Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Pierwsze okazy wychodzą z wody

Bardzo dobrze rozpoczął się sezon wędkarski na jeziorze Rogóżno. Długa zima sprawiła, że karp w tym roku zaczął szybciej żerować i na efekty długo nie trzeba było czekać.

Karol Oraczewski i jego karp 22 48 kg

Pierwsze egzemplarze karpia wyłowiono już w długi weekend majowy. Arkadiusz Śliwka wyłowił karpia o wadze 10,60kg , natomiast Karol Oraczewski miał dwie sztuki 7,00 kg i 6,40 kg.

Już tydzień później ci sami wędkarze pokazali jakie okazy pływają w jeziorze. Karol Oraczewski wczesnym popołudniem po 40- to minutowej walce wyholował karpia o wadze 22,48 kg, natomiast Arek zadowolił się dwoma sztukami o wadze 11 kg i jedną dziesiątką. Jak twierdzą nasi koledzy to jeszcze nie koniec rywalizacji o największą rybę łowiska. Te rekordowe okazy nadal na nich czekają. Zwłaszcza, że w przypadku tych wędkarzy podczas połowu najważniejsza jest adrenalina związana z holem ryby i końcowy efekt czyli widok dużej ryby, która zanurza się w otchłań jeziora. Ryby wróciły do jeziora a my czekamy na następne zgłoszenia.

Dużą przygodę przeżył również nasz sekretarz Zarządu Koła Zygmunt Górski. Podczas wędkowania usłyszał tylko gwizd swojej wędki, która wielką parabolą wylądowała w wodzie by tak jak wielkie karpie odpłynąć w jeziora otchłań. Dopiero po pół godzinie w odległości około 80 metrów od swojej łodzi zauważył wystający z jeziora kołek, którego wcześniej nigdy nie było. To dolnik jego wędki robił za boję asekuracyjną. Na jego końcu uczepiony zaś był karp o wadze 5,5 kg.

Dzień później na pomoście przygoda trafiła się Pawłowi Michalskiemu z koła Bogdanka. Polując za karpiem lub linem na komunijny stół swojego dziecka wyholował węgorza długości 94 cm o wadze 1,875.

Są to tylko okazy zgłoszone, tych niezgłoszonych jest dużo więcej. Mamy nadzieję, że i inni koledzy pochwalą się swoim połowem.

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (3)

 • endriu1987 Data dodania: 9 lat temu Oceń: 1 + / -

  panowie, jeśli tutaj będziecie to napiszcie na jaki zestaw zostały złowione powiedzmy te po 10kg, czyli żyłka, przypon, hak i przynęta, pozdrawiam

 • Kulbowski Adam Data dodania: 9 lat temu Oceń: 1 + / -

  adam_kulbowski

  Piękne ryby!
  Zezwolenie wykupione, więc trzeba będzie częściej tutaj zaglądać :)
  Pozdrawiam i gratuluję okazów!

 • Mariak Krzysztof Data dodania: 9 lat temu Oceń: 3 + / -

  marini72

  Na tle złowionych karpików, węgorz jest królem.

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

W dniu 14 grudnia 2009 roku naszą stronę na portalu odwiedziło 120 tys, wędkarzy internautów, co daje nam średnio 30 tys. na rok. Jak oceniasz dotychczasową wizualizację tej strony
Strona ciekawa, obrazująca życie kół w całym Okręgu
Strona powinna dotyczyć tylko działalności Zarządu Okręgu
Wszystko mi jedno, aby ryby brały
Głosuj wyniki

Ilość odwiedzin

Reklama