Nieścisłości w zezwoleniu na wody górskie

Aktualności | 2011-01-03 | Publikujący: Okręg PZW w Lublinie

Otrzymaliśmy sygnały od wędkarzy o nieścisłościach zawartych w zezwoleniach na nasze rzeki górskie. Wszystkie zapisy zawarte w tym zezwoleniu pochodzą z operatów rybackich. Zauważone nieścisłości dotyczą uszczegółowienia tych zapisów podjętymi uchwałami Zarządu Okręgu. Jednocześnie tą drogą, chciałem poinformować wszystkich zainteresowanych kolegów, ze poniższe ustalenia się nie zmieniły i nadal obowiązują w naszym Okręgu.

Wychwycone przez Wędkarzy i skomentowane przez ZO

1. Brak informacji o obowiązku wpisu w rejestrze
    Obowiązkowy wpis złowionej ryby przeznaczonej do zabrania , przed oddaniem następnego rzutu . Przed wędkowaniem należy wpisać do rejestru datę i rzekę. W rejestrze należy odnotować każdą zabraną rybę ,bezpośrednio po jej złowieniu .(wynika z ustawy o rybactwie śródlądowym i obowiązku przestrzegania zasad uprawnionego do rybactwa czyli ZO PZW w Lublinie).
2. Obwód rzeki Bystrzycy nr 1,2  brak wpisu wraz z dopływami (Kosarzewka , Nędznica) Bystra ob. Nr1 (Witoszynka ,  Czerka) co wynika z pojęcia obwodu rybackiego. To, że jakieś rzeki nie zostały wpisane do druku zezwolenia nie zmienia ich kwalifikacji opublikowanej w Informatorze Wód Pstrąga i Lipienia 2009-2011. Powyższe dopływy są włączone do  obwodu rybackiego rozporządzeniem Dyrektora RZGW co wynika z umów dzierżawnych, zasięgu zobowiązań i uprawnień gospodarczych .
3. Obostrzenia - na rzece Bystrej od mostu drogowego w Wąwolnicy ,,obowiązuje na rzece Bystrej od mostu drogowego w Wąwolnicy przy targowisku do zapory w miejscowości Iłki  - patrz tablice informacyjne.

4. Zakaz spinningowania na wodach górskich od 1.09 do 31.12
5. No Kill . Od ujścia Kosarzewki do jazu w Tuszowie
Odcinek no kill na Kosarzewce obowiązuje od ujścia rzeki do Bystrzycy do jazu w miejscowości Tuszów (około 2 km w górę rzeki) -patrz tablice informacyjne.
6. 21 wejść na wody górskie i nizinne. Po wypełnieniu całego rejestru połowu ,będą wydawane załączniki dostępne na stronie internetowej ewentualnie u skarbników i okręgowej straży rybackiej.
7. Niestosowanie się do powyższych zasad może skutkować utratą pozwolenia bez możliwości odszkodowania lub mandatem karnym w wys. 200 zł

Dziękujemy za skierowane do nas uwagi i jednocześnie przepraszamy za ewentualną mozliwość wprowadzenia kolegów w błąd. Nieścisłości te były wynikiem krótkiego terminu przygotowań do druku tych zezwoleń i ich różnorodności.