Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Maraton Leszczowy to już historia

Aktualności | 2010-07-05 | Publikujący: Okręg PZW w Lublinie

W dniach 26-27 czerwca 2010 roku w ramach Rodzinnego  Eko-pikniku nad Zalewem Zemborzyckim odbył się Maraton Leszczowy. W zawodach zorganizowanych przez Zarząd Okręgu PZW w Lublinie w dwóch kategoriach /z brzegu i z łodzi/ łącznie wystartowało  108 zawodników. Rywalizacja była zacięta a aura tego dnia - a w zasadzie tej nocy zachęcała do uprawiania sportu wędkarskiego. Wyniki natomiast zaskoczyły nie tylko organizatorów ale i miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, który zgodnie z tradycją i założeniami tego maratonu był jedynym odbiorcą złowionych leszczy.

Najlepszym specjalistą od połowu zemborzyckiego leszcza okazał się Daniel Jurkiewicz  z Kocka, który podczas zawodów wyłowił   65.11 kg ryb, pokonując drugiego w tej klasyfikacji Jarosława Kowalczyka również z Kocka o ponad 32 kg. W kategorii połowu z łodzi po raz kolejny najlepszymi okazali się Koledzy Stępniowie /ojciec z synem/ z wynikiem 51.70 . Szczegółowe wyniki przedstawiam kolegom w załączonych plikach a emocje tych zawodów na załączonych zdjęciach. /wkrótce pełna relacja zdjęciowa w naszej galerii/ .

Tą drogą chcielibyśmy podziękować wszystkim sponsorom za hojność a naszym kolegom uczestniczącym w zawodach za udział i wielką dyscyplinę. Wspaniała impreza, zwieńczona licznymi konkursami, z udziałem władz miasta Lublina na długo zapadnie w pamięci startujących wędkarzy a jeszcze dłużej w pamięci obdarowanych złowionymi rybami.

Poleć znajomemu

Załączniki

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (4)

 • Domaciuk Marcin Data dodania: 8 lat temu Oceń: 0 + / -

  maxikaz99

  ... kilka rybek w wannie to nie aż taki "niesmaczny"widok ,myślę że zdjęcia nie miały obrazować rybnego targu lecz ilość i cel na jaki były przeznaczone .Natomiast interpretować oczywiście można po swojemu.

 • Knap Marek Data dodania: 8 lat temu Oceń: 0 + / -

  Mam prawo do własnego zdania w tym temacie. Używając określenia "niesmaczny"nie miałem na myśli walorów kulinarnych leszcza,tylko zdjęcia przypominające podrzędny sklep rybny a nie imprezę wędkarską.Na ogólnopolskiej stronie PZW można było oszczędzić takiego widoku , zwłaszcza młodym adeptom przyjemnego spędzania czasu z wędką nad wodą.

 • Domaciuk Marcin Data dodania: 8 lat temu Oceń: 0 + / -

  maxikaz99

  Drogi kolego ideą Maratonu Leszczowego jest odławianie leszcza z Zalewu Zemborzyckiego , dlatego zawody nie są (no kill) .Lepiej robić to w formie zabawy organizując przy tym zawody, niż robić odłowy sieciami,a rybki pózniej są transportowane do miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i tam już pewnie komuś smakują.

 • Knap Marek Data dodania: 8 lat temu Oceń: 0 + / -

  Pomimo tego że leszcza w ZZ jest zatrzęsienie ,zawody powinny odbyć się na żywej rybie(no kill). Widok tylu ryb w pojemnikach jest delikatnie mówiąc niesmaczny.

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

W dniu 14 grudnia 2009 roku naszą stronę na portalu odwiedziło 120 tys, wędkarzy internautów, co daje nam średnio 30 tys. na rok. Jak oceniasz dotychczasową wizualizację tej strony
Strona ciekawa, obrazująca życie kół w całym Okręgu
Strona powinna dotyczyć tylko działalności Zarządu Okręgu
Wszystko mi jedno, aby ryby brały
Głosuj wyniki

Ilość odwiedzin

Reklama