Zebranie sprawozdawcze koła.

Aktualności | 2009-12-06 | Publikujący: Koło PZW Lublin Barrakuda

Zebranie

Sprawozdanie z działalności

Koła Wędkarskiego PZW „Barrakuda” w roku 2009.

Zgodnie z planem pracy zatwierdzonym na zebraniu walnym w 2008 roku, zarząd koła przeprowadził 12 zebrań, w trakcie których podjęto 18 uchwał.

Protokóły z zebrań zostały przekazane do biura Zarządu Okręgu. Przedmiotem tych obrad było omówienia planów pracy i zadań wynikających ze statutu PZW oraz sprawy bieżące dotyczące życia koła. W spotkaniach tych brali udział nie tylko członkowie zarządu lecz także koledzy spoza zarządu, którzy czynnie uczestniczyli w debatach.

Komisja rewizyjna pod przewodnictwem kol. Marka Kuzel przeprowadziła jedną kontrolę pracy zarządu koła. Wyniki zostaną przedstawione na dzisiejszym zebraniu.

Komisja egzaminacyjna przeprowadziła 74 egzaminy na kartę wędkarską. Pośród zdających było dziesięcioro młodych wędkarzy do lat 16. Pozyskanie tak dużej ilości młodych członków wstępujących po raz pierwszy w szeregi PZW świadczy o dużym zainteresowaniu naszym kołem.

Dzięki zaangażowaniu wielu kolegów i koleżanek liczebność koła „Barrakuda”, podobnie jak w roku ubiegłym, ciągle rośnie. Koło „Barrakuda” liczy dziś 457 osób. Należy przypomnieć, że w roku 2008 mieliśmy 351 członków. Tendencja wzrostowa zasługuje na wielkie uznanie. Słowa podziękowania należą się szczególnie Pani Elżbiecie Brodzik i całej załodze sklepu „Pirania”, a także Panu Robertowi Gałusowi ze sklepu wędkarskiego „Wobler”, którzy w różny sposób okazują nam pomoc w pozyskiwaniu nowych kolegów – wędkarzy. W popularyzacji koła ogromnym wkładem wykazała się ekipa lubelskiego oddziału Telewizji Polskiej, która nakręciła i wyemitowała na antenie regionalnej reportaż

o naszej najlepszej zawodniczce Aleksandrze Dyrce, a także jej trenerze Kol. Bogusławie Borowskim.

Zarząd koła „Barrakuda” zorganizował i przeprowadził po raz drugi zawody o  Puchar „Barrakudy”, w których startowało wielu znakomitych wędkarzy z różnych kół okręgu lubelskiego. Członkowie zarządu poczynili starania i pozyskali wielu sponsorów tej imprezy, którzy ufundowali wiele atrakcyjnych nagród dla wszystkich uczestników tej imprezy. Każdy z przybyłych na zawody otrzymał gorący posiłek. Wspaniała organizacja tych zawodów znalazła uznanie w oczach wszystkich przybyłych na zawody. Sukces organizacyjny dopinguje nas do organizacji podobnych imprez w przyszłych latach. Na uwagę zasługuje fakt, że jesteśmy pomysłodawcami i organizatorami zawodów wędkarskich – Memoriału Piotra Pakieły „Łysego”.

Działalność statutowa związku nakłada na nas obowiązek organizacji

i przeprowadzania zawodów sportowych w wielu dyscyplinach, dlatego też zarząd koła przeprowadził zawody rangi mistrzowskiej: podlodowej, spinningowej i spławikowej oraz czterokrotnie zawody towarzyskie. W organizację tych zawodów było zaangażowanych wielu naszych kolegów.  Zawody stały na bardzo wysokim poziomie i rozegrane były z godnie

z zasadami fair play. We wszystkich imprezach sportowych uczestniczyła duża grupa młodych wędkarzy. Dla najlepszych zawodników zarząd koła przygotował puchary, medale

i nagrody w postaci sprzętu wędkarskiego.

Na dużą pochwałę zasłużyli nasi sportowcy, którzy godnie reprezentowali nasze koło na arenie krajowej. Należy wymieć tu Aleksandrę Dyrkę w kategorii spławikowej i  Brunona  Beegera  - w kategorii muchowej. Na szczególne uznanie zasłużyli koledzy Michał Rapa

i Paweł Tkaczyk, którzy w drużynie Mavera zajęli II miejsce w Podlodowych Mistrzostwach Polski.  Poza tym, we wspaniałym stylu wygrali oni Mistrzostwa Okręgu w tej dyscyplinie. Nadto w Pucharze Prezesa Okręgu Michał Rapa wraz z Andrzejem Boguszewskim uplasowali się na II pozycji.  Szczegółową analizą dokonań naszych zawodników zajmie się

kol. Bogusław Borowski.

Na wniosek zarządu koła członkowie nasi uczestniczyli wielokrotnie w akcji sprzątania rzeki Bystrzycy, gdzie plonem naszej pracy było zebranie kilkudziesięciu worków śmieci.

Zdjęcia i wszystkie informacje z życia naszego koła są zamieszczane na naszej stronie internetowej prowadzonej przez kol. Tomasza Psuja i Marka Kuzel. Dzięki ich pracy, informacje o nas docierają do ogromnej rzeszy wędkarzy.

W kole działa grupa Społecznej Straży Rybackiej, która pod przewodnictwem Kol. Michała Rapy przeprowadziła kilkakrotnie kontrolę naszych wód.

Zarząd koła wystąpił z wnioskami do Zarządu Okręgu o przyznanie odznak i medali związkowych szczególnie zasłużonym działaczom naszego koła.

Zarząd zorganizował uroczyste zakończenie sezonu wędkarskiego, w którym uczestniczyło wiele koleżanek i kolegów. Na spotkanie to zaprosiliśmy gości honorowych

i naszych sponsorów, którym podziękowaliśmy za wkład w rozwój naszego koła. Podsumowane zostały też wyniki zawodów z cyklu Grand Prix Koła, a najlepsi wędkarze zostali nagrodzeni pięknymi pucharami i nagrodami.

Dla jeszcze lepszej organizacji zawodów sportowych i dla sprawniejszej pracy członków Straży Rybackiej, zarząd koła zakupił cztery krótkofalówki.

Na zakończenie chciałbym serdecznie podziękować wszystkim  za dotychczasową owocną współprace, a w nowym nadchodzącym roku życzyć wszystkim wszystkiego najlepszego i jak najlepszych połowów.