Aktualności - archiwum

AKCJA - SPRZĄTANIE ŁOWISK

Aktualności | 2014-10-14 | Publikujący: KOŁO PZW "LESZCZ" w Kocku

Kolejny już rok wędkarze z Koła PZW „Leszcz” w Kocku zebrali się w szczytnym celu jakim jest sprzątanie łowisk, którymi opiekuje się  nasze Koło. Na apel Zarządu odpowiedziało 19 wędkarzy.  Przez dwie godziny zebrano cały bus śmieci. Akcję przeprowadzono na kilku łowiskach najchętniej odwiedzanych przez wędkarzy i to bardzo często z obcych kół.

Niestety po raz kolejny okazuje się, że wielu wędkarzy to śmieciarze, którzy za nic mają i przepisy PZW  i etykę i dobro nasze wspólne jakim jest czyste środowisko.  Pozostawiają na łowisku opakowania po zanętach, przynętach i po różnej maści napojach. Niewiele pomagają apele,  częste kontrole Społecznej Straży Rybackiej.  I tak jak wielu „wędkarzy” nie przestrzega regulaminu amatorskiego połowu ryb (kontrole wykazują notoryczne zabieranie przez wędkarzy niewymiarowych ryb)  nie przestrzega też zachowania czystości i porządku na łowiskach. WSTYD  Koledzy!!!