Zimowy Puchar sklepu Karol

Aktualności | 2010-02-17 | Publikujący: Koło PZW Świdnik WSK

14-02-2010 r. Firlej

Dla wędkarzy nie ma ekstremalnej pogody. Siarczysty mróz w styczniu, czy też śnieżyca, jaka nawiedziła nasz region w dniu 14 lutego 2010r. i tym razem nie przeszkodziła w zorganizowaniu przez Zarząd Koła Świdnik WSK kolejnych podlodowych zawodów wędkarskich. Zawody odbyły się na jez. Firlej. Gruba warstwa zalegającego śniegu, nie tylko utrudniała wędkowanie, ale też skutecznie ograniczała poruszanie się w sektorze. Ryby żerowały słabo. 40 wędkarzy z pięciu kół PZW, rywalizowało w złowieniu chociażby drobnej rybki. Udało się to tylko 18 wędkarzom. Główną rolę w zawodach odegrał okoń.

Trzech zawodników sklasyfikowanych zostało z maksymalną ilością 260 pkt.

1. Jerzy Kowalski; 2. Hubert Tywańczuk; 3. Jakub Piętosa.

Na sklasyfikowanych wędkarzy czekał okazały puchar, statuetki, dyplomy i cenne upominki, ufundowane przez właścicieli sklepu Zoologiczno-wędkarskiego KAROL w Świdniku p. Adriana i Karola Myszkowskiego. Oczywiście nie obyło się pieczonej kiełbaski i wyrażanych refleksji po odbytych zawodach.

Zarząd Koła dziękuje sponsorom za uatrakcyjnienie kolejnej imprezy wędkarskiej, wędkarzom za tak liczny udział w zawodach, sędziom oraz członkom koła odpowiedzialnym za organizację, za wzorowe przeprowadzenie zawodów.