Wspólnie z Milejowem kończyliśmy sezon wędkarski 2009.

Aktualności | 2009-10-04 | Publikujący: Koło PZW OSW Rogóżno

W najbliższą niedzielę na jeziorze Rogóżno odbędą się zawody o Spinningowy Puchar Prezesa Koła i te zawody będą wieńczyły nasz sezon wędkarski, ale koniec sezonu już zaczęliśmy świętować tym razem wspólnie z kołem PZW Milejów.  W tym sezonie często spotykaliśmy się z kolegami na wspólnym wędkowaniu, wspólna organizacja wielu imprez sportowych więc i wspólne zakończenie sezonu. Samą oprawą uroczystości zajęli się koledzy z Milejowa. Oni byli organizatorami zawodów wędkarskich na rzece Wieprz i oni również „zgarnęli" wszystkie puchary jakie były przygotowane na te zawody. Tym razem aura dopisała i choć poranek był chłodny i wilgotny to już w trakcie zawodów wyszło słoneczko by w pełni odsłonić piękne starorzecze naszej rzeki. W zasadzie nie dopisała tylko frekwencja , ale usprawiedliwienie jest tutaj proste, górnicy w sobotę pracują. Niemniej jednak atmosfera wspaniała i choć ryba z wędkarzami nie współpracowała to imprezę należy uznać za bardzo udaną. Na zaproszenie kolegów z Milejowa gościem tej imprezy był redaktor Wiadomości  Wędkarskich Marek Kluczek. Miał okazję poznać historię koła, obecnych działaczy i ich osiągnięcia.

Wracając do zawodów to tak jak powiedziałem wcześniej, tym razem dostaliśmy wielkie lanie. Jedną z przyczyn naszej porażki jest fakt, że na rzece nie wędkujemy a druga przyczyna to chimeryczne brania i niestety nierówne stanowiska. O lakatach stanowiły bonusy, które się czasami trafiały. Tym razem trafiły na kolegów z Milejowa. Im zwycięstwa gratulujemy i obiecujemy, że odbijemy to za rok.

Indywidualnie zawody wygrał kol Waldemar Stefaniuk wyprzedzając Jacka Tudruja i Roberta Kasprzaka. Klasyfikację drużynową /klasyfikowanych siedmiu zawodników z każdego koła/ wygrało Koło Milejów 45 pkt i wyprzedziło koło OSW Rogóżno 63 pkt.

Protokół z klasyfikacji indywidualnej przedstawiamy w poniższym załączniku.