Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Sezon na Łowisku Sepcjalnym w Mełgwi rozpoczęty.

Aktualności | 2010-03-30 | Publikujący: Koło PZW Mełgiew

Po długie, mroźnej zimie nareszcie nadeszła z niecierpliwością oczekiwana przez wędkarzy2 wiosna i jak szybko stopniał lód na wodzie tak szybko wędkarze ruszyli na łowy. Wielu z nich swój wędkarski sezon postanowiło rozpocząć na naszym łowisku. Gwałtowny wzrost temperatury oraz obfite dorybienie zbiorników spowodowały, że ryby szybko i intensywnie ruszyły na żer, co bardzo ucieszyło wędkarzy.


Dominującymi gatunkami ryb złowionych w minionym tygodniu zdecydowanie były płocie i karpie ale swoją aktywność pokazały także wzdręgi, sumiki karłowe, karasie srebrzyste no i szczupaki. Lada dzień wędkarze spodziewają się że wiosnę poczują jazie, liny i karasie złote.


Po mimo tego że ryb złowionych szczególnie w miniony weekend było mnóstwo to nie były jednak wielkich rozmiarów. Największe z nich to karp 66 cm, karaś srebrzysty 43 cm i całkiem przypadkowo złowione szczupaki 55 i 56cm, które po zmierzeniu oraz sprawdzeniu kondycji po zimie wróciły do wody aby zakończyć tarło.


Wraz z przyjściem wiosny przygotowania do sezonu rozpoczęła sekcja karpiowa SILVER CARP w związku z czym dnia 28 marca 2010r odbyła się kolejna część szkółki karpiowej dla świeżo upieczonych karpiarzy. Uczestnicy szkółki poznali zasadę łowienia na kuli pływające oraz kilka przykładowych przyponów i zestawów wykorzystywanych do łowienia na tzw. pływaki. 


Oficjalne rozpoczęcie sezonu karpiowego, Silver Carp zaplanowało na 9-11 kwietnia 2010r będzie ono połączone z kolejną częścią szkółki karpiowej w trakcie której nauczą się sondować dno oraz zapoznają się z metodami nęcenia i przygotowania łowiska.


I. Szutko

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.