Lublin - muchą stoi. Ciekawe wieści ze Słupska

Aktualności | 2009-10-14 | Publikujący: Okręg PZW w Lublinie

Jesienny Lipień Łupawy i kolejny sukces naszych wędkarzy. Grzesiek Gołofit indywidualnie trzecie miejsce, Rysiek Bąk czwarte , Piotrek Zieleniak dwudzieste drugie, Sławek Skałuba pięćdziesiąty czwarty. Drużynowo nasza ekipa tym razem na piątym miejscu, ale w Grand Prix po tych zawodach  awansowała na miejsce drugie.

Sceneria tych zawodów jest nie do opisania. Wspaniała pomorska przyroda, rybne rzeki ,niezwykła gościnność - to trzeba przeżyć. Rzeka Łupawa z "patronackim" odcinkiem klubu „Trzy Rzeki" należy do najlepszych lipieniowych łowisk w naszym kraju, a zawody Jesienny Lipień Łupawy  na stałe wpisały się w harmonogram GP Polski. Zawody te zamykają tegoroczny,  tak bardzo dla naszych zawodników  udany sezon. Najwyższy w historii wynik lubelskiej drużyny. Drugie miejsce w GP Polski Wyprzedzili nas tylko koledzy z Krosna.

Równie ciekawie przedstawia się klasyfikacja indywidualna. Grzesiek Gołofit kolejny raz w kadrze Polski, blisko kadry był też Rysiek Bąk.  Miejsce 17 ale do pierwszej dziesiątki zabrakło mu tylko10 punktów. Piotrek nie był na Mistrzostwach Polski więc w ogólnej punktacji trzy zera ale 24 miejsce w GP to też wspaniały  wynik. Sławek Skałuba też zakwalifikował się do czołowej osiemdziesiątki . Nasz junior Mateusz Irsak również uzyskał dobry wynik w indywidualnej klasyfikacji GP Polski i zapewne będzie brany pod uwagę przy wyborze do startu w przyszłorocznych Muchowych Mistrzostwach Świata, czego mu serdecznie życzymy.  Przyszłoroczny cykl GP Polski w dyscyplinie muchowej może być bardzo ciekawy gdyż jak widać Lublin muchą stoi.
Oficjalne wyniki Jesiennego Lipienia Łupawy jak i zdjęcia pochodzą z serwisu ZO PZW Słupsk, autor ToBoki". Tam również znajdziesz wyniki całego GP.