Duża sieja na okrasę Podlodowych Mistrzostw Okręgu

Aktualności | 2013-02-04 | Publikujący: Okręg PZW w Lublinie

W dniach 2-3 lutego 2013 roku na tafli lodowej Jeziora Rogóźno zostały zorganizowane Podlodowe Mistrzostwa Okręgu. W zawodach wystartowało łącznie 92 zawodników. Tym razem w oddzielnym sektorze walczyli weterani wędkarscy (zawodnicy +55). Do zawodów zgłosiło się ich 14. W tej konkurencji bardzo dobrze spisał się Prezes Okręgu - Zbigniew Sadowski, który dał się wyprzedzić tylko Janowi Siwcowi z Elektrostalu. Na trzecim miejscu zawody zakończył Piłat Eugeniusz z Opola.
Dużo większa rywalizacja toczyła się w sektorach seniorskich. Tutaj wystartowało 78 zawodników . Aura nie sprzyjała łowiącym, zwłaszcza podczas I tury. Padający deszcz i nieprzyjemny wiatr, utrudniały wędkowanie. Bardzo niskie ciśnienie sprawiło, że i ryby nie miały ochoty żerować. W I turze złowiono tylko 40 kg ryb. Dużo lepsza pogada podczas II tury sprawiła, że i rybę było łatwiej przytrzymać przy otworze. Tym razem wyłowiono ponad 80 kg, co dawało średnio ponad kilogram na zawodnika. Po raz pierwszy od dawien dawna w zawodach pokazała się królowa naszych głębin - sieja. 57 cm długości i 1465 punktów ucieszyło by każdego, ale szczęśliwym łowcą był Norbert Urbaś z koła Lubartów Staw. Co ciekawe zawodnik ten postanowił zwrócić wolność tej rybie i za zgodą komisji sędziowskiej zaraz po zważeniu i natlenieniu ryba z powrotem trafiła do wody.
Podlodowe Mistrzostwo Okręgu tym razem przypadło Danielowi Jurkiewiczowi z Kocka, który wyprzedził Krystiana Wilczyńskiego z WKS Bystrzyca i Andrzeja Parola z koła Lubartów Miasto. W klasyfikacji drużynowej najlepiej łowili koledzy z Kocka wyprzedzając Opole Lubelskie i Lubartów Miasto.
Całość wyników w naszych załącznikach. Więcej zdjęć w naszej galerii.