Stop kłusownictwu! Premiowanie Społecznej Straży Rybackiej i korzystanie z samochodu Okręgu.

Aktualności | 2019-02-27 | Publikujący: Okręg PZW w Lublinie

W związku z pomysłem Dyrektora Biura Zarządu Okręgu PZW w Lublinie, Komisja Ochrony Wód przy ZO PZW w Lublinie, skierowała do ZO PZW w Lublinie wniosek dot. premiowania Społecznej Straży Rybackiej. Wniosek ten został przedstawiony i przegłosowany na ostatnim posiedzeniu ZO PZW w Lublinie w dniu 23.02.2019 r., czego efektem jest Uchwała nr 108/2019, z którą można zapoznać się w załączeniu.

W skrócie chodzi o premiowanie SSRryb w kwocie 1000 zł netto na min. 3-osobowy patrol za ujęcie i przekazanie Policji lub Państwowej Straży Rybackiej kłusownika na gorącym uczynku na wodach ZO PZW w Lublinie, używającego niedozwolonych rybackich narzędzi połowowych takich jak: drygawica, więcierz, oścień, kozula, podrywka o wielkości przekraczającej 1x1 m, urządzenie elektryczne: np. wędka elektryczna, agregat pradotwórczy itp. Ze szczegółami dot. powyższej premii można zapoznać się w Uchwale poniżej.

Jednocześnie prosimy o zachowanie czujności, gdyż Wasze zdrowie i bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze, dlatego przy tego typu akcjach prosimy o posilanie się PSR lub Policją.

Dyrektor Biura ZO PZW w Lublinie przypomina ponadto o możliwości korzystania przez SSRyb z okręgowego samochodu służbowego. Link dot. takiej możliwości: http://www.pzw.org.pl/lublin/wiadomosci/182435/60/aktywizacja_ssryb