Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

AKCJA SPRZĄTANIA ŁOWISK

Aktualności | 2013-10-20 | Publikujący: KOŁO PZW "LESZCZ" w Kocku

20 listopada Wędkarze z Koła PZW "Leszcz" w Kocku przeprowadzili akcję sprzątania łowisk, przywracając tym samym dobry zwyczaj zapoczątkowany przez Mieczysława Szczepańskiego - nieżyjącego już Prezesa naszego Kola, który pełnił tę funkcję przez kilkanaście lat.  Dla wielu z nas wędkarstwo kojarzy się z spędzaniem wolnego czasu nad wodą, na łonie przyrody. Dla wielu z nas najważniejsze jest nie tylko to ile złowimy ryb ale także to, że mamy jeszcze możliwość korzystania z darów natury. Czyste powietrze, czysta woda i możliwość spędzania czasu na łonie natury to wielki dar, który powinniśmy uszanować. Czy aby na pewno wszyscy tak myślimy i szanujemy to czym obdarzyła nas Matka Ziemia. Po ilości zostawianych śmieci na łowiskach, można powiedzieć że wielu wędkarzy zasługuje na miano śmieciarzy a nie wędkarzy. Wstępując do PZW, każdy z nas zobowiązuje się przestrzegać regulaminu amatorskiego połowu ryba, a także dbać o wody i łowiska z których korzystają. Na apel Zarządu Koła "Sprzątajmy łowiska" odpowiedziało 19 wędkarzy, w tym jeden junior. Na 265 wędkarzy jakich skupia nasze Koła to dużo i mało zarazem. Wielu wędkarzy informowanych o tym, że będzie akcja sprzątania łowisk odpowiadało, że oni nie śmiecą. Czy śmiecą zatem tylko Ci co sprzątali? Z 19 zbierających śmieci, tylko 5 nie należy do władz Koła.

 Zbierając śmieci można powiedzieć, że w większości zostawiają je sami "wędkarze", bo były to butelki plastikowe, opakowania po zanętach, pudełka po przynętach a także puszki i butelki po piwie i innych mocniejszych trunkach. Ale zdarzały się i inne "eksponaty" wyrzucane zapewne przez okoliczną ludność.

Przez cztery godziny zebraliśmy kilkadziesiąt worków śmieci. To bardzo dużo. Ale byłoby ich więcej gdyby nie duża woda utrzymująca się w tym roku na rzekach przez kilka miesięcy, która zabrała zalegające nad brzegami rzek śmieci do morza. Nie najlepiej to świadczy o nas wędkarzach.

Gorące podziękowania należą się  naszemu Koledze Piotrkowi Józwikowi, za udostępnienie swojego busa do przewozu śmieci.

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (2)

  • splaw Data dodania: 6 lat temu Oceń: 1 + / -

    Dobre i zdjęcia, jak ktoś spojrzy na zdjęcie to może zabierze śmiecia po zakończeniu wędkowania.

  • marek_sz Data dodania: 6 lat temu Oceń: 1 + / -

    Wszystko ładnie, pięknie. Szkoda tylko, że z Waszej pożytecznej pracy za kilka dni pozostaną tylko zdjęcia :( !