Aktualności - archiwum

27,6 kg łącznej wagi ryb, wyłowionych przez 16 zawodników podczas Podlodowego Pucharu Prezesa Koła na jeziorze Maśluchowskim !!! Co daje średnio aż 1725 gr na osobę !!!

Aktualności | 2014-02-23 | Publikujący: Koło PZW Milejów

Niedziela, 9 lutego 2014 r. , rozgrywamy kolejne podlodowe zawody wędkarskie zaliczane do punktacji Grand Prix Koła.

Tym razem organizujemy je wraz z zaproszonymi Kolegami z Koła Opole Lubelskie. Koledzy przyjeżdżają w 6 osobowym składzie: Stańczak Piotr (Prezes Koła), Pawlicha Andrzej, Piłat Gienek, Zaborowski Łukasz, Kuś Tomasz oraz Flasiński Paweł, naszą ekipę reprezentuje 10 zawodników.

Pogoda piękna, wymarzona do zimowego łowienia. Słonecznie, bezwietrznie i z temperaturą na lekkim plusie a przy tym doskonale żerujące ryby. Łowienie w takich warunkach to sama przyjemność. Nic więc dziwnego, że wszyscy uczestnicy ochoczo przytaknęli na możliwość wydłużenia trwania II tury zawodów. Tak więc po zważeniu ryb, podliczeniu wyników i po rozdaniu pucharów zwycięzcom, na dworze zapadał powoli zmierzch.

Stało się  czego najbardziej obawialiśmy się przed imprezą !

Najcenniejszy Puchar Prezesa Koła, bo za zdobycie I miejsca (waga 2480 gr) powędrował wraz ze zdobywcą Tomaszem Kusiem do Opola Lubelskiego. Mamy nadzieję, że w przyszłości uda się naszym członkom Koła zrewanżować. Może nad Wisłą?

Zawody wyjątkowo udane, przebiegły w miłej koleżeńskiej atmosferze. Dopisała pogoda oraz doskonałe żerowanie ryb, przede wszystkim płotek. Pierwsza trójka zawodników wyłowiła ponad 100 szt na osobę.

Najlepszymi zostali Koledzy:

1. Tomasz Kuś - 2480 pkt

2. Paweł Rzepecki - 2450 pkt

3. Henryk Puławski - 2430 pkt

Jak widać niewiele brakowało aby zwycięzcy zamienili się miejscami na podium.

Tylko na zawodach "niewiele" robi wielką różnicę ! Nawet jedna pojedyńcza rybka decyduje niekiedy o miejscu na podium.

Zwycięzcom jak zawsze serdecznie gratulujemy !!!

Na koniec informacja, że tego dnia płotki należało szukać na głębokiej wodzie tj. od 6 m  do 7,5 m.  W zasadzie sam środek jeziora.

I wielka szkoda, że w chwili kiedy to piszę lód już ustępuje z jezior.

Więcej zdjęć z zawodów w zakładce Galeria Google+.