SPEKTAKULARNA AKCJA STĘŻYCKIEJ I PUŁAWSKIEJ SSR

Aktualności | 2012-01-29 | Publikujący: Koło PZW Stężyca

W dniu 24. stycznia strażnicy stężyckiej i puławskiej grupy terenowej dokonali „zakupu kontrolowanego” skłusowanych ryb. Udali się po nie do Gołębia, w miejsce, które wcześniej było kilka tygodni obserwowane. W zorganizowanym tam „sklepie rybnym”, tego dnia były w sprzedaży tylko sumy (raczej sumki). Podczas przeszukania strażnicy wraz z Policją znaleźli jeszcze przeszło 30-metrową drygawicę.

Strażnicy już wcześniej ustalili miejsce, w którym odbywał się ten nielegalny proceder. Wieczorem 24. stycznia, kiedy mieli pewność, że na posesji są nielegalnie pozyskane ryby, udali się wspólnie z funkcjonariuszami puławskiej Policji z zamiarem kontrolowanego zakupu ryb. Kiedy 56-letnia mieszkanka Gołębia spakowała zważone sumy, na teren wkroczyli mundurowi. Ujawniono nie tylko skłusowane sumy (będące obecnie pod ochroną), ale także nielegalną sieć rybacką. Cały proceder odbywał się w specjalnie zaadaptowanej na potrzeby handlowe przydomowej komórce, wyposażonej w duży stół z wagą, balie, przedmioty do pakowania i porcjowania ryb. Brakowało tylko kasy fiskalnej!

Jakże zaskoczona kobieta tłumaczyła się, że ryby przywiózł jej nieznany wcześniej mężczyzna, sprzedał za określoną kwotę, a ona chciała je tylko odsprzedać. Wg niej miało to miejsce tylko ten jeden raz. O sieci rybackiej, leżącej obok stołu, nic nie wiedziała.

Jeszcze przed przystąpieniem do akcji Policji, w rozmowie z kupcami – strażnikami, zachęcała do nabycia sumów, gwarantując, że ryby pochodzą z pobliskiej Wisły i wszyscy dotychczasowi nabywcy byli bardzo zadowoleni z jakości ich mięsa. Poza tym od popołudnia zostało jej już tylko kilka sztuk!

Więcej w najbliższym numerze tygodnika „NASZ nREGION”.

Stężycka grupa terenowa SSR