Podsumowanie sezonu spławikowego

Sezon wędkarski 2009 zakończył

<!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:612.0pt 792.0pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} -->

Sezon wędkarski 2009 zakończył się, teraz jest czas na przeanalizowanie wszystkich zawodów z cyklu GP Lubelszczyzny po kolei. Dla drużyny Koła Bystrzycy Lublin był to udany sezon, były miejsca na podium, lecz w niektórych turach zabrakło troszkę szczęścia. Koło Bystrzyca Lublin reprezentowali;
- Tomasz Niećko
- Grzegorz Mirosław
- Waldemar Lipian
- Karol Irsak

W pierwszej turze GP, która odbyła się na Dratwie niestety nie została wystawiona drużyna, jednak dla kol. Grzegorza był to udany start zaią piąte miejsce z ośmioma punktami sektorowymi. Kolejny dobry wynik osiągnął Tomek Niećko, który zajął drugiego dnia pierwsze miejsce w sektorze, dobry start zaliczył również Karol Irsak, który pierwszego dnia wygrał sektor a drugiego był 3 i ogólnie zajął 1 miejsce. Kolejny dobry start nasi reprezentanci zaliczyli w Puławach, Tomek Niećko pierwszego dnia na osadniku zajął 7 miejsce w sektorze a drugiego dnia 2 miejsce, co dało mu 4 miejsce z łączną wagą 4 730kg oraz 9 punktami sektorowymi. Waldemar Lipian również pokazał, że na Wiśle umie łowić, bo pierwszego dnia wygrał sektor, a na osadniku zajął 9 miejsce. Był to dobry start, bo zajął ogólnie 7 miejsce z łączną wagą 5 150kg i 10 punktami sektorowymi. Grzegorz Mirosław zajął 6 i 9 miejsce w sektorze, co dało mu 23 miejsce w ogólnej klasyfikacji, Karol Irsak również zaliczył dwie dobre tury. Pierwszego dnia zajął 6 miejsce na osadniku, natomiast drugiego dnia wygrał sektor, co dało mu 2 miejsce. Ogólnie nasza drużyna zajęła drugie miejsce z łączną wagą 19 635kg.
Ostatnia tura GP, która odbyła się w Bychawie była również udana dla naszej drużyny. Tomek Niećko pierwszego dnia wygrał sektor a drugiego był 4, co dało mu pierwsze miejsce w klasyfikacji końcowej zawodów z łączną wagą 8 260kg oraz 5 punktami sektorowymi, Waldemar Lipian pierwszego dnia zajął 7 miejsce w sektorze a drugiego zdobył 12 punktów sektorowych, co dało mu ogólnie 29 miejsce z wagą 6 555kg. Grzegorz Mirosław w tych zawodach również zaliczył udany start, bo pierwszego dnia zajął 3 miejsce, a drugiego 8 i ogólnie znalazł się na 17 pozycji. Następne dobre miejsce w tych zawodach zajął Karol Irsak, który pierwszego dnia był na 10 miejscu, a drugiego dnia wygrał sektor, co dało mu 5 miejsce z łączną waga 9 790kg. Drużynowo wypadliśmy bardzo dobrze, bo zajęliśmy drugie miejsce z wagą 29 325kg.Podsumowywując Tomasz Niećko zajął 12 miejsce w klasyfikacji końcowej GP Lubelszczyzny, co dało mu prawo startu w przyszłorocznych Mistrzostwach Okręgu, również Grzegorz Mirosław wywalczył sobie prawo startu w MO zajmując 13 miejsce, Lipian Waldemar zajął 37 miejsce, ponieważ w 4 turach nie wystartował. Karol Irsak zajął również dobre 2 miejsce w klasyfikacji końcowej.
Miejmy nadzieje ze następny sezon będzie również udany.

Opracował Karol Irsak