Porozumienia

Wody udostępnione w ramach porozumień w 2020 roku

Porozumienia | 2020-01-16 | Publikujący: Okręg PZW w Lublinie

Poznaliśmy już większość międzyokręgowych porozumień.

1) Zawarte porozumienia dotyczą tylko wód nizinnych ogólnodostępnych na podstawie opłaty okręgowej wniesionej w macierzystym Okręgu, natomiast nie dotyczą łowisk specjalnych i komercyjnych, na które obowiązują dodatkowe opłaty.

Wykaz Okręgów zamieszczamy poniżej.

Opcja zerowa na zasadzie wymiany zezwoleń, dotyczy wód nizinnych za wyjątkiem łowisk specjalnych i zbiorników, na których Okręgi pobierają dodatkowe opłaty:

1.      Okręgiem PZW w Białej Podlaskiej

2.      Okręgiem PZW w Białymstoku

3.      Okręgiem PZW w Chełmie

4.      Okręgiem PZW w Ciechanowie

5.      Okręgiem PZW w Częstochowie

6.      Okręgiem PZW w Siedlcach

7.      Okręgiem PZW w Sieradzu

8.      Okręgiem PZW w Skierniewicach

9.      Okręgiem PZW w Tarnobrzegu

Okręgiem PZW w Zamościu (Nasi wędkarze dopłacają 80 zł za Nielisz, natomiast wędkarze z Okręgu Zamojskiego za 3 nasze zbiorniki - Zalew Zemborzycki, Dratów i Krzczeń również 80 zł)

2) Na zasadzie wymiany zezwoleń i dopłaty do składki Okręgowej w danym Okręgu:

Okręgiem PZW w Bielsku Białej  dopłata na wody nizinne w Lublinie 60 zł; dopłata w Bielsku Białej 100 zł

Okręgiem PZW w Elblągu – dopłata na wody nizinne w Lublinie 60 zł; dopłata w Elblągu 100 zł

1.     Okręgiem PZW w Gdańsku – dopłata na wody nizinne w Lublinie 60 zł;

2.      Okręgiem PZW w Kaliszu – dopłata na wody nizinne w Lublinie 60 zł; dopłata w Kaliszu 90 zł

3.     Okręgiem PZW w Legnicy – dopłata na wody nizinne w Lublinie 60 zł; dopłata w Legnicy 110 zł

4.    Okręgiem PZW w Piotrkowie Trybunalskim – dopłata na wody nizinne w Lublinie 60 zł; dopłata w Piotrkowie Trybunalskim 80 zł

5.     Okręgiem PZW w Wałbrzychu – dopłata na wody nizinne w Lublinie 60 zł; dopłata w Wałbrzychu 110 zł

6.      Okręgiem PZW we Wrocławiu – dopłata na wody nizinne w Lublinie 60 zł; dopłata we Wrocławiu 110 zł

Okręg PZW Radom – opcja zerowa na zasadzie wymiany zezwoleń. Nasi wędkarze otrzymują zezwolenia na rzekę Wisłę nr 2, natomiast wędkarze Okręgu Radomskiego otrzymują zezwolenia na rzekę Wisłę nr 1; dopłata na wody nizinne ogólnodostępne - 60 zł w obu Okręgach.

Członkowie PZW z Okręgów nie ujętych porozumieniem opłacają pełną składkę na wody nizinne w wysokości 120 zł lub na wody górskie 208 zł. Dopłata do wód górskich 88 zł obowiązuje tylko członków PZW, którzy w Okręgu Lubelskim opłacą składkę na wody nizinne (nie dotyczy porozumień międzyokręgowych na wody nizinne).