Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

GOLD CARP 2010

Aktualności | 2010-06-01 | Publikujący: Koło PZW Mełgiew

 

W dniach 28-30 maja na łowisku specjalnym w Mełgwi odbyły się pierwsze drużynowe zawody karpiowe pod nazwą GOLD CARP zorganizowane przez działającą przy kole PZW w Mełgwi sekcję karpiową SILVER CARP oraz reprezentację tej sekcji GOLD CARP TEAM. Zawody rozegrane zostały pod patronatem PZW Zarządu Okręgu Lubelskiego i Starosty Powiatu Świdnickiego oraz patronatem medialnym kwartalnika łowców karpi KARP MAX. Chęć uczestnictwa zgłosiło ponad 25 drużyn ale niestety z uwagi na powierzchnie zbiornika i ograniczoną ilość miejsc ostatecznie w zawodach udział wzięło osiem drużyn z różnych rejonów Polski, składających się nie tylko z seniorów ale również i juniorów w tym:


1. Marek Kukiełka, Mirek Kukiełka i pomocnik Robert Kukiełka – MIK&MAK TEAM (Lublin)
2. Paweł Szutko i Paweł Kociuba – GOLD CARP TEAM (Świdnik- Warszawa)
3. Grzegorz Dolecki i Jan Żyłowski – SILVER CARP (Mełgiew –Świdnik Duży)
4. Dawid Patlewicz i Przemysław Karewicz – CARP DEVIL BAITS POLISH TEAM (Poznań)
5. Marcin Fabian i Andrzej Ciepielewski - (Świdnik-Milejów)
6. Ireneusz Szutko, Martyna Szutko i pomocnik Natalia Szutko – GOLD CARP TEAM & SILVER CARP JUNIOR
7. Michał Sadcza i Bartłomiej Jarosz - GOLD CARP TEAM (Warszawa)
8. Łuszczyński Dariusz i Kazimierz Wójcik – SILVER CARP (Świdnik-Lublin)

 

Wszystko przebiegło zgodnie z planem. Pierwszego dnia po przybyciu na łowisko zawodnicy zostali przywitani gorącą kawą i herbatą oraz zimnym i słodkim poczęstunkiem w trakcie którego delegacja sekcji karpiowej udała się na pobliski cmentarz aby złożyć kwiaty, zapalić znicz i oddać hołd zmarłemu prezesowi Henrykowi Olszakowi. Po powrocie odbyła się rejestracja drużyn i oficjalne otwarcie zawodów oraz łowiska karpiowego. Gościem specjalnym był vice prezes ds. sportu Edward Kosiewski przedstawiciel PZW Zarządu Okręgu Lubelskiego jako jednego z patronów, który to dokonał oficjalnego otwarcia łowiska i przeciął symboliczną złotą wstęgę.


Po części oficjalnej szybkie losowanie stanowisk, wyjazd samochodami na wylosowane stanowiska, rozpakowanie sprzętu, sondowanie dna, ustawianie markerów, nęcenie i ... sygnał rozpoczynający zawody.


Pierwszego wieczoru karpie nie były zbyt chętne do współpracy z zawodnikami i po mimo kilku delikatnych brań nie udało się nikomu nic wyholować. Dopiero pomiędzy godz. 22,00-23,00 na stanowisku nr 7 drużyny MIK&MAK delikatne podciągniecie, szybkie zacięcie i po kilku minutach 70 cm amur jest na brzegu. Ranek był nieco bardziej obfity w brania i złowione karpie. Do godz. 5,00 zostały złowione trzy karpie w przedziale wagowym od 2,5kg do 6,40 kg I dwa spięte. Sobotni dzień okazał się nieco łaskawszy niż pierwsza noc i do obiadu zostały złowione kolejne trzy karpie zaliczone do klasyfikacji generalnej. W południe wszyscy zawodnicy otrzymali posiłek regeneracyjny którym były gorące flaki i świeże pieczywo a następnie silniejsi i mocniejsi kontynuowali walkę z karpiami.

 

Popołudnie zdecydowanie należało do najmłodszych uczestniczek zawodów Martynki 10 lat i jej pomocnika Natali 9 lat z SILVER CARP JUNIOR, które złowiły trzy karpie o wadze ok. 1 kg każdy z nich. Oprócz nich do wieczora szczęście dopisało tylko jednemu zawodnikowi Bartkowi z GOLD CARP TEAM który przyjechał z Warszawy.


 Sobotnia noc przebiegła dość spokojnie i pierwszy dźwięk sygnalizatora rozległ się ok. godz. 2,00. Po krótkim czasie kolejny karp ląduje na macie i nad ranem jeszcze jeden. Do zakończenia zawodów zostało wyholowanych jeszcze kilka karpi ale do klasyfikacji końcowej liczyły się o wadze powyżej 2 kg więc tylko dwa z nich zostały zaliczone 4,4 kg i 4,5 kg.

 


Zanim wszyscy się spostrzegli wybiła godz. 12,00 i rozległ się dźwięk kończący zawody.


W sumie zarówno wyniki jak i zwody wszyscy uznali za udane, przez ok. półtorej dnia i dwie noce zawodów zostało złowionych ok. 20 karpi w tym 12 szt. o wadze od 2,5kg do 6,40 kg  i odnotowano cztery spięcia. Każda drużyna miała kontakt z rybą. Atmosfera jaka panowała wśród zawodników miała charakter wzajemnego szacunku, życzliwości, integracji, współpracy i wymiany doświadczeń. Wyraźnie odczuwało się dobrą zabawę i relaks a nie wzajemną rywalizację, zawiść czy zazdrość o wyniki pomiędzy uczestnikami – co z kolei nadało siły i motywacji organizatorom do planowania oraz organizacji kolejnych zawodów karpiowych na łowisku w Mełgwi.

