Sukces Młodych Wędkarzy Okręgu PZW Lublin z Białek Dolnych

Aktualności | 2020-09-25 | Publikujący: Sport w Lublinie

Sukces Młodych Wędkarzy Okręgu PZW Lublin z Białek Dolnych

W dniach 11- 13 września 2020 roku w Wenecji koło Żnina woj. Kujawsko – Pomorskie została rozegrana II Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Wędkarskich. To druga w tym roku  Olimpiada po rozegranej w zimie Olimpiadzie w Pińczowie. W Wenecji drużyna z Białek Dolnych reprezentująca Okręg PZW Lublin przygotowana przez instruktora wędkarstwa młodzieżowego Roberta Pyrkę osiągnęła duży sukces stając trzykrotnie na podium, dwukrotnie w klasyfikacji indywidualnej i raz w klasyfikacji drużynowej. Podczas Olimpiad zawodnicy startujący w kategoriach U -12, U -14 i U 16  rywalizują w czterech konkurencjach - zawodach spławikowych, trójboju spinningowym, teście wiedzy ekologiczno – wędkarskiej, teście sprawnościowym. I właśnie w teście sprawnościowym podopieczni instruktora R. Pyrki okazali się trzecią siłą w Polsce. Indywidualnie Dawid Chachaj w kat. Do lat 12 zajął II miejsce, Partyk Goluch zdobył brąz w kategorii do lat 16 -tu. Podium drużynowe uzupełnił w kat. do lat 14 Piotr Goluch. W tej konkurencji 5 miejsce w Polsce zajął debiutujący na imprezie tej rangi 11 letni Szymon Skirtun.

Nasi zawodnicy w cyklu Ogólnopolskich Olimpiad Młodzieży w Sportach Wędkarskich w 2020 roku zostali sklasyfikowani na dziesiątym miejscu w Polsce na 23 startujące zespoły, a Dawid Chachaj indywidualnie uplasował się na szóstym miejscu. Z jednej strony to duży sukces, z drugiej pozostaje pewien niedosyt, bo wystarczyło, by nasi zawodnicy osiągnęli tylko te wyniki, które wypracowali na treningach, żeby regularnie meldowali się na podium. W tym miejscu dziękujemy za pomoc w organizacji wyjazdu na Olimpiadę Okręgowi PZW Lublin oraz Kołu PZW Czysta Woda Ryki.