Pozimowe porządki

Jak co roku, szykując się do nowego sezonu wędkarskiego, członkowie naszego koła usuwali skutki długiej zimy. W tym roku było wyjątkowo dużo roboty, gdyż gruba tafla lodowa dokonała wielu zniszczeń. Platformy stacjonarne zostały siłą napierającego lodu mocno zniekształcone, natomiast te na pływakach zacumowały na płyciznach. Również ucierpiał pomost główny. Część desek zmurszała i nie nadawała się już do dalszego użytku, zagrażając bezpieczeństwu użytkowników. Dzięki Kopalni Lubelski Węgiel Bogdanka SA i Związkowi Zawodowemu Górników w Polsce L.W. Bogdanka, którzy zapewnili materiały do prac remontowo modernizacyjnych, nasi wędkarze szybko uporali się z tymi pracami.  Dodatkowo podjęto decyzję o demontażu części pomostu przy brodziku dla dzieci, robiąc w ten sposób malutką plażę dla najmłodszych gości naszego Ośrodka. Było to trudne przedsięwzięcie gdyż likwidacja głęboko zakotwiczonych słupów podtrzymujących ten pomost do najłatwiejszych nie należała. Pomysłowość wędkarzy - górników jednak wzięła górę i kawałek małej plaży będzie cieszyła naszych pampersiaków. Na koniec pozbierano zalegające w trzcinach pozimowe śmieci. Było tego na tyle dużo, że postanowiono spotkać się jeszcze raz za tydzień w celu przejrzenia brzegów dookoła jeziora. Koło nasze podjęło się również podniesienia kurczącej się ze starości dużej wiaty. Zgromadzono już potrzebny do tego sprzęt górniczy pozwalający dźwignąć do góry dach, zgromadzono część materiałów, przygotowano harmonogram tych prac. Po skompletowaniu pozostałych materiałów przystąpimy do tej modernizacji. Już w środę po południu Zarząd Koła spotyka się w Ośrodku Sportów Wędkarskich w Rogóżnie w celu rozplanowania imprez sportowych oczekujących na nas w najbliższym czasie,  podsumuje wykonane prace na naszym łowisku jak również ustali harmonogram sprzątania śmieci na zbiorniku Dratów do czego zobowiązaliśmy się umową z Zarządem Okręgu PZW w Lublinie.

Więcej zdjęć z wiosennych prac porządkowych znajdziesz w naszej galerii.