 

 Po sygnale kończącym, spakowaniu sprzętu i sprzątnięciu stanowisk zawodnicy udali się na stanicę wędkarską zlokalizowana przy zbiorniku nr 2 gdzie po posileniu się gorącym żurkiem przystąpili do wspólnego, integracyjnego grillowania podczas którego mieli możliwość nie tylko poznać się bliżej ale również podzielić wrażeniami, opiniami, doświadczeniami i poznać nowości karpiowe zaprezentowane przez jednego z zawodników Dawid Patlewicz z CDB POLISH TEAM właściciel sklepu CARPSHOP.


 Po wspólnej integracji i prezentacji jednego ze sponsorów, nastąpiło oficjalne ogłoszenie wyników i rozdanie nagród. W klasyfikacji końcowej czołowe lokaty zajęli:
I. Paweł Szutko i Paweł Kociuba z GOLD CARP TEAM – 22,20 kg  
II. Grzegorz Dolecki i Jan Żyłowski z SILVER CARP – 9,50 kg
III. Michał Sadcza i Bartłomiej Jarosz z GOLD CARP TEAM – 7,80 kg
Największa Ryba – Paweł Szutko - 6,40 kg


Zwycięzcy pierwszej edycji drużynowych zawodów karpiowych GOLD CARP jako nagrody otrzymali:
I – sze miejsce – łóżka karpiowe CARP Elektrostatyk 
II-gie miejsce – kołowrotki z wolnym biegiem Daiwa
III-cie miejsce – fotele karpiowe CARP Elektrostatyk
Największa Ryba – Opakowanie miksu do kulek proteinowych, pelet, turbo dip, aminokwas, pup up – DEVIL BAITS

Pozostali zawodnicy otrzymali nagrody pocieszenia równowartości 180 zł każdy w postaci kulek proteinowych TOP CARP, dipów i kulek pup up TOP CARP oraz kosmetyczkę męską NIVEA z zawartością. Ponadto otrzymają pamiątkową płytę DVD z nagraną relacja z zawodów i pamiątkowe koszulki.

Łączna pula wszystkich nagród wyniosła ponad 5 600 zł, dodatkowo drużyna która zajęła pierwsze miejsce ma zapewniony udział w drugiej edycji GOLD CARP w 2011r.

Ilość drużyn, które zgłosiły chęć wzięcia udziału w pierwszych zawodach GOLD CARP zaskoczyła organizatorów i spowodowała, iż będą jeszcze w tym roku dwie imprezy o puchar SILVER CARP w ramach eliminacji do drugiej edycji GOLD CARP. Druga edycja najprawdopodobniej odbędzie się w ostatni weekend maja 2011r. Trzy zwycięskie drużyny z każdej edycji SILVER CARP oprócz pucharów będą miały zapewniony udział w zawodach GOLD CARP 2011.

Organizatorzy Pierwszej edycji otwartych drużynowych zawodów w wędkarstwie karpiowych GOLD CARP 2010 składają wyrazy najserdeczniejszych podziękowań PZW Zarządowi Okręgu Lubelskiego za objęcie zawodów patronatem i ufundowanie pucharów oraz Staroście Powiatu Świdnickiego również za objęcie patronatem i dofinansowanie nagród rzeczowych. Podziękowania składają również redaktorowi naczelnemu kwartalnika KARP MAX za objęcie zawodów patronatem medialnym.

Szczególne podziękowania dla Daniela Florczyka właściciela firmy TOP CARP za objęcie zawodów głównym sponsoringiem i ufundowanie nagród rzeczowych dla każdego uczestnika w postaci kulek proteinowych, dipów i pup up-ów firmy TOP CARP oraz pamiątkowych koszulek

Ponadto wielkie karpiowe podziękowania dla Dawida Patlewicza właściciela CARPSHOP i wyłącznego dystrybutora na region polski produktów DEVIL BAITS za ufundowanie nagrody w kategori największa ryba.

Gorące podziękowania również dla pozostałych sponsorów: REMONDIS Sp. z o.o.;RYBKA - artykuły wędkarskie, łodzie; KANCELARIA PRAWNA/ZARZĄDZANIE I ADMINISTRACJA NIERUCHOMOŚCIAMI IRENEUSZ SZUTKO; P.H.U. "EDACH" Sp. z o.o.; Pośrednictwo Handlowe MAREK KUKIEŁKA Lublin  - za ufundowanie i dofinansowanie nagród rzeczowych.

Mamy nadzieję, iż w przyszłym roku spotkamy się również w tak miłym gronie na kolejnej edycji GOLD CARP.


Organizatorzy.

I. Szutko

 

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

Jesteś wedkarzem z Okręgu lubelskiego, masz możliwość wędkowania w innym Okręgu. Wybierasz
Biała Podlaska
Białystok
Chełm
Częstochowa
Kielce
Krosno
Mazowieckie
Piotrków Trybunalski
Radom
Rzeszów
Siedlce
Słupsk
Sieradz
Tarnobrzeg
Zamość
Głosuj wyniki

Ilość odwiedzin

Reklama