0

Aktualności - archiwum

ZAWODY Z OKAZJI 60 LECIA KOŁA PZW LESZCZ W KOCKU O PUCHAR BURMISTRZA KOCKA

Aktualności | 2014-07-07 | Publikujący: KOŁO PZW "LESZCZ" w Kocku

W dniu 6 lipca odbyły się zawody spławikowo-gruntowe o Puchar Burmistrza Kocka. Zawody przeprowadzono w ramach przypadającego w tym roku jubileuszu 60-lecia Koła PZW w Kocku. Zawody odbyły się na zbiorniku Kęsy koło Bożniewic. Podczas zawodów walczono o największa rybę w kategorii juniorów i seniorów. Fundatorem nagród i pucharów był burmistrz Kocka Tomasz Futera. W zawodach wzięło udział ponad 30 wedkarzy. Najlepszy w kategori juniorów okazał sie Jakub Jurkiewicz, który złowił leszcza o wadze 305 g., drugie miejsce zajęła jedyna przedstawicielka płci pieknej Weronika Mitura. Wweronika złowiła leszcza o wadze 158g, trzecie miejsce zajął Mikołaj Sikora - 124g.

W kategorii seniorów najawiększą rybę złowił Jarosław Kowalczyk.  Zwycięzca zawodów złowił leszcza o wadze 976g. Drugie miejsce zajął Maciej Konarski, który złowił także leszcza o wadze 453g. Trzecie miejsce zajął Tomasz Mitura wynikiem 350g.

Zwycięzcy obu kategori otrzymali z rąk burmistrza Kocka okazałe puchary oraz statuetki. Modzi wedkarze startujący w kategorii juniorów otrzymali równiez nagrody w postaci sprzętu wędkarskiego.