Wyprawa na bałtyckie dorsze.

Aktualności | 2009-10-19 | Publikujący: Koło PZW Milejów

17 października 2009 roku członkowie naszego Koła wybrali się do Władysławowa na morskie wędkowanie.

wschód słońca nad Bałtykiem

Czekaliśmy, czekaliśmy na tę wyprawę no i w końcu doczekaliśmy się. Wyjazd 17 października, potem odpoczynek w hotelu po długiej drodze no i rankiem następnego dnia byliśmy już w porcie i ładowaliśmy do kutra sprzęt do połowów morskich. Czterech kolegów od kija: Jacek, Janusz, Heniek i Waldek z wiarą wypływało przeżyć niezapomniane chwile. Okazało się, że było warto, oj warto, jechać 600 km po to by połowic zupełnie inaczej niz dotychczas mieliśmy okazję.

Mocny sprzęt do połowów morskich sprawdził nam się doskonale, wędki i kołowrotki podczas holu dorszy z głebokości 40 m pracowały na pełnej parze tak jak i nasze mięśnie. Trzeba mieć niezłą siłę w rękach aby walczyć z tymi "smokami", jak to Waldi nazwał dorsze, przez cały dzień połowów. Wędkarze z mniejszą kondycją przed takim ekstremalnym wędkowaniem powinni najpierw udać się na siłownię celem uniknięcia późniejszych zakwasów.

Jednym słowem dorsze dały nam popalić i wymęczyły nas okrutnie. Dlatego też takie wędkowanie spodobało nam się nad wyraz i już planujemy kolejny wyjazd w niedługim czasie bo Koledzy wędkarze warto wybrać się nad Bałtyk w jesieni by powędkować na "masę" !