Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Maraton Leszczowy to już historia

Aktualności | 2010-07-05 | Publikujący: Okręg PZW w Lublinie

W dniach 26-27 czerwca 2010 roku w ramach Rodzinnego  Eko-pikniku nad Zalewem Zemborzyckim odbył się Maraton Leszczowy. W zawodach zorganizowanych przez Zarząd Okręgu PZW w Lublinie w dwóch kategoriach /z brzegu i z łodzi/ łącznie wystartowało  108 zawodników. Rywalizacja była zacięta a aura tego dnia - a w zasadzie tej nocy zachęcała do uprawiania sportu wędkarskiego. Wyniki natomiast zaskoczyły nie tylko organizatorów ale i miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, który zgodnie z tradycją i założeniami tego maratonu był jedynym odbiorcą złowionych leszczy.

Najlepszym specjalistą od połowu zemborzyckiego leszcza okazał się Daniel Jurkiewicz  z Kocka, który podczas zawodów wyłowił   65.11 kg ryb, pokonując drugiego w tej klasyfikacji Jarosława Kowalczyka również z Kocka o ponad 32 kg. W kategorii połowu z łodzi po raz kolejny najlepszymi okazali się Koledzy Stępniowie /ojciec z synem/ z wynikiem 51.70 . Szczegółowe wyniki przedstawiam kolegom w załączonych plikach a emocje tych zawodów na załączonych zdjęciach. /wkrótce pełna relacja zdjęciowa w naszej galerii/ .

Tą drogą chcielibyśmy podziękować wszystkim sponsorom za hojność a naszym kolegom uczestniczącym w zawodach za udział i wielką dyscyplinę. Wspaniała impreza, zwieńczona licznymi konkursami, z udziałem władz miasta Lublina na długo zapadnie w pamięci startujących wędkarzy a jeszcze dłużej w pamięci obdarowanych złowionymi rybami.

Poleć znajomemu

Załączniki

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (4)

 • Domaciuk Marcin Data dodania: 8 lat temu Oceń: 0 + / -

  maxikaz99

  ... kilka rybek w wannie to nie aż taki "niesmaczny"widok ,myślę że zdjęcia nie miały obrazować rybnego targu lecz ilość i cel na jaki były przeznaczone .Natomiast interpretować oczywiście można po swojemu.

 • Knap Marek Data dodania: 8 lat temu Oceń: 0 + / -

  Mam prawo do własnego zdania w tym temacie. Używając określenia "niesmaczny"nie miałem na myśli walorów kulinarnych leszcza,tylko zdjęcia przypominające podrzędny sklep rybny a nie imprezę wędkarską.Na ogólnopolskiej stronie PZW można było oszczędzić takiego widoku , zwłaszcza młodym adeptom przyjemnego spędzania czasu z wędką nad wodą.

 • Domaciuk Marcin Data dodania: 8 lat temu Oceń: 0 + / -

  maxikaz99

  Drogi kolego ideą Maratonu Leszczowego jest odławianie leszcza z Zalewu Zemborzyckiego , dlatego zawody nie są (no kill) .Lepiej robić to w formie zabawy organizując przy tym zawody, niż robić odłowy sieciami,a rybki pózniej są transportowane do miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i tam już pewnie komuś smakują.

 • Knap Marek Data dodania: 8 lat temu Oceń: 0 + / -

  Pomimo tego że leszcza w ZZ jest zatrzęsienie ,zawody powinny odbyć się na żywej rybie(no kill). Widok tylu ryb w pojemnikach jest delikatnie mówiąc niesmaczny.

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

Jesteś wedkarzem z Okręgu lubelskiego, masz możliwość wędkowania w innym Okręgu. Wybierasz
Biała Podlaska
Białystok
Chełm
Częstochowa
Kielce
Krosno
Mazowieckie
Piotrków Trybunalski
Radom
Rzeszów
Siedlce
Słupsk
Sieradz
Tarnobrzeg
Zamość
Głosuj wyniki

Ilość odwiedzin

Reklama