Podlodowe Mistrzostwa Okręgu 2019 r. za nami

Aktualności | 2019-02-05 | Publikujący: Sport w Lublinie

W dniach 02 i 03 lutego rozegrano Podlodowe Mistrzostwa Okręgu Lubelskiego.

Pierwszego dnia przyszło uderzenie ciepła, zmrożona nawierzchnia i padający deszcz był zaskoczeniem dla wielu kolegów, którzy nie dojechali na zawody, miejmy nadzieje, że szybko wrócą do zdrowia. Wracając do zawodów, I tura na jeziorze Maśluchy, lód pewny czarny blisko 20 cm, dominowała płotka, wyniki jak na tak dobre łowisko średnie - drużynowo na czele Lublin Medyk poniżej z tą samą ilością punktów sektorowych a z mniejszą wagą drużyna OSW Rogóźno. Najlepszy wynik I tury  kol. Andrzeja Boguszewski, blisko 3 kg. Weterani w kratkę 60 % zawodników niestety  bez ryby. II tura na jeziorze Firlej - mimo dalszego ocieplenia lód pewny czarny gruby, tylko wszędzie pełno brei pośniegowej mokro za to pogoda wyśmienita, a rybki jak to zwykle, niewielu dostało leszcze, jak już ktoś  je miał  i umiał zatrzymać to miał wynik bliżej zawodów wyczynowych w lecie 8 kg, jednak to nie leszcze zadecydowały o końcowych wynikach, a płotka i to ona dominowała w całych zawodach. Serdeczne gratulacje dla zwycięzców, Dla Drużyny OSW Rogóźno gratulacje za równą formę i atak z drugiego miejsca, dla kolegi Andrzeja Boguszewskiego z Koła PZW Barrakuda za zwycięstwo i równą formę.

Indywidualnie:                                                         Drużynowo:

1. Andrzej Boguszewski - Barrakuda                      1. OSW Rogóźno

2. Łukasz Drabik - Uścimów                                     2. Azoty Puławy

3. Sławomir Staroń - Puławy Azoty                           3. Uścimów

W kategorii weteranów 55+

1. I m kolega Robert Pyrka z koła PZW Ryki Czysta Woda
  2. II m kolega Adam Drabik z koła PZW Uścimów
  3. III m  kolega Tadeusz Adadyński Świdnik WSK

W kategorii weteranów 65+

1. I m kolega Marian Grzywacz z koła OSW Rogóźno
  2. II m kolega Andrzej Borkowski z koła Selekt
  3. III m kolega Krzysztof Salomończyk z koła Ryki

Podziękowanie dla wszystkich zawodników za sportową postawę i wyrozumiałość.   Dla sędziów za rzetelne sędziowanie, wyrozumiałość w stosunku do zawodników i wytrwałość. Cieszy fakt, że zawody odbyły się żywą rybą, organizacyjnie w tym wypadku pomogła pogoda, wszystkie rybki wróciły cało i zdrowo do swojego środowiska :-)

Okręgowy Kapitanat Sportowy

Szczegółowe wyniki jak i