak osiągając wynik 9040 pkt. Kol. Jacek Tudruj zajął najlepsze - pierwsze- miejsce osiągając wynik 12790 pkt. Opracował: kol. Paweł Lipiński... więcej

DANIEL JURKIEWICZ ZWYCIĘZCĄ SPŁAWIKOWYCH MISTRZOSTW KOŁA SENIORÓW

Aktualności | 2016-06-28 | Publikujący: KOŁO PZW "LESZCZ" w Kocku

Na zbiorniku Szewczak w dniu 26 czerwca br. Odbyły się zawody spławikowe o Mistrzostwo Koła PZW Leszcz w Kocku w kategorii seniorów. Na 14 startujących najlepszym okazał się Daniel Jurkiewicz zwyciężając wynikiem 1900 g. Drugie miejsce zajął Maciej Konarski 1580 g. Trzecie miejsce zajął Jarosław Kowalczyk 1550 g. Pozostałe wyniki w załączeniu. Piękna słoneczna i upalna pogoda towarzyszyła zmaganiom zawodników podczas tegorocznych mistrzostw. Ryby przez to nie żerowały zbyt intensywnie ale każdy zawodnik coś złowił. Ci najlepsi wygrali. A na koniec ...... więcej

SPŁAWIKOWYM MISTRZEM KOLA JUNIORÓW PO RAZ KOLEJNY ZOSTAŁ KONRAD NICPOŃ

Aktualności | 2016-06-04 | Publikujący: KOŁO PZW "LESZCZ" w Kocku

Nie ma mocnych wśród juniorów na Konrada Nicponia. Kolejny raz Konrad był najlepszy w kategorii juniorów w spławiku – jego wynik 2910g. Co prawda drugi zawodnik zawodów Jakub Jurkiewicz niewiele mu ustępował – 2846g. Jedna większa płotka i mogło być zupełnie inaczej. Trzecie miejsce zajął Mateusz Sikora – 2508g. Bardzo dobrze spisał się najmłodszy uczestnik zawodów Jacek Guz, który pierwszy raz startował w zawodach i złowił całkiem, całkiem sporo ryb. BRAVO! Niestety do łyżki miodu pasuje łyżka dziegciu. ...... więcej

Sezon otwarty

Aktualności | 2016-05-01 | Publikujący: Koło PZW Zagłębocze

!-go maja został otwarty sezon wędkarski na jez. Zagłębocze. Na 10 łodziach łowiło łącznie ok. 25 wędkarzy. Niestety szczupaki i okonie (na nie własnie wszyscy polowali) nie dopisały. Co prawda złowiono kilkadziesiat sztuk, ale największe były w granicach 50 - 55 cm. A okoń "padł" 1 (złowiony na muchówkę).... więcej

JUNIOR KUBA JURKIEWICZ ZWYCIĘZCĄ ZAWODÓW O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA KOCK

Aktualności | 2016-04-28 | Publikujący: KOŁO PZW "LESZCZ" w Kocku

12 lipca na zbiorniku Kęsy odbyły się zawody o Puchar Burmistrza Miasta Kock. Zawody w kategorii OPEN o największą rybę junior Jakub Jurkiewicz. Jakub wygrał rywalizację pokonując starszych kolegów. Zwycięstwo dało Kubie złowienie największego lina w tym dniu. Był to lin o wadze 0,7 kg. Pozostali zawodnicy, którzy zajęli drugie i trzecie miejsce również złowili liny ale odpowiednio 0,57 kg i 0,54 kg. Drugie miejsce zajął Jerzy Sobolewski a trzecie Jerzy Wawerek. Zawody odbywały się przy pięknej pogodzie. Ryby i humory dopisywały. Na koniec puchar i ...... więcej

25 JUBILEUSZOWE ZAWODY SPŁAWIKOWE O PUCHAR PREZESA RYSZARDA NOWICKIEGO WYGRYWA JUNIOR MATEUSZ SIKORA

Na Tyśmienicy przy nowym moście odbyły się 25 Jubileuszowe Zawody Spławikowe o Puchar Prezesa Ryszarda Nowickiego. Zawody odbyły się na odcinku odmulonej Tyśmienicy. Miały charakter otwarty i dlatego wzięli w nich juniorzy i seniorzy. Młodzi pokazali klasę starszym kolegom. Okazało się, że pierwsze miejsce zajął junior - Mateusz Sikora. Drugie miejsce zajął również junior - Bartłomiej Sobolewski. Dopiero na trzecim miejscu uplasował się najlepszy z seniorów Sławomir Witek. Jemu za to przypadł tytuł wędkarza, który złowił największą rybę. ...... więcej

KOLEJNĄ EDYCJĘ KONKURSU WIEDZY WĘDKARSKO-EKOLOGICZNEJ WYGRYWA JAKUB JURKIEWICZ

27 marca odbyła się kolejna edycja Konkursu Wiedzy Wędkarsko-Ekologicznej w naszym Kole. Ideą konkursu jest propagowanie wśród dzieci i młodzieży wiedzy z zakresu amatorskiego połowu ryb oraz upowszechnienie wiedzy o ochronie środowiska i zagrożeniach wynikającychz rozwoju gospodarczego jak również poszerzenie wśród młodzieży wiedzy o przyrodzie naszego kraju. Największą wiedzą w tegorocznej edycji konkursu wykazał się Jakub Jurkiewicz, drugie miejsce zajęła Weronika Mitura, trzecie Mikołaj Sikora. Kolejne miejsca zajęli Jakub Lipski, Mateusz ...... więcej

UDZIAŁ W ZAWODACH RZUTOWYCH O PUCHAR WICEPREZESA ZO D/S SPORTU

W dniu 01.03.2015 r. grupa wędkarzy z naszego Koła uczestniczyła w Zawodach Rzutowych o Puchar Wiceprezesa ZO Lublin ds. sportu. Zawody odbyły się w hali sportowej Zespołu Szkół nr 10 przy ul. Biedronki w Lublinie. Rywalizacja przebiegała w trzech kategoriach: seniorów, juniorów i kadetów. Łączny wynik zawodnika stanowiła suma punktowa dwóch konkurencji: spinningu sprawnościowego i spinningu celu x 2. Nasi zawodnicy zajęli dalsze miejsca. Start w zawodach naszych wędkarzy był sprawdzianem umiejętności rzutowych naszych młodych ...... więcej