Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Nieścisłości w zezwoleniu na wody górskie

Aktualności | 2011-01-03 | Publikujący: Okręg PZW w Lublinie

Otrzymaliśmy sygnały od wędkarzy o nieścisłościach zawartych w zezwoleniach na nasze rzeki górskie. Wszystkie zapisy zawarte w tym zezwoleniu pochodzą z operatów rybackich. Zauważone nieścisłości dotyczą uszczegółowienia tych zapisów podjętymi uchwałami Zarządu Okręgu. Jednocześnie tą drogą, chciałem poinformować wszystkich zainteresowanych kolegów, ze poniższe ustalenia się nie zmieniły i nadal obowiązują w naszym Okręgu.  

 

Wychwycone przez Wędkarzy i skomentowane przez ZO

1. Brak informacji o obowiązku wpisu w rejestrze
    Obowiązkowy wpis złowionej ryby przeznaczonej do zabrania , przed oddaniem następnego rzutu . Przed wędkowaniem należy wpisać do rejestru datę i rzekę. W rejestrze należy odnotować każdą zabraną rybę ,bezpośrednio po jej złowieniu .(wynika z ustawy o rybactwie śródlądowym i obowiązku przestrzegania zasad uprawnionego do rybactwa czyli ZO PZW w Lublinie).
2. Obwód rzeki Bystrzycy nr 1,2  brak wpisu wraz z dopływami (Kosarzewka , Nędznica) Bystra ob. Nr1 (Witoszynka ,  Czerka) co wynika z pojęcia obwodu rybackiego. To, że jakieś rzeki nie zostały wpisane do druku zezwolenia nie zmienia ich kwalifikacji opublikowanej w Informatorze Wód Pstrąga i Lipienia 2009-2011. Powyższe dopływy są włączone do  obwodu rybackiego rozporządzeniem Dyrektora RZGW co wynika z umów dzierżawnych, zasięgu zobowiązań i uprawnień gospodarczych .
3. Obostrzenia - na rzece Bystrej od mostu drogowego w Wąwolnicy ,,obowiązuje na rzece Bystrej od mostu drogowego w Wąwolnicy przy targowisku do zapory w miejscowości Iłki  - patrz tablice informacyjne.

4. Zakaz spinningowania na wodach górskich od 1.09 do 31.12
5. No Kill . Od ujścia Kosarzewki do jazu w Tuszowie
Odcinek no kill na Kosarzewce obowiązuje od ujścia rzeki do Bystrzycy do jazu w miejscowości Tuszów (około 2 km w górę rzeki) -patrz tablice informacyjne.
6. 21 wejść na wody górskie i nizinne. Po wypełnieniu całego rejestru połowu ,będą wydawane załączniki dostępne na stronie internetowej ewentualnie u skarbników i okręgowej straży rybackiej.
7. Niestosowanie się do powyższych zasad może skutkować utratą pozwolenia bez możliwości odszkodowania lub mandatem karnym w wys. 200 zł

Dziękujemy za skierowane do nas uwagi i jednocześnie przepraszamy za ewentualną mozliwość wprowadzenia kolegów w błąd. Nieścisłości te były wynikiem krótkiego terminu przygotowań do druku tych zezwoleń i ich różnorodności.

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (6)

 • LUBLIN WKS Szukarek Data dodania: 7 lat temu Oceń: 1 + / -

  Piotrze myślę, że jako członek zarządu okręgu razem z Andrzejem, Waldemarem i Mariuszem powinieneś sprawę postawic na plenum i z całą sytuacją zapoznac całe gremium zebranych może dyskusja w tak szerokim gronie pomoże wypracowac jakąś decyzję aby poprawić te uchybienia w wydrukowanych zezwoleniach np. choćby w postaci wkładki do juz wydrukowanych choć trudno powiedzieć co zrobić z tymi co już trafiły do wędkarzy.

 • piotr_zieleniak Data dodania: 7 lat temu Oceń: 1 + / -

  Gdyby ktoś Publikujący: Okręg PZW w Lublinie
  Wydrukuj
  W związku z dużym zainteresowaniem naszych kolegów specjalizujących się w poławianiu ryb na wodach górskich informuję, że na wniosek Komisji do spraw ryb łososiowatych Zarząd Okręgu podjął uchwałę regulującą sposoby połowów ryb na naszych wodach górskich.  Wszyscy koledzy wybierający się nad nasze wody górskie po 1 stycznia 2009 roku powinni te zasady znać. Dlatego pozwólcie, że jeszcze raz /jest to publikowane w zakładce nasze wody/ przytoczę wszystkie postanowienia w tej sprawie.

