Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności - archiwum

WYSTAWA OSIĄGNIĘĆ KOCKICH WĘDKARZY W DOMU KULTURY W RAMACH OBCHODÓW 600-LECIA LOKACJI MIASTA KOCK

Aktualności | 2018-04-09 | Publikujący: KOŁO PZW "LESZCZ" w Kocku

W ramach obchodów 600-lecia lokacji miasta Kock w Domu Kultury w Kocku otwarto wystawę przedstawiającą  działalność i osiągnięcia Koła PZW „Leszcz” w Kocku. Koło wędkarskie z Kocka skupiające ponad 300 członków, to największe i najprężniej działająca organizacja pozarządowa na terenie miasta i gminy.

Od wielu lat działalność Koła skupia się na działalności sportowej polegającej na organizowaniu zawodów wędkarskich dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W latach 90 ub. wieku i początkiem nowego, kiedy prezesem Koła został Mieczysław Szczepański Zarząd Kola poszerza zakres swego działania organizując również festyny sportowo-rekreacyjne w czasach kiedy nie robiły tego ani władze lokalne ani instytucje kultury. W tym samym okresie rozpoczęto w Kole  aktyną działalność z dziećmi i młodzieżą. Marek Kośmider (nauczyciel Zespołu Szkół w Kocku) – ówczesny wiceprezes Kola  ds. młodzieży  inicjuje szereg działań  mających na celu rozbudzenie wśród najmłodszych  zainteresowań związanych z wędkarstwem,  sportem wędkarskim i ekologią. Od tego czasu młodzież liczniej uczestniczy w pracach Koła, co  wyróżnia nasze Koło na tle innych również tych znacznie liczniejszych kół w Okręgu.  Władze Koła zwracają uwagę na troskę o czyste środowisko a w szczególności czystość łowisk. Koło jako jedne z pierwszych w Okręgu  organizuje akcję sprzątania łowisk czym przyczynia się do poprawy czystości  rzek: Tyśmienicy, Wieprza oraz  starorzeczy i  zbiorników wodnych zlokalizowanych na terenie gminy.   

Na otwartej wystawie zgromadzono liczne trofea wędkarzy, reprezentujących nasze Koło na różnych imprezach okręgowych i ogólnopolskich takich jak puchary, patery, statuetki i dyplomy. Z działalnością i historią Koła zaznajamiają nas zgromadzone na wystawie  fotografie archiwalne i współczesne.  Przedstawiają one całokształt działalności Koła. Otwarcia wystawy dokonał Wiceprezes ds. młodzieży Zbigniew Szczepański w obecności burmistrza Kocka Tomasza Futery i dyrektora Domu Kultury Adama Świcia gospodarza wystawy. W swym wystąpieniu burmistrz Kocka nawiązał do historii miasta, która wiąże się  z rybami. Przypomniał, że ryba jest jednym z elementów herbu Kocka i widnieje w najstarszym zachowanym odcisku pieczęci z herbem miasta. Ryba w herbie nawiązuje do  rozwiniętej już przed wiekami hodowli ryb na tych terenach.

Wystawę uświetnił koncert Nataszy Bazarewicz (Koniuch) – absolwentki Białoruskiego Państwowego Uniwersytetu Kultury i Sztuki. Od kilku lat jest solistką Państwowego Chóru Republiki Białoruś im. G. Citowicza, z którym koncertuje po całym świecie. Koncerty artystów są stałym elementem wystaw organizowanych przez  Dom Kultury.

Ostatnim akcentem wystawy była degustacja potraw z różnych gatunków ryb, przygotowanych specjalnie na tę okazję.

Wystawa cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem nie tylko samych wędkarzy co widać z załączonych fotografii.

 

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

Jesteś wedkarzem z Okręgu lubelskiego, masz możliwość wędkowania w innym Okręgu. Wybierasz
Biała Podlaska
Białystok
Chełm
Częstochowa
Kielce
Krosno
Mazowieckie
Piotrków Trybunalski
Radom
Rzeszów
Siedlce
Słupsk
Sieradz
Tarnobrzeg
Zamość
Głosuj wyniki

Ilość odwiedzin

Reklama