Podlodowe Mistrzostwa Okręgu 2010 – to już historia

Aktualności | 2010-01-24 | Publikujący: Okręg PZW w Lublinie

Drugi dzień Podlodowych Mistrzostw Okręgu większość zawodników rozpoczęła od  prób odpalenia samochodu. 25-cio stopniowy mróz skutecznie ostudził samochody, lecz nie ostudził chęci do podlodowego wędkowania. Tylko kilku kolegom nie udało się dotrzeć na miejsce zbiórki drugiej odsłony tych zawodów. Mocny mróz tym razem nie przeszkadzał wędkującym, gdyż już od samego rana raźnie świeciło słoneczko, a i ryby z większą chęcią przystąpiły do śniadania.  Również i zawodnicy,  jakby nauczeni doświadczeniami pierwszej tury rozeszli się po całych sektorach,  nie grupując się w jednym miejscu szukali ryb w całym wyznaczonym obszarze. To wszystko sprawiło, że dzisiejszy dzień przyniósł dużo więcej satysfakcji. Kiedy  sygnał obwieścił koniec zawodów, zgrupowani przy komisji wagowej oczekiwali na wynik dzisiejszej rywalizacji, popijając grzane piwo zaprawione aromatycznymi przyprawami korzennymi. Komisja skrzętnie policzyła i poważyła efekty drugiej tury i przystąpiła do obliczania końcowych rezultatów. Jeszcze tylko gorąca grochówka dla wszystkich uczestników i można już było przystąpić do ogłoszenia wyników. W tej ceremonii wziął udział Prezes ZO Zbigniew Sadowski, który gratulując zwycięzcom podziękował za udział i wytrwałość wszystkim uczestnikom a organizatorom  za sprawne zorganizowanie udanych zawodów. Podlodowym Mistrzem Okręgu został Andrzej Boguszewski z koła Barrakuda. Wyprzedził on Wincentego Sawickiego z koła OSW Rogóżno /gospodarza łowiska/ i Marka Winiarskiego z koła WSK Świdnik. Drużynowo najskuteczniejszymi okazali się zawodnicy koła Barrakuda Lublin, wyprzedzając zawodników z koła WSK Świdnik i koła OSW Rogóżno.

W plikach poniżej przedstawiam punktację drugiej tury zawodów oraz wyniki końcowe. Zdjęcia z tej imprezy możesz sobie ściągnąć ze strony Chomikuj.pl w folderze Podlodowe Mistrzostwa Okręgu PZW w Lublinie.