0

VI Puchar Haczyka - relacja z zawodów

Aktualności | 2015-07-10 | Publikujący: Koło PZW Lublin Haczyk

W niedzielę 5 lipca na Zalewie Zemborzyckim odbyła się już VI edycja Pucharu Haczyka, otwardych zawodów towarzyskich organizowanych przez nasze Koło. Tym razem na starcie stanęło 51 zawodników, gotowych do rywalizacji o puchary, nagrody, prestiż i szacunek ;-) Zwyciężył z wynikiem 12 255 Franciszek Wysocki, który tym samym był najlepszy w sektorze A. Pozostałe sektory B,C i D wygrali kolejno: Bogusław Łacek (7 650), Maciej Bąska (10 500) oraz Przemysław Niećko (5 780). Puchar dla najlepszego zawodnika w kategorii junior/kobieta odebrała Natalia ...... więcej

Sprzątanie jezior "Uściwierz" i "Bikcze"

Aktualności | 2015-07-10 | Publikujący: Koło PZW Uściwierz

Zgodnie z umową zawartą z Zarządem Okręgu PZW-Lublin, członkowie naszego Koła sprzątają śmieci z brzegów jezior "Bikcze" i "Uściwierz". Śmieci są zbierane w odstępach dwutygodniowych. Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć z zebranych śmieci i odstawionych do punktu składowania.... więcej

Wyniki Zawodów Drużynowych

Aktualności | 2015-07-10 | Publikujący: Koło PZW Opole

W dniu 14.06.2015 odbyły się II Otwarte Drużynowe Zawody Wędkarskie. Drużyna składała się z 3 osób startujących w 3 oddzielnych metodach połowu: spinning, spławik, grunt. Metoda spinningowa odbyła się na rzece Chodelce, metoda spławikowa oraz gruntowa na Zbiorniku Wodnym. Zmiana terminu zawodów na czerwiec przyniosła w tym roku spore wyniki. Zwyciężyli: 1 Miejsce drużyna Zarządu Koła- Piotr Stańczak, Andrzej Pawlicha oraz Tomasz Kuś 2 Miejsce Drużyna MIĘTUS Team- Jacek Barwiński, Artur Barwiński, Krzysztof Tupaj 3 Miejsce drużyna z Koła Bystrzyca- Adam ...... więcej

JUBILEUSZ KOŁA 65-lat

Aktualności | 2015-07-08 | Publikujący: Koło PZW Kraśnik Miasto

W tym roku Polski Związek Wędkarski obchodzi 65-lecia działalności. Jest to największe stowarzyszenie polskich wędkarzy. Polski Związek Wędkarski zrzesza dziś ok. 630 tys. członków, reprezentujących wszystkie środowiska i grupy społeczne. Gospodaruje na ponad 218 tys. ha wód to jest prawie 45% wszystkich wód powierzchniowych w Polsce. Współpracuje z większością ośrodków naukowo-badawczych i wyższych uczelni w Polsce wykonujących badania na rzecz ochrony środowiska, gospodarki wędkarskiej i rybackiej. Prowadzi także działalność ...... więcej

Wyniki zawodów 5.07.2015r.

Aktualności | 2015-07-07 | Publikujący: Koło PZW Uścimów

Dnia 05.07.2015r. na jeziorze Białym Uścimowskim rozegrane zostały Spławikowe Zawody Towarzystkie. W zawodach wzięło udział 19 zawodników. Tego dnia było bardzo upalnie lecz po mimo tego ryba dość dobrze żerowała. Najcześciej poławianą rybą była płoć. Trafiały się również złote karasie i leszcze. Po wspólnej rywializacji nastąpiło wręczenie nagród zwycięzcom oraz wspólny posiłek przy grilu. Tego dnia zwycięzdą został Andrzej Kaliszuk z wynikiem 10840g. Drugie miejsce zajął Sławomir Łoziński z wynikiem 4480g. Natomiast ...... więcej

