SPRZĄTANIE RZEK 02.03.2019 - PODSUMOWANIE

Ten weekend był dla członków koła PZW Bystrzyca Lublin bardzo aktywny – pomimo, że sezon wędkarski na dobre jeszcze się nie rozpoczął.

W dniu 02.03.2019 zaplanowana akcja sprzątania trzech rzek: Bystrzyca, Kosarzewka i Krężniczanka.

Zbiórka o godzinie 8:00, szybki podział na grupy i ruszamy. Jak się okazuje, nasze rzeki pomimo, że rybne i piękne, to jednocześnie strasznie zanieczyszczone przez śmieci. Na poszczególnych odcinkach np. Krężniczanka zebranych zostało około 50 dużych worków śmieci. Na innych odcinkach nie było wcale lepiej, dlatego też zwracajmy na to uwagę i dbajmy o czystość nad brzegami wód, aby takcji takich nie trzeba było przeprowadzać. Jednocześnie zachęcamy również do udziału i organizacji tego typu przedsięwzięć inne  koła wędkarskie jak również miłośników przyrody.

Jak się okazuje, na brzegach naszych rzek znajdują się przeróżne śmieci, poczynając od butelek plastikowych, szklanych, papieru i różnorakich pudełek, a kończąc na takich perełkach jak: spłuczka, walizka na wiertarkę, wanny i balie metalowe (o oponach w wodzie, nie wspomnę). Nad wodą znaleźliśmy również zwierzęta, które zakończyły swój żywot: królik, czapla oraz pstrąg pokaźnych rozmiarów skonsumowany przez wydrę.

Podziękowania dla wszystkich uczestników tego przedsięwzięcia, mam nadzieję, że w przyszłości uda się zorganizować kolejne tego typu akcje wraz  z innymi kołami – do czego serdecznie zachęcam.

Serdeczne podziękowania składam również na ręce Zarządu Okręgu PZW Lublin za udostępnienie pojazdu, pomoc w zorganizowaniu całego przedsięwzięcia i organizację odbioru wyzbieranych przez Nas nieczystości.

Z wędkarskim pozdrowieniem

Kapitan Sportowy PZW Bystrzyca Lublin