Dobiegły końca Podlodowe Mistrzostwa Okręgu

Aktualności | 2012-02-12 | Publikujący: Okręg PZW w Lublinie

Dobiegły końca Podlodowe Mistrzostwa Okręgu. W zawodach wystartowało 66 zawodników reprezentujących 33 drużyny kół i klubów naszego okręgu. Zawody odbyły się na jeziorze Rogóźno. Pomimo optymistycznych prognoz pogodowych tym razem zawodnicy zmuszeni zostali do zmagań z silnym mrozem i nieprzyjemnym wiatrem. Wędkarze do tych warunków przystosowali się dość szybko, natomiast z rybami było gorzej. Żerowały sporadycznie i trzeba ich było szukać na całej wysokości toni wodnej. Najczęściej odławianym gatunkiem był okoń, ale ten poniżej 18 cm długości. W drugim dniu wchodziła już płotka, a niektórzy farciarze  mogli sobie pooglądać większe okazy jeziorowego rybostanu z drugiej strony otworu, gdyż do niego się nie mieściły. Pomimo tych trudności zawody jednak należy zaliczyć do udanych. Indywidualnie zwyciężył Andrzej Parol z koła Lubartów Miasto, wyprzedzając Krystiana Wilczyńskiego z Bystrzycy i Grzegorza Wierzchonia z koła Lubartów Staw. W klasyfikacji drużynowej najlepiej łowili zawodnicy koła Barrakuda, którzy wyprzedzili drużyną Lubartowa Miasto i Bystrzycę. Poniżej w plikach przedstawiam wyniki I i II tury oraz wyniki końcowe. Zdjęcia z tej imprezy dzięki kolegom którzy nam je udostępnili pokazujemy w naszej galerii.