Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Sezon na Łowisku Sepcjalnym w Mełgwi rozpoczęty.

Aktualności | 2010-03-30 | Publikujący: Koło PZW Mełgiew

Po długie, mroźnej zimie nareszcie nadeszła z niecierpliwością oczekiwana przez wędkarzy2 wiosna i jak szybko stopniał lód na wodzie tak szybko wędkarze ruszyli na łowy. Wielu z nich swój wędkarski sezon postanowiło rozpocząć na naszym łowisku. Gwałtowny wzrost temperatury oraz obfite dorybienie zbiorników spowodowały, że ryby szybko i intensywnie ruszyły na żer, co bardzo ucieszyło wędkarzy.


Dominującymi gatunkami ryb złowionych w minionym tygodniu zdecydowanie były płocie i karpie ale swoją aktywność pokazały także wzdręgi, sumiki karłowe, karasie srebrzyste no i szczupaki. Lada dzień wędkarze spodziewają się że wiosnę poczują jazie, liny i karasie złote.


Po mimo tego że ryb złowionych szczególnie w miniony weekend było mnóstwo to nie były jednak wielkich rozmiarów. Największe z nich to karp 66 cm, karaś srebrzysty 43 cm i całkiem przypadkowo złowione szczupaki 55 i 56cm, które po zmierzeniu oraz sprawdzeniu kondycji po zimie wróciły do wody aby zakończyć tarło.


Wraz z przyjściem wiosny przygotowania do sezonu rozpoczęła sekcja karpiowa SILVER CARP w związku z czym dnia 28 marca 2010r odbyła się kolejna część szkółki karpiowej dla świeżo upieczonych karpiarzy. Uczestnicy szkółki poznali zasadę łowienia na kuli pływające oraz kilka przykładowych przyponów i zestawów wykorzystywanych do łowienia na tzw. pływaki. 


Oficjalne rozpoczęcie sezonu karpiowego, Silver Carp zaplanowało na 9-11 kwietnia 2010r będzie ono połączone z kolejną częścią szkółki karpiowej w trakcie której nauczą się sondować dno oraz zapoznają się z metodami nęcenia i przygotowania łowiska.


I. Szutko

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

W dniu 14 grudnia 2009 roku naszą stronę na portalu odwiedziło 120 tys, wędkarzy internautów, co daje nam średnio 30 tys. na rok. Jak oceniasz dotychczasową wizualizację tej strony
Strona ciekawa, obrazująca życie kół w całym Okręgu
Strona powinna dotyczyć tylko działalności Zarządu Okręgu
Wszystko mi jedno, aby ryby brały
Głosuj wyniki

Ilość odwiedzin

Reklama