ŁOWISKO -ŚMIETNISKO

Nowa ustawa śmieciowa to jedno , ale drugie to etyka wędkarska i obowiązek każdego wędkarza do utrzymywania porządku na swoim stanowisku-Regulamin  Amatorskiego Połowu  Ryb III.Obowiązki wędkującego  w wodach PZW. pkt.6 „Wędkarz zobowiązany jest utrzymać w czystości stanowisko wędkarskie w promieniu minimum 5 m. bez względu na stan, jaki zastał przed rozpoczęciem połowu"

Zbiornik retencyjny Krzczeń odwiedza wielu lubelskich wędkarzy  i nie tylko. Łowisko całkiem przyjemne i atrakcyjne pod kątem wędkarskim .Niestety widok  „wędkarskich" śmieci zalegających dookoła zbiornika jest już mniej pocieszający . Po przeprowadzonej akcji sprzątania  jez. Krzczeń jednorazowo zostało zebranych  78szt./120 litrowych worków śmieci. Butelki, puszki po wszelkiego rodzaju degustacjach, opakowania po zanętach ,robakach itp.

Jak widać są to głównie śmieci pozostawione przez wędkarzy. Niestety zbiornik Krzczeń nie posiada opiekuna (koła wędkarskiego)który systematycznie utrzymywał by porządek na łowisku. Tak jak to dzieje się  np. na zbiorniku Dratów lub Uściwierz.

Firma wykonująca usługi  sprzątania   w gminie Ludwin może zabrać tylko śmieci przygotowane w workach lub pojemnikach. Pozostawione  nad wodą worki najczęściej znikają lub zostają porwane przez okoliczną zwierzynę. Wędkarze  rozrzucają przywiezione opakowania gdzie popadnie, lub wsypują śmieci do wirtualnych śmietników .Stąd apel do wszystkich wędkarzy przebywających nad zbiornikiem Krzczeń  i nie tylko -NIECH KAŻDY SZANUJĄCY SIĘ WĘDKARZ ZOSTAWI PO SOBIE PORZĄDEK STOSUJĄC  SIĘ DO REGULAMINU AMATORSKIEGO POŁOWU RYB.

Na pewno wędkowanie i przebywanie nad wodą będzie przyjemniejsze bez towarzystwa hałd śmieci za plecami. Zabranie ze sobą przywiezionych śmieci nie wiele kosztuje, wystarczy tylko chcieć!!!!!!!!!!!!!!!!