Komunikat organizacyjny Podlodowych Mistrzostw Okręgu - Rogóżno 2013

Komunikaty | 2013-01-29 | Publikujący: Okręg PZW w Lublinie

Okręgowa komisja sportowa uprzejmie informuje, że organizuje w dniach 02-03.02. 2013 r. Podlodowe Mistrzostwa Okręgu.
Mistrzostwa przeprowadzone będą na jeziorze Rogóźno. Przewidziana jest równoległa rywalizacja indywidualna w wydzielonym sektorze dla chętnych Weteranów U-55+.
.
Charakterystyka łowiska : głębokość w sektorach zawodów 2 m - 9 m, gatunki ryb dominujące w łowisku: płoć, leszcz, okoń - 18 cm, wzdręga - 15 cm.
W razie niesprzyjających warunków atmosferycznych (śnieżycy, braku możliwości dojazdu, zbyt cienkiej pokrywy lodowej ) organizator zastrzega sobie możliwość zmiany łowiska
(np. Zalew Zemborzycki ). Wszelkie zmiany umieszczone będą na stronie internetowej Okręgu.
.
Uczestnicy: Koła i kluby mogą zgłosić dwóch zawodników, w tym Mistrza koła i wytypowanego przez zarządy klubów i kół. Ponadto prawo startu ma ubiegłoroczny Mistrz Okręgu. Zawody odbędą się w dwóch turach w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej, zgodnie z obecnie obowiązującym regulaminem zawodów w wędkarstwie podlodowym. tylko metodą mormyszki. Uwaga !!! Koła i Kluby które nie będą miały możliwości rozegrania zawodów eliminacyjnych w ramach Mistrzostw Koła lub Klubu na 2013 rok, są uprawnione do zgłoszenia dwu osobowej drużyny wytypowanej przez Zarządy.
Zawodnicy uczestniczący w zawodach powinni posiadać opłaty na rok 2013.

.
W celu właściwego przygotowania zawodów prosimy o telefoniczne potwierdzenie uczestnictwa w zawodach tel. (081 745-66-60) lub drogą elektroniczną (fax., e-mail)
Potwierdzenie uczestnictwa w Mistrzostwach Okręgu w nieprzekraczalnym terminie do 31.01.2013r.

.
Nie zgłoszeni zawodnicy w powyższym terminie mogą zostać niedopuszczeni do Mistrzostw Okręgu. W dniu 01.02.2013 roku łowisko zostanie udostępnione zawodnikom do treningu na podstawie listy uczestników zawodów, przekazanych gospodarzowi łowiska przez Komisję sportową ZO PZW Lublin.
Komisja sędziowska:
1. Sędzia Główny -Kol. Edward Kosiewski
2. Z-ca Sędziego Głównego - Kol. Stanisław Juchniewicz
3.Sekretarz Zawodów - Kol. Jerzy Leus

.
Harmonogram zawodów w I turze sobota 02.02.2013 r.
-godz. 7 oo - rejestracja zawodników w sekretariacie zawodów
-godz. 8 oo - losowanie sektorów
-godz. 9 oo - 12 oo - czas trwania I tury
-godz. 12 oo - 14 oo - praca komisji sędziowskiej

.

Harmonogram zawodów w II turze niedziela 03.02.2013 r.
-godz. 7 3o -rejestracja zawodników w sekretariacie zawodów
-godz. 8 oo -losowanie sektorów
-godz. 8 3o - 11 3o -czas trwanie II tury
-godz. 12 oo - 14 oo -praca komisji sędziowskiej
-godz. 14 3o -uroczyste zakończenie zawodów
.
Po obu turach organizatorzy zapewniają gorący posiłek

.

W podlodowych Mistrzostwach Okręgu będzie obowiązywała opłata startowa w wysokości 30 zł od zawodnika, osoby towarzyszącej lub 60 zł od drużyny na obie tury zawodów.
.
Zarządy Kół i Klubów zobowiązuje się do zaopatrzenia swoich zawodników w linki asekuracyjne o długości min. 10 mb.
Ponadto wszyscy uczestnicy mają obowiązek zgodnie z nowymi zasadami sportu wędkarskiego zabezpieczenia obuwia antypoślizgowo.
Miejsce zbiórki Ośrodek Sportów Wędkarskich nad jez. Rogóźno.