Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Porozumienia

Porozumienia międzyokręgowe na 2013 rok

Porozumienia | 2013-01-03 | Publikujący: Okręg PZW w Lublinie

Poznaliśmy już wszystkie międzyokręgowe porozumienia na 2013 rok .
Zawarte porozumienia dotyczą wód nizinnych ogólnodostępnych na podstawie opłaty okręgowej wniesionej w macierzystym Okręgu, natomiast nie dotyczą łowisk specjalnych i komercyjnych na które obowiązują dodatkowe opłaty.
Wykaz Okręgów zamieszczamy poniżej, mapka porozumień w załączniku.

.

 1. Okręgiem PZW w Białej Podlaskiej
 2. Okręgiem PZW w Białymstoku
 3. Okręgiem PZW w Chełmie - dotyczy tylko rzeki Bug wraz z dopływami oraz jezioro Glinki.
 4. Okręgiem PZW w Kielcach
 5. Okręgiem PZW w Legnicy
 6. Okręgiem PZW w Piotrkowie Trybunalskim
 7. Okręgiem PZW w Radomiu
 8. Okręgiem PZW w Rzeszowie
 9. Okręgiem PZW w Siedlcach
 10. Okręgiem PZW w Sieradzu
 11. Okręgiem PZW w Słupsku
 12. Okręgiem PZW w Tarnobrzegu
 13. Okręgiem PZW w Zamościu

.

Ponadto, jak nas informuje Zarząd Okręgu, otwieramy nasze wody nizinne dla pozostałych okręgów. W tym przypadku każdy wędkarz spoza porozumienia, oprócz opłaty na wody nizinne swojego okręgu musi wykupić naszą składkę ulgową na wody nizinne, czyli wnieść opłatę 47 złotych i otrzymać stosowne zezwolenie.

Poleć znajomemu

Załączniki

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (17)

 • norasta Data dodania: 7 lat temu Oceń: 1 + / -

  dariuszkrystosiak
  Sam stosuję ten sposób, bo jestem w jakiś sposób do tego zmuszony, jeśli dalech chcę w ten sposób korzystać z dobrodziejstwa nadbrzeżnej przyrody. Tylko dlaczego musimy kombinować? Od ilu lat jesteśmy karmieni obietnicami wspólnej ogólnopolskiej składki. Jak narazie nic nawet nie wskazuje aby trwały w tym kierunku jakiekolwiek prace.

 • darmel4 Data dodania: 7 lat temu Oceń: 0 + / -

  Sławomir.
  Dzięki za wyjaśnienie tematu :-)

 • Krystosiak Dariusz Data dodania: 7 lat temu Oceń: 0 + / -

  Norasta
  Pytanie czy OM chce podpisać porozumienie z OL a nie odwrotnie. Ja się wypisałem z OM kilka lat temu i jestem w okręgu siedleckim i w ten sposób mogę łowić na wodach i lubelskich i mazowieckich. Proste?

 • norasta Data dodania: 7 lat temu Oceń: 1 + / -

  Kiedy znów możemy się spodziewać powrotu porozumienia z Mazoweickim? Czy coś w tej sprawie jest robione? Czy trwają jakieś negocjacje? Czy tylko siedzicie w zarządzie przyklejeni do swoich krzeseł, czekając na kolejne pieniądze od podstawionych pod ścianą pasjonatów i macie w nosie m.in. wyniki ankiety pt. "Jesteś wedkarzem z Okręgu lubelskiego, masz możliwość wędkowania w innym Okręgu. Wybierasz", w której już od dwuch lat przoduje Okręg Mazowiecki.

 • koloper Data dodania: 7 lat temu Oceń: 1 + / -

  koloper

  Będąc z okęgu Rzeszowskiego, zalew Zemborzycki jest dostepny?

 • Harasim Marek Data dodania: 7 lat temu Oceń: 0 + / -

  marek

  Zezwoleń z Okręgu Siedlce jeszcze nie ma. Spodziewamy się, że dotrą do nas w przeciągu kilku dni. W tej chwili swoje zezwolenia przesłały już Okręgi Rzeszów i Piotrków Trybunalski.

 • lukasz_m Data dodania: 7 lat temu Oceń: 0 + / -

  Panie harasim czy juz dotarly do okregu rejestry na okreg siedlecki?

