0

Nasze wiadomości - archiwum zobacz aktualne

Zebranie sprawozdawczo informacyjne

Aktualności | 2019-01-22 | Publikujący: Koło PZW Trawniki

W dniu 10 grudnia 2017r w Ośrodku Kultury w Trawnikach odbyło się zebranie sprawozdawczo informacyjne na którym odczytano sprawozdania z działalności koła w sezonie 2017. Przedstawiono projekt kalendarza zawodów wędkarskich w przyszłym sezonie. Gościem na zebraniu był członek zarządu Okręgu z Lublina kolega Edward Kwieciński który wręczył wyróżnienia dla członków naszego koła. Puchar Najlepszego Wedkarza Roku otrzymał po raz trzeci kolega Przemek Kowalczyk, medal zasłużony dla Wędkarstwa otrzymał kolega Ryszard Kornecki, Medal za ...... więcej

Zawody z okazji 65 lecia koła PZW Trawniki

W dniu 21 sierpnia 2016 z okazji 65-lecia istnienia koła PZW Trawniki zorganizowano towarzyskie zawody wędkarskie. Łowienie odbyło się metodą dowolną jedna tura 4 godziny. Zwycięzcą zawodów został kolega Darek Krysa, drugie miejsce zajął kolega Arek Psujek a trzecie miejsce kolega Czesław Wójtowicz. Po zawodach wręczono puchary zwycięzcom i wszyscy zasiedli do biesiady piwnej oraz przygotowanego posiłku. Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy na następne zawody. zarząd... więcej

Sprzątanie nad Wieprzem

W dniu 16 kwietnia 2016 odbyła się jak co roku akcja Koła PZW w Trawnikach sprzątania brzegów naszej rzeki Wieprz od Pełczyna do mostu kolejowego. W akcji brali udział nie tylko wędkarze, transport zapewniła Gmina Trawniki. Aż trudno pomyśleć, że pomimo przyjmowania przez firmę wywożąca śmieci w Trawnikach, za które pobierane są opłaty w rzece znajdujemy pojemniki po olejach, farbach , środkach ochrony rośln, środkach chwastobójczych, pojemników plastikowych po napojach, słoików i butelek a także plastikowych opakowań i torebek. ...... więcej

Zawody podlodowe

W dniu 17 stycznia 2016 roku odbyły się statutowe zawody wędkarskie podlodowe Koła PZW Trawniki na jeziorze Głębokim koło Cycowa. Pierwsze miejsce w zawodach zdobył nasz junior Bartek Sidor, drugie miejsce zajął Przemek Kowalczyk, trzecie miejsce Szpakowski Adam, czwarte miejsce Pastuszak Krzysztof i piąte miejsce Lekan Mariusz. W zawodach wzięło udział 18 wędkarzy złowiono ogółem 5 kg ryb. Zawodnicy zdobyli pierwsze punkty w rankingu na najlepszego wędkarza roku który organizuje nasze koło. Zwycięzcom gratulujemy, sezon 2016 rozpoczęty.... więcej

WYJAZD WĘDKARSKO-INTEGRACYJNY NA WAPNICĘ

Aktualności | 2019-01-21 | Publikujący: KOŁO PZW "LESZCZ" w Kocku

Planowany od wielu, wielu lat wspólny wyjazd wędkarzy naszego Koła znalazł swój finał. Pomysł wyjazdu na wspólne wędkowanie – wycieczki pojawił się już ze 20 lat temu, kiedy funkcję Prezesa naszego Koła przejął niezapomniany Mieczysław Szczepański. Poza wieloma pomysłami realizowanymi przez Zarząd pod jego przewodnictwem pojawił się i ten wspólnego wyjazdu na „obce” łowisko np. na Bóg. Niestety z różnych przyczyn pomysł ten nie został zrealizowany aż do chwili obecnej. Zarząd pod przewodnictwem prezesa ...... więcej