  Na rzekach krainy pstrąga i lipienia ZO Lublin w sezonie 2009 obowiązują następujące zasady wędkowania :

  .

  1. Przed wędkowaniem należy wpisać do rejestru datę i rzekę

  2.W rejestrze należy odnotować każdą zabraną rybę ,bezpośrednio po jej złowieniu

  3.Wymiar ochronny pstrąga i lipienia - 35 cm

  4. Limit dzienny pstrąga i lipienia łącznie - 2 szt.

  5. Limit miesięczny pstrąga i lipienia łącznie -4 szt.

  6. Obowiązują haki bez zadziorowe lub pozbawione zadziora

  7. Obowiązuje zakaz spinningowania od 1 września do 31 grudnia

  8.Obowiązuje zakaz zabierania ryb na:

  a) rzece Bystrzycy

  - od brodu powyżej młyna w Kiełczewicach Górnych do mostu w Strzyżewicach

  - od jazu w Osmolicach (elektrownia) i jazu na Kosarzewce do mostu w Prawiednikach

  b) rzece Bystrej

  - od mostu drogowego w Wąwolnicy do zapory w Iłkach

  c) rzece Urzędówce

  - na rzece Urzędówce do czasu uregulowania statusu jako rzeki górskiej

  Na wymienionych odcinku zasada „no kill ‘' obejmuje pstrągi i lipienie .

  Podczas wędkowania nie wolno posiadać wyżej wymienionych ryb ani przy sobie ,ani w samochodzie .Po złowieniu należy je delikatnie uwolnić z haczyka i wypuścić (można zrobić zdjęcie).Zaleca się posiadanie podbieraka

  .

  Uwaga obowiązuje całkowity zakaz zabierania pstrągów na wodach górskich Okręgu Lubelskiego od 1 .01.2009 do 1.02.2009 /Zasada no kill/.

  W stosunku do spraw nieuregulowanych, w tych punktach stosuje się regulamin PZW

  Uchwała Nr 184/2008 z dnia 21.12.2008

 • piotr_zieleniak Data dodania: 7 lat temu Oceń: 2 + / -

  Upłynęło trochę czasu i wygląda na to, że zezwolenie nie będzie poprawione. Cóż łatwo schować głowę w piasek a nasze łowiska w wyniku bubla bardzo stracą. W gospodarce właśnie cofnęliśmy się o kilka lat ponieważ strażnicy a nawet Policja mają związane ręce.Komentarz zamieszczony na stronie nie ma mocy sprawczej. Na koniec pytanie. Czy w związku z dużymi błędami jakie znalazły się w zezwoleniu będą podjęte jakieś działania, informacje do kół lub w prasie?a najlepiej ponowny druk zezwoleń.

 • radomiak667 Data dodania: 7 lat temu Oceń: 0 + / -

  aaa nie jestem z Radomia jeśli chodzi o nick tak jakiś mam

 • radomiak667 Data dodania: 7 lat temu Oceń: 0 + / -

  mam małe pytanko dotyczące składek nie opłacałem karty jakieś 4 lata teraz nie bardzo mogę się połapać którą składkę mam płacić oprócz wpisowego i składki członkowskiej. Interesują mnie wody górskie wędkowałem na spining i muchę ale nie bardzo mogę się połapać którą mam opłacić czy tą z trollingiem czy zwykłą górską. Proszę o pomoc.

 • piotr_zieleniak Data dodania: 7 lat temu Oceń: 1 + / -

  Zezwolenia na połów ryb jest istotnym dokumentem zezwalającym na połów ryb na określonych warunkach. Wędkarz opłacając składkę zawiera umowę z PZW na zasadach zawartych w zezwoleniu. Niestosowanie się do tychże skutkuje szeregiem kar- mandat itp. Zezwolenia jest bardzo pomocne dla strażników a raczej może być pomocne jeśli jest dobrze opracowane. W naszym jest bardzo dużo błędów, brakuje rzek o statusie górskich a odcinki wody górskiej są błędnie podane. Wnikliwa analiza jest druzgocąca. Niestety powstał bubel i moim zdaniem powinien zostać jak najszybciej wymieniony.

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

Jesteś wedkarzem z Okręgu lubelskiego, masz możliwość wędkowania w innym Okręgu. Wybierasz
Biała Podlaska
Białystok
Chełm
Częstochowa
Kielce
Krosno
Mazowieckie
Piotrków Trybunalski
Radom
Rzeszów
Siedlce
Słupsk
Sieradz
Tarnobrzeg
Zamość
Głosuj wyniki

Ilość odwiedzin

Reklama