Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

GOLD CARP 2010

Aktualności | 2010-06-01 | Publikujący: Koło PZW Mełgiew

 

W dniach 28-30 maja na łowisku specjalnym w Mełgwi odbyły się pierwsze drużynowe zawody karpiowe pod nazwą GOLD CARP zorganizowane przez działającą przy kole PZW w Mełgwi sekcję karpiową SILVER CARP oraz reprezentację tej sekcji GOLD CARP TEAM. Zawody rozegrane zostały pod patronatem PZW Zarządu Okręgu Lubelskiego i Starosty Powiatu Świdnickiego oraz patronatem medialnym kwartalnika łowców karpi KARP MAX. Chęć uczestnictwa zgłosiło ponad 25 drużyn ale niestety z uwagi na powierzchnie zbiornika i ograniczoną ilość miejsc ostatecznie w zawodach udział wzięło osiem drużyn z różnych rejonów Polski, składających się nie tylko z seniorów ale również i juniorów w tym:


1. Marek Kukiełka, Mirek Kukiełka i pomocnik Robert Kukiełka – MIK&MAK TEAM (Lublin)
2. Paweł Szutko i Paweł Kociuba – GOLD CARP TEAM (Świdnik- Warszawa)
3. Grzegorz Dolecki i Jan Żyłowski – SILVER CARP (Mełgiew –Świdnik Duży)
4. Dawid Patlewicz i Przemysław Karewicz – CARP DEVIL BAITS POLISH TEAM (Poznań)
5. Marcin Fabian i Andrzej Ciepielewski - (Świdnik-Milejów)
6. Ireneusz Szutko, Martyna Szutko i pomocnik Natalia Szutko – GOLD CARP TEAM & SILVER CARP JUNIOR
7. Michał Sadcza i Bartłomiej Jarosz - GOLD CARP TEAM (Warszawa)
8. Łuszczyński Dariusz i Kazimierz Wójcik – SILVER CARP (Świdnik-Lublin)

 

Wszystko przebiegło zgodnie z planem. Pierwszego dnia po przybyciu na łowisko zawodnicy zostali przywitani gorącą kawą i herbatą oraz zimnym i słodkim poczęstunkiem w trakcie którego delegacja sekcji karpiowej udała się na pobliski cmentarz aby złożyć kwiaty, zapalić znicz i oddać hołd zmarłemu prezesowi Henrykowi Olszakowi. Po powrocie odbyła się rejestracja drużyn i oficjalne otwarcie zawodów oraz łowiska karpiowego. Gościem specjalnym był vice prezes ds. sportu Edward Kosiewski przedstawiciel PZW Zarządu Okręgu Lubelskiego jako jednego z patronów, który to dokonał oficjalnego otwarcia łowiska i przeciął symboliczną złotą wstęgę.


Po części oficjalnej szybkie losowanie stanowisk, wyjazd samochodami na wylosowane stanowiska, rozpakowanie sprzętu, sondowanie dna, ustawianie markerów, nęcenie i ... sygnał rozpoczynający zawody.


Pierwszego wieczoru karpie nie były zbyt chętne do współpracy z zawodnikami i po mimo kilku delikatnych brań nie udało się nikomu nic wyholować. Dopiero pomiędzy godz. 22,00-23,00 na stanowisku nr 7 drużyny MIK&MAK delikatne podciągniecie, szybkie zacięcie i po kilku minutach 70 cm amur jest na brzegu. Ranek był nieco bardziej obfity w brania i złowione karpie. Do godz. 5,00 zostały złowione trzy karpie w przedziale wagowym od 2,5kg do 6,40 kg I dwa spięte. Sobotni dzień okazał się nieco łaskawszy niż pierwsza noc i do obiadu zostały złowione kolejne trzy karpie zaliczone do klasyfikacji generalnej. W południe wszyscy zawodnicy otrzymali posiłek regeneracyjny którym były gorące flaki i świeże pieczywo a następnie silniejsi i mocniejsi kontynuowali walkę z karpiami.

 

Popołudnie zdecydowanie należało do najmłodszych uczestniczek zawodów Martynki 10 lat i jej pomocnika Natali 9 lat z SILVER CARP JUNIOR, które złowiły trzy karpie o wadze ok. 1 kg każdy z nich. Oprócz nich do wieczora szczęście dopisało tylko jednemu zawodnikowi Bartkowi z GOLD CARP TEAM który przyjechał z Warszawy.


 Sobotnia noc przebiegła dość spokojnie i pierwszy dźwięk sygnalizatora rozległ się ok. godz. 2,00. Po krótkim czasie kolejny karp ląduje na macie i nad ranem jeszcze jeden. Do zakończenia zawodów zostało wyholowanych jeszcze kilka karpi ale do klasyfikacji końcowej liczyły się o wadze powyżej 2 kg więc tylko dwa z nich zostały zaliczone 4,4 kg i 4,5 kg.

 


Zanim wszyscy się spostrzegli wybiła godz. 12,00 i rozległ się dźwięk kończący zawody.


