Zebranie komendantów SSR Okręgu Lubelskiego - relacja

W dniu dzisiejszym (24.02.2020) odbyło się zebranie wszystkich komendantów Społecznej Straży Rybackiej w Okręgu Lubelskim. Na spotkaniu zostały omówione sprawy związane z kwestią deponowania przez strażników sprzętu kłusowniczego znajdującego się w wodzie. Następnie zostały wręczone statuetki z podziękowaniami dla najbardziej aktywnych grup SSR w roku 2019.

Na spotkaniu byli obecni: Prezes, v-ce Prezes ds. Ochrony Wód, Dyrektor Biura Zarządu Okręgu oraz Komendant Lubelskiego Posterunku Państwowej Straży Rybackiej.

W imieniu Biura Zarządu Okręgu dziękujemy wszystkim strażnikom za wszelkie zaangażowanie w sprawie ochrony naszych wód.

• zibilbn Data dodania: 5 miesięcy temu Oceń: 0 + / -

Weźcie się do roboty a nie tylko zebrania. 2019 rok Październik Listopad przygoda z Sandaczem Zalew Zemborzycki gościu z boku jednego dnia łowi trzy sandacze wszystkie zabiera innym razem nalot pięciu kumpli bodajże z okolic Łęcznej w sumie łowią kilka sandaczy wszystkie zabierają. Innego dnia bałem się łowić bo z lewej i prawej Ukraińcy czują się jak u siebie w Angli taki by mi mandat doj.....ali że musiałbym kredyt wziąć żeby go zapłacić tu łowią kiedy chcą i jak chcą gdzie wy jesteście PSR, SSR co z tych zebrań jak nie rzetelni wędkarze czuja się bezkarnie. Mało gdzie są już ryby jeśli dalej wasze podejście będzie jak do tej pory to daję dwa lata i Sandacza z którego nasz Zalew słynie nie będzie. Ja byłem w Sandomierzu nad jeziorem i tam kontrola to jest minimum raz dziennie jak nie więcej. A wy skontrolujecie wędkarzy pod wieżą i jesteście zadowoleni. Ale widząc średnią wieku na zdjęciach nie sadze byście obchodzili cały zalew a w nocy to na pewno śpicie. Pomyślcie o tym bo to nie o to chodzi by gadać tylko działać jeżeli mięsiarze będą się bali że będzie kontrola w każdej chwili to nie będzie kłusował ale jak wie że szukać was to ze świecą to ryzykują. Zacznijcie działać bo niedługo w zalewie to będzie tylko leszcz i jestem pewien że nawet teraz w nocy nad zalewem próbują łowić sandacza jest ochrona ale kto ich skontroluje no przecież nie wy ani PSR i trzeba podjąć współprace ze strażą miejską niech się w końcu na coś przydadzą. Podajcie numer w odpowiedzi wieczorem pojadę na Leszcza i jak zobaczę powyżej występującą sytuację zadzwonie bo jestem strasznie ciekaw czy ktoś przyjedzie.