 • Krystosiak Dariusz Data dodania: 7 lat temu Oceń: 0 + / -

  Okręg siedlecki ma dużo więcej porozumień niż rok temu ale rejestry połowów są z ub. roku i tam jest tylko wykaz wód mazowieckiego, ciechanowskiego, B-P i białostockiego. Wniosek z tego taki że zostało im rejestrów albo tak jak Marek pisze porozumienia zostały podpisane po wydrukowaniu rejestrów.

 • lukasz_m Data dodania: 7 lat temu Oceń: 0 + / -

  Czy juz w okregu dostepne sa te pozwolenia?

 • lukasz_m Data dodania: 7 lat temu Oceń: 0 + / -

  Czy juz w okregu dostepne sa te pozwolenia?

 • Harasim Marek Data dodania: 7 lat temu Oceń: 0 + / -

  marek

  Drukowanie zezwoleń rozpoczynamy w listopadzie, natomiast porozumienia z Okręgami Siedlce, Białystok, Rzeszów nastąpiły pod koniec grudnia, kiedy nie można już było wnieść żadnych poprawek. Dlatego wszyscy wędkarze, chcący łowić w tych Okręgach, powinni pofatygować się do Zarządu Okręgu w Lublinie w celu pobrania stosownego zezwolenia.

 • lukasz_m Data dodania: 7 lat temu Oceń: 0 + / -

  Czemu w zezwoleniu wydawanym w tym roku nie ma ujetych wod okregu siedleckiego skoro podpisane jest porozumienie?

 • Harasim Marek Data dodania: 7 lat temu Oceń: 0 + / -

  marek

  Nie wiem Koledzy, dlaczego tak krytycznie patrzycie na to co robię. Do dobrego porozumienia potrzebne są dwie strony. Dopiero jak one się dogadają, administrator może umieścić to na portalu. Czasami trwa to długo, czasami krócej. Mapka porozumień, jest tylko wizualnym dodatkiem do informacji. I tak i tak każdy wędkarz, chcący łowić na danej wodzie, musi ją rozpoznać. Nasza mapka przedstawia zasięg dawnego Okręgu Białystok. Dzisiaj jest on powiększony o powiaty Suwałki, Sejny, Augustów. Okręg posiada tam swoje wody, lecz większość z nich jest w starych granicach. W wykazie wód są uwzględnione wszystkie wody udostępnione przez Okręg do wędkowania. Identyczne mapki funkcjonują w portalu i nikt tam problemu nie robi, że gdzieś terytorium Okręgu ma inny kształt niż w rzeczywistości. W ubiegłym roku informację o porozumieniach umieściłem tydzień wcześniej, a kolega mi zarzuca, że musiał długo na nie czekać /patrz poprzednia informacja w zakładce porozumienia/. Dlatego tym razem ja mam pytanie. O co chodzi? Czy brakuje komuś jakiejś ważnej informacji, czy tylko chce ponarzekać.
  Pozdrawiam

 • Sławomir Data dodania: 7 lat temu Oceń: 0 + / -

  uzupełniona mapa porozumień na 2013 rok
  http://www.pzw.org.pl/home/mapa_porozumien/33

 • Sławomir Data dodania: 7 lat temu Oceń: 1 + / -

  Mapka i wykaz porozumień jest bezpośrednio od władz okręgu, i widać że jest to zrobione na odwal, niestety na chwile obecną niema nic innego. Nawet w profilu głównym PZW w wykazie porozumień, porozumienia okręgu Lublin nie są jeszcze wprowadzone. W tamtym roku przyszło sporo czekać na jakieś jasne informacje ze strony okręgu w tym roku jest niby taki zarys ale pewnie też przyjdzie trochę poczekać. Jak będzie coś nowego to oczywiście zostanie zamieszczone.
  Pozdrawiam

 • darmel4 Data dodania: 7 lat temu Oceń: 0 + / -

  W wykazie porozumień na 2013 figuruje Okręg Białystok, tymczasem na stronie tego okręgu nie ma ani słowa o porozumieniu z naszym okręgiem. Druga rzecz, zarys Okręgu Białystok na naszej mapce porozumień, nie zgadza się z wykazem wód w/w Okręgu zamieszczonym na ich stronie. Może ktoś to wyjaśnić?

 • acant Data dodania: 7 lat temu Oceń: 0 + / -

  Wreszcie można się czegoś dowiedzieć ze stron Koła - dziękuję...