Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Zawody wędkarskie Najlepszy Wędkarz Powiatu kończyły Grand Prix Łęcznej

Aktualności | 2009-09-24 | Publikujący: Koło PZW OSW Rogóżno

W niedzielny poranek 13 września spotkaliśmy się na zbiorniku Krzczeń aby odbyć kolejne zawody wszystkich kół Powiatu Łęczyńskiego. Tym razem były to zawody o tytuł Najlepszego Wędkarza Powiatu. Zawody te jednocześnie kończyły cykl zawodów Grand Prix Łęcznej.  Organizatorem tych zawodów jak i całego cyklu GP był Kol. Robert Pierepienko - właściciel sklepu wędkarskiego Antek - członek naszego Zarządu Koła, odpowiedzialny za pracę z młodzieżą. Nasze koło wspierało poczynania Roberta i zapewniło fachową obsługę tych zawodów oraz wsparcie finansowe.

Do organizacji włączyli się również sponsorzy : Starostwo Powiatowe w Łęcznej, Sklep wędkarski Antek, Sklep wędkarski z ul Cichej w Lublinie, Mini bar Złota Orfa z Rogóżna oraz koła PZW Milejów i Bogdanka, które  ufundowały beczkę piwa na podsumowanie zmagań wędkarskich. Zawody toczyły się w miłej, koleżeńskiej atmosferze choć z nutką sportowej walki. Poszczególni wędkarze postanowili udowodnić sobie, który z nich jest najlepszym w Powiecie. Zapomnieli jednak, że zawsze o tym decyduje ryba na haczyku a co za tym idzie i szczęście w  losowanym stanowisku. Nas cieszy, że obyło się bez protestów a każdy z wędkujących przedstawił rybę do ważenia. Zwyciężył Kamil Kołodyński przed Andrzejem Ślusarskim z koła Bogdanka i Januszem Przygockim z kola Milejów. Nas najbardziej cieszy dziewiąte miejsce Oli Włodarczyk, która za sobą zostawiła jeszcze 34 wędkarzy. Bardzo ciekawe zawody zakończone wspólną biesiadą przy smacznej golonce serwowanej przez Mini bar Złota Orfa i szklance schłodzonego piwa. Młodsza generacja zawodników tym przypadku zadowoliła się schłodzonym sokiem. W oczekiwaniu na końcowe wyniki Grand Prix dyskutowano o tym co było i co jest. Co poprawić aby było lepiej jak do tej pory. Postanowiono, że Zarządy kół spotkają się aby omówić strategię rozwoju tej współpracy.

Puchary przygotowane przez Starostwo Powiatowe i liczne nagrody i upominki ufundowane przez sklepy wędkarskie czekały na zwycięzców. Wreszcie oczekiwana chwila ogłoszenia wyników. W przypadku Wędkarza Powiatu sprawa jasna, natomiast wszyscy oczekiwali na wyniki końcowe GP ze względu na skomplikowany system policzenia punktów. Ostatecznie Grand Prix Łęcznej zdobył Jan Sadowski, wyprzedzając Piotrka Wacha i Leszka Watraka, wszyscy z koła OSW Rogóżno. W kategorii juniorów zwyciężył Marcin Kędzierski z koła Bogdanka przed Dominikiem Krasuckim i Olą Włodarczyk z koła OSW Rogóżno. Cieszy przede wszystkim frekwencja w tym cyklu zawodów. Łącznie w zawodach chociaż jeden raz wzięło udział 62 seniorów i 15 juniorów a na zawodach tej edycji nigdy nie było mniej wędkarzy niż 42. Dla takiej frekwencji warto pracować, a sport pomimo rywalizacji zawsze zbliżał ludzi. Po kilku latach wspólnego wędkowania u nas jest to widoczne.

Poniżej przedstawiamy protokół z zawodów wędkarskich o tytuł Najlepszego Wędkarz Powiatu i końcową klasyfikację Grand Prix Łęcznej.Również zobacz galerię zdjęć z tych zawodów, którą zamieszczamy w całości w naszym chomiku.

Poleć znajomemu

Załączniki

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.