Puchar sklepu ZOO CENTRUM

Aktualności | 2015-07-07 | Publikujący: Koło PZW Opole

W tym roku odbyła się druga tura zawodów organizowanych przez Skarbnika Koła oraz właściciela sklepu Zoo Centrum. W tym roku puchar sklepu powędrował do Pauliny Plan która rozgromiła meską konkurencję na tych zawodach łowiąc ponad 10kg ryb. Gratulacje... więcej

Wyniki Zawodów Mistrzostwa Spławikowe Koła

W dniach 09.05.2015 oraz 10.05.2015 odbyły się Spławikowe Mistrzostwa Koła SAZAN w Opolu Lubelskim. W Zawodach startowało 21 osób z Naszego Koła. Pierwsza tura zawodów odbyła się na rzece Wiśle w miejscowości Kazimierz Dolny, a druga na Zbiorniku Wodnym w Opolu Lubelskim. Po dwóch turach zostali wyłonieni tegoroczni zwycięzcy: 1miejsce zdobył Kol. Kędziora Michał, 2 Miejsce zdobył Kol. Tomasz Kuś, 3 Miejsce zdobyli Kol. Flasiński Paweł i Jacek Barwiński. Zwycięzcom Gratulujemy. Zawody odbyły się w przyjacielskim gronie a po każdej ...... więcej

Nocne gruntowe zawody wędkarskie zaliczone

Aktualności | 2015-07-03 | Publikujący: Koło PZW Milejów

W dniu 20czerwca br. do nocnych zawodów nad Zalewem Nielisz przystąpiło ....aż 9 zawodników. Na trzecim miejscubył kol. Jacek Tudruj z wynikiem 6490. Drugiemiejscuzdobył kol. Paweł Rzepecki z wynikiem 6550. Pierwsze miejscezajął kol. Krzysztof Jóźwiak z wynikiem 7950 zdobył Koledzy nie ma co się dziwić skoro tydzień wcześniej odbył się 3 dniowy Maraton w tym samym miejscu i Nasza trójka zajeła czwarte miejsce. :) Zdjęcia i wyniki w załączeniu. Opracował kol. Paweł Lipiński ... więcej

Piknik z Wędką

Aktualności | 2015-07-01 | Publikujący: Koło PZW Kraśnik Miasto

14 Czerwca 2015 roku Koło PZW Kraśnik-Miasto zorganizowałozawody wędkarskie dla młodzieży Niepełnosprawnej,,Piknik nad Wodą".Zawody, połączone z częścią edukacyjną dotyczącą wędkarstwa spławikowego, przepisów i zasad obowiązujących podczas łowienia ryb. W pikniku wzięło udział 48 uczestników w różnym wieku, wraz opiekunami.Organizatorzy przygotowali dla nich ciepły posiłek, nagrody i upominki. Była to okazja do wspólnej zabawy integracyjnej i rekreacji nad wodą. Zwieńczeniem pikniku było ...... więcej

VIII PUCHAR BARRAKUDY.

Aktualności | 2015-07-01 | Publikujący: Koło PZW Lublin Barrakuda

Niestety,muszę z przykrością powiedzieć że to już za nami.VIII Puchar Barrakudy przeszedł do historii.Podobnie jak rok temu swoją obecnością zaszczyciło nas wiele zawodniczek i zawodników z innych okręgów.Frekwencja troszkę mniejsza ale atmosfera bardzo gorąca.Staraliśmy się aby każdy znalazł coś dla siebie,aby nie były to tylko zawody wędkarskie jakich wiele.Nie mogło zabraknąć na stałe wpisanego w harmonogram zawodów wątku,jakim jest pomoc potrzebującym.Tym razem był to Olek któremu choć odrobinę chcieliśmy pomóc. Dzięki ...... więcej

Jesteś wedkarzem z Okręgu lubelskiego, masz możliwość wędkowania w innym Okręgu. Wybierasz