WĘDKARZE Z NASZEGO KOŁA PRZYGOTOWALI NATURALNE KRYJÓWKI DLA DRAPIEZNIKÓW NA JEZIORACH KUNÓW I FIRLEJ

W naturalnych jeziorach jest niewiele kryjówek dla drapieżników. Tak jest na jeziorach Kunów i Firlej. Dlatego wędkarze z naszego Koła postanowili pomóc drapieżnikom na tych jeziorach budując im sztuczne stanowiska – „krześliska”. Taką akcję przeprowadzili koledzy z naszego Koła w niedziele 8 kwietnia. Z takich schronisk korzystają okonie, szczupaki i sandacze. Wylęg sandacza, na takich krześliskach, będzie miał, w pierwszych dniach życia zabezpieczenie, raz chronić je będzie rodzic, dwa w gałęziach będą miały niezłą ...... więcej

Spinningowy Puchar Firleja

Aktualności | 2018-11-09 | Publikujący: Koło PZW Świdnik WSK

Zarząd Koła PZW Świdnik WSK, zorganizował w dniu 06.05.2018r. spinningowe zawody wędkarskie o Puchar Jeziora Firlej. W zawodach udział wzięło 22 zawodników. Po pięciu godzinach spinningowania, pierwsze miejsce wywalczył kol. Sławomir Rybak wyjmując z wody 400 pkt. na drugim miejscu kol. Bogusław Grabarczuk 285 pkt. a na trzecim kol. Marek Winiarski 280 pkt. GRATULUJEMY. Wyniki w załączniku.... więcej

PUCHAR PREZESA KOŁA ZBIGNIEWA NOWICKIEGO NA ŁOWISKU SPECJALNYM W CZEMIERNIKACH DLA MACIEJA KONARSKIEGO

Aktualności | 2018-10-07 | Publikujący: KOŁO PZW "LESZCZ" w Kocku

Łowisko specjalne przy pałacu w Czemiernikach był miejscem gdzie odbyły się ostatnie zawody spławikowo-gruntowe naszego Koła w tym sezonie. Do zdobycia był okazały puchar ufundowany przez Zbigniewa Nowickiego Prezesa Koła PZW „Leszcz” w Kocku. Październikowa niedziela okazała się łaskawa dla startujących ale tylko z pogodą. Pomimo obiecujących testów przed zawodami , w dniu zawodów ryby, szczególnie te większe wzięły sobie wolne. Kilku wędkarzy przez 5 godzin łowiło ostatnie jesienne promienie słoneczne. Rekompensatą dla startujących ...... więcej

MISTRZ SPINNINGU 2018 MACIEJ KONARSKI

Aktualności | 2018-09-03 | Publikujący: KOŁO PZW "LESZCZ" w Kocku

Rzeka Wieprz była w tym roku miejscem gdzie odbyły się zawody spinningowe o mistrzostwo naszego Koła. Zawody odbyły się w dniu 26 sierpnia. Drapieżników nie ma za wiele w naszych wodach jak i innych ryb zresztą też. Zwycięzcy udało się złowić szczupaczka a drugiemu zawodnikowi zawodów 4 okonki. Większość startujących obyła się smakiem ryby. Albo nie miała nawet puknięcia albo niewymiarowego okonka. Mistrzem spinningu w roku 2018 został Maciej Konarski. Wicemistrzem Daniel Jurkiewicz a trzecim zawodnikiem mistrzostw Tomasz Mitura. Czwarty był Mariusz ...... więcej

MACIEJ KONARSKI FEEDEROWYM MISTRZEM KOŁA NA 2018 ROK

Aktualności | 2018-05-14 | Publikujący: KOŁO PZW "LESZCZ" w Kocku

W niedzielę 13 maja br. odbyły się Zawody Feederowe o Mistrzostwo Koła PZW „Leszcz” w Kocku. Zawody rozegrano za Zalewie Zemborzyckim. Pogoda dopisała, ryby całkiem przyzwoicie. Najlepszym feederowcem w tym roku został Maciej Konarski, który wygrał zawody wynikiem 4590g. Drugie miejsce z niewiele gorszym wynikiem zajął Karol Barszczewski – 4505g. Trzecie natomiast wywalczył nie kto inny jak Prezes Koła sam Zbigniew Nowicki. Kol. Prezes przypomniał sobie dawne młodzieńcze czasy, kiedy to wygrywał zawody w Kole i reprezentował Koło na zawodach ...... więcej

W dniu 14 grudnia 2009 roku naszą stronę na portalu odwiedziło 120 tys, wędkarzy internautów, co daje nam średnio 30 tys. na rok. Jak oceniasz dotychczasową wizualizację tej strony