Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Duża sieja na okrasę Podlodowych Mistrzostw Okręgu

Aktualności | 2013-02-04 | Publikujący: Okręg PZW w Lublinie

W dniach 2-3 lutego 2013 roku na tafli lodowej Jeziora Rogóźno zostały zorganizowane Podlodowe Mistrzostwa Okręgu. W zawodach wystartowało łącznie 92 zawodników. Tym razem w oddzielnym sektorze walczyli weterani wędkarscy (zawodnicy +55). Do zawodów zgłosiło się ich 14. W tej konkurencji bardzo dobrze spisał się Prezes Okręgu - Zbigniew Sadowski, który dał się wyprzedzić tylko Janowi Siwcowi z Elektrostalu. Na trzecim miejscu zawody zakończył Piłat Eugeniusz z Opola.
Dużo większa rywalizacja toczyła się w sektorach seniorskich. Tutaj wystartowało 78 zawodników . Aura nie sprzyjała łowiącym, zwłaszcza podczas I tury. Padający deszcz i nieprzyjemny wiatr, utrudniały wędkowanie. Bardzo niskie ciśnienie sprawiło, że i ryby nie miały ochoty żerować. W I turze złowiono tylko 40 kg ryb. Dużo lepsza pogada podczas II tury sprawiła, że i rybę było łatwiej przytrzymać przy otworze. Tym razem wyłowiono ponad 80 kg, co dawało średnio ponad kilogram na zawodnika. Po raz pierwszy od dawien dawna w zawodach pokazała się królowa naszych głębin - sieja. 57 cm długości i 1465 punktów ucieszyło by każdego, ale szczęśliwym łowcą był Norbert Urbaś z koła Lubartów Staw. Co ciekawe zawodnik ten postanowił zwrócić wolność tej rybie i za zgodą komisji sędziowskiej zaraz po zważeniu i natlenieniu ryba z powrotem trafiła do wody.
Podlodowe Mistrzostwo Okręgu tym razem przypadło Danielowi Jurkiewiczowi z Kocka, który wyprzedził Krystiana Wilczyńskiego z WKS Bystrzyca i Andrzeja Parola z koła Lubartów Miasto. W klasyfikacji drużynowej najlepiej łowili koledzy z Kocka wyprzedzając Opole Lubelskie i Lubartów Miasto.
Całość wyników w naszych załącznikach. Więcej zdjęć w naszej galerii.

Poleć znajomemu

Załączniki

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (4)

 • ab464 Data dodania: 5 lat temu Oceń: 1 + / -

  ab464

  Andrzej jest dobrym wędkarzem podlodowym , i jednym z najlepszych w okręgu lubelskim .

 • endriu... Data dodania: 5 lat temu Oceń: 0 + / -

  barakuda byla dobra jeszcze dwa lata temu. teraz nastala inna era podlodowcow.druzyna z lubartow miasto drugi rok na pudle drozynowo. a jeden z zawodnikow tego kola juz trzeci raz na pudle teraz trzeci ,w tamtym roku pierwszy, dwa lata temu drugi. to nie przypadek

 • waldi Data dodania: 5 lat temu Oceń: 0 + / -

  piękna rybka gratulacje ,kock dał popis miejscowi coś cienko,a barakuda....

 • endriu... Data dodania: 5 lat temu Oceń: 0 + / -

  gratulacje dla chlopakow z kocka. mistrzostwo jak najbardziej zasluzone. a i lubartow znow na pudle. aby tak dalej

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

W dniu 14 grudnia 2009 roku naszą stronę na portalu odwiedziło 120 tys, wędkarzy internautów, co daje nam średnio 30 tys. na rok. Jak oceniasz dotychczasową wizualizację tej strony
Strona ciekawa, obrazująca życie kół w całym Okręgu
Strona powinna dotyczyć tylko działalności Zarządu Okręgu
Wszystko mi jedno, aby ryby brały
Głosuj wyniki

Ilość odwiedzin

Reklama