Spławikowe Mistrzostwa Okręgu w kategorii kobiet, kadetów, juniorów

Komunikaty | 2010-05-17 | Publikujący: Okręg PZW w Lublinie

Okręgowa Komisja Sportowa uprzejmie informuje, że zgodnie z kalendarzem imprez sportowych Zarządu Okręgu na rok 2010 organizuje w dniach 05-06 czerwca 2010 roku Spławikowe Mistrzostwa Okręgu w kategorii kobiet, juniorów i kadetów. W celu właściwego przygotowania zawodów ,prosimy o przesłanie protokółów z odbytych zawodów o Mistrzostwo Koła oraz telefoniczne (81 745-66-60) potwierdzenie uczestnictwa w Mistrzostwach Okręgu w nieprzekraczalnym terminie do dnia  1 czerwca 2010 roku.

Komisja sędziowska:

1. Sędzia Główny                    -  Kol .Edward Kosiewski
2. Z-ca Sędziego Głównego    -  Kol. Tadeusz Belowski
3. Sekretarz Zawodów            - Kol. Marian Kaciuczyk

Miejsce zawodów

Zawody odbędą się na zbiorniku „Dratów"

Charakterystyka łowiska

Terenem zawodów jest zbiornik o pow.167,1 ha, brzeg łatwo dostępny porośnięty trawą, głębokość łowiska 1- 1,8 m. Dominującymi gatunkami ryb występującymi w zbiorniku są: leszcz, płoć ,okoń ,karp, karaś pospolity i srebrzysty lin, jaź, sandacz, i szczupak .

Uczestnictwo

W zawodach uczestniczą mistrzowie kół i klubów w poszczególnych kategoriach. W przypadku niemożliwości udziału mistrza ,prawo udziału ma kolejno sklasyfikowany zawodnik.
Ponadto przypominamy że :

- wiek juniora do 18 lat

- wiek kadeta  do 14 lat

Koszty uczestnictwa

Kosztami uczestnictwa w Mistrzostwach Okręgu jest wniesienie opłaty startowej w sekretariacie zawodów ,która wynosi:

- opłata startowa od zawodnika -  30 ,- zł za obie tury

- opłata od osoby towarzyszącej - 20,- zł za obie tury

1. Zawody zostaną przeprowadzane w dwu 3 godzinnych turach na żywej rybie .

Obowiązują siatki do przetrzymywania ryb w stanie żywym  długości min 3m , okrągła    średnica min 40 cm , prostokątna przekątna min 50 cm.
2. Obowiązują limity zanęt i przynęt które wynoszą ;
        - zanęty w stanie namoczonym - 17 i wraz z gliną , żwirem itp.
        - przynęty żywej 2,5 l - w tym max 1 litr ochotki (joker lub haczykowa).
Miarki i pojemniki z podziałką zgodnie w nowymi zasadami sportu wędkarskiego
Obowiązuje sześć sygnałów na turę . Szczegóły na odprawie przed zawodami .
3Szczegółowe zmiany w organizacji zawodów spławikowych są na stronie głównej PZW    Zarządu Głównego zainteresowanych prosimy o zapoznanie się i dostosowanie do aktualnych przepisów.

Program minutowy zawodów

Sobota - 05.06.10r

- godz. 7 30 - 8 00 - rejestracja zawodników w sekretariacie zawodów  (przy wodomistrzówce )

- godz. 8 00   - otwarcie Mistrzostw Okręgu

- godz. 8 30   - losowanie kolejności ,sektorów oraz stanowisk

- godz. 9 00   - wejście na stanowiska

- godz. 11 00 - 14 00 czas trwania zawodów

- godz. 14 00 - 15 00 praca komisji sędziowskiej i ważenie ryb

Niedziela - 06.06.10r.

- godz. 7 30 - losowanie zawodników

- godz. 8 00 - wejście na stanowiska

- godz. 10 00 - 13 00 czas trwania zawodów

- godz. 13 00- 14 00 praca komisji sędziowskiej i ważenie ryb.

- godz. 14 30 - ogłoszenie wyników i zakończenie zawodów.

Postanowienia końcowe

Po zakończeniu zawodów pierwszego i drugiego dnia, organizatorzy zapewniają gorący posiłek uczestnikom Mistrzostw Okręgu , samo zakończenie zawodów obędzie się nad jeziorem Rogóźno .