Aktualności - archiwum

ZAWODY O PUCHAR PREZESA MIECZYSŁAWA SZCZEPAŃSKIEGO NA ROZPOCZĘCIE NOWEGO SEZONU WĘDKARSKIEGO

Aktualności | 2015-04-12 | Publikujący: KOŁO PZW "LESZCZ" w Kocku

Kolejna już edycja zawodów spławikowo-gruntowych o puchar Mieczysława SZCZEPANSKIEGO rozpoczyna sezon wędkarski w naszym Kole. Dla nowych członków przypominam, że Mieczysław Szczepański pełnił przez kilka kadencji funkcję prezesa Koła PZW "LESZCZ" w Kocku.  Pod Jego przewodnictwem Koło nasze nabrało przyspieszenia. Zainicjował szereg inicjatyw kontynuowanych do dziś sprzątanie łowisk,  przy współpracy z Markiem Kośmidrem rozpoczęli  imponujący okres pracy z młodzieżą. Był inicjatorem wielu akcji społecznych jak festyny sportowo-rekreacyjne dla społeczeństwa Kocka.

Zmaganiom wędkarzy towarzyszyła nienajlepsza pogoda. Wiał silny i porywisty wiatr, który nie sprzyjał również żerowaniu  ryb. Mimo to udało się złowić kilka niezłych okazów. Zwycięzcą zawodów został Jarosław Kowalczyk, który złowił 4 ryby ale dwie okazałe. Jedna to blisko kilogramowy karp a druga lin ok. 70dkg. Drugie miejsce zajął Sławomir Witek, który z kolei złowił najwięcej ryb. Prawie kilogramowy karp dał trzecie miejsce Mateuszowi Sikorze. Pozostałe wyniki podaję w załączniku. Tradycyjnie po zawodach wędkarze posilili się potrawami z grilla.