Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

SPRZĄTANIE RZEK 02.03.2019 - PODSUMOWANIE

Ten weekend był dla członków koła PZW Bystrzyca Lublin bardzo aktywny – pomimo, że sezon wędkarski na dobre jeszcze się nie rozpoczął.

W dniu 02.03.2019 zaplanowana akcja sprzątania trzech rzek: Bystrzyca, Kosarzewka i Krężniczanka.

Zbiórka o godzinie 8:00, szybki podział na grupy i ruszamy. Jak się okazuje, nasze rzeki pomimo, że rybne i piękne, to jednocześnie strasznie zanieczyszczone przez śmieci. Na poszczególnych odcinkach np. Krężniczanka zebranych zostało około 50 dużych worków śmieci. Na innych odcinkach nie było wcale lepiej, dlatego też zwracajmy na to uwagę i dbajmy o czystość nad brzegami wód, aby takcji takich nie trzeba było przeprowadzać. Jednocześnie zachęcamy również do udziału i organizacji tego typu przedsięwzięć inne  koła wędkarskie jak również miłośników przyrody.

Jak się okazuje, na brzegach naszych rzek znajdują się przeróżne śmieci, poczynając od butelek plastikowych, szklanych, papieru i różnorakich pudełek, a kończąc na takich perełkach jak: spłuczka, walizka na wiertarkę, wanny i balie metalowe (o oponach w wodzie, nie wspomnę). Nad wodą znaleźliśmy również zwierzęta, które zakończyły swój żywot: królik, czapla oraz pstrąg pokaźnych rozmiarów skonsumowany przez wydrę.

Podziękowania dla wszystkich uczestników tego przedsięwzięcia, mam nadzieję, że w przyszłości uda się zorganizować kolejne tego typu akcje wraz  z innymi kołami – do czego serdecznie zachęcam.

Serdeczne podziękowania składam również na ręce Zarządu Okręgu PZW Lublin za udostępnienie pojazdu, pomoc w zorganizowaniu całego przedsięwzięcia i organizację odbioru wyzbieranych przez Nas nieczystości.

Z wędkarskim pozdrowieniem

Kapitan Sportowy PZW Bystrzyca Lublin

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

W dniu 14 grudnia 2009 roku naszą stronę na portalu odwiedziło 120 tys, wędkarzy internautów, co daje nam średnio 30 tys. na rok. Jak oceniasz dotychczasową wizualizację tej strony
Strona ciekawa, obrazująca życie kół w całym Okręgu
Strona powinna dotyczyć tylko działalności Zarządu Okręgu
Wszystko mi jedno, aby ryby brały
Głosuj wyniki

Ilość odwiedzin

Reklama