W sumie zarówno wyniki jak i zwody wszyscy uznali za udane, przez ok. półtorej dnia i dwie noce zawodów zostało złowionych ok. 20 karpi w tym 12 szt. o wadze od 2,5kg do 6,40 kg  i odnotowano cztery spięcia. Każda drużyna miała kontakt z rybą. Atmosfera jaka panowała wśród zawodników miała charakter wzajemnego szacunku, życzliwości, integracji, współpracy i wymiany doświadczeń. Wyraźnie odczuwało się dobrą zabawę i relaks a nie wzajemną rywalizację, zawiść czy zazdrość o wyniki pomiędzy uczestnikami – co z kolei nadało siły i motywacji organizatorom do planowania oraz organizacji kolejnych zawodów karpiowych na łowisku w Mełgwi.

 

 Po sygnale kończącym, spakowaniu sprzętu i sprzątnięciu stanowisk zawodnicy udali się na stanicę wędkarską zlokalizowana przy zbiorniku nr 2 gdzie po posileniu się gorącym żurkiem przystąpili do wspólnego, integracyjnego grillowania podczas którego mieli możliwość nie tylko poznać się bliżej ale również podzielić wrażeniami, opiniami, doświadczeniami i poznać nowości karpiowe zaprezentowane przez jednego z zawodników Dawid Patlewicz z CDB POLISH TEAM właściciel sklepu CARPSHOP.


 Po wspólnej integracji i prezentacji jednego ze sponsorów, nastąpiło oficjalne ogłoszenie wyników i rozdanie nagród. W klasyfikacji końcowej czołowe lokaty zajęli:
I. Paweł Szutko i Paweł Kociuba z GOLD CARP TEAM – 22,20 kg  
II. Grzegorz Dolecki i Jan Żyłowski z SILVER CARP – 9,50 kg
III. Michał Sadcza i Bartłomiej Jarosz z GOLD CARP TEAM – 7,80 kg
Największa Ryba – Paweł Szutko - 6,40 kg


Zwycięzcy pierwszej edycji drużynowych zawodów karpiowych GOLD CARP jako nagrody otrzymali:
I – sze miejsce – łóżka karpiowe CARP Elektrostatyk 
II-gie miejsce – kołowrotki z wolnym biegiem Daiwa
III-cie miejsce – fotele karpiowe CARP Elektrostatyk
Największa Ryba – Opakowanie miksu do kulek proteinowych, pelet, turbo dip, aminokwas, pup up – DEVIL BAITS

Pozostali zawodnicy otrzymali nagrody pocieszenia równowartości 180 zł każdy w postaci kulek proteinowych TOP CARP, dipów i kulek pup up TOP CARP oraz kosmetyczkę męską NIVEA z zawartością. Ponadto otrzymają pamiątkową płytę DVD z nagraną relacja z zawodów i pamiątkowe koszulki.

Łączna pula wszystkich nagród wyniosła ponad 5 600 zł, dodatkowo drużyna która zajęła pierwsze miejsce ma zapewniony udział w drugiej edycji GOLD CARP w 2011r.

Ilość drużyn, które zgłosiły chęć wzięcia udziału w pierwszych zawodach GOLD CARP zaskoczyła organizatorów i spowodowała, iż będą jeszcze w tym roku dwie imprezy o puchar SILVER CARP w ramach eliminacji do drugiej edycji GOLD CARP. Druga edycja najprawdopodobniej odbędzie się w ostatni weekend maja 2011r. Trzy zwycięskie drużyny z każdej edycji SILVER CARP oprócz pucharów będą miały zapewniony udział w zawodach GOLD CARP 2011.

Organizatorzy Pierwszej edycji otwartych drużynowych zawodów w wędkarstwie karpiowych GOLD CARP 2010 składają wyrazy najserdeczniejszych podziękowań PZW Zarządowi Okręgu Lubelskiego za objęcie zawodów patronatem i ufundowanie pucharów oraz Staroście Powiatu Świdnickiego również za objęcie patronatem i dofinansowanie nagród rzeczowych. Podziękowania składają również redaktorowi naczelnemu kwartalnika KARP MAX za objęcie zawodów patronatem medialnym.

Szczególne podziękowania dla Daniela Florczyka właściciela firmy TOP CARP za objęcie zawodów głównym sponsoringiem i ufundowanie nagród rzeczowych dla każdego uczestnika w postaci kulek proteinowych, dipów i pup up-ów firmy TOP CARP oraz pamiątkowych koszulek

Ponadto wielkie karpiowe podziękowania dla Dawida Patlewicza właściciela CARPSHOP i wyłącznego dystrybutora na region polski produktów DEVIL BAITS za ufundowanie nagrody w kategori największa ryba.

Gorące podziękowania również dla pozostałych sponsorów: REMONDIS Sp. z o.o.;RYBKA - artykuły wędkarskie, łodzie; KANCELARIA PRAWNA/ZARZĄDZANIE I ADMINISTRACJA NIERUCHOMOŚCIAMI IRENEUSZ SZUTKO; P.H.U. "EDACH" Sp. z o.o.; Pośrednictwo Handlowe MAREK KUKIEŁKA Lublin  - za ufundowanie i dofinansowanie nagród rzeczowych.

Mamy nadzieję, iż w przyszłym roku spotkamy się również w tak miłym gronie na kolejnej edycji GOLD CARP.


Organizatorzy.

I. Szutko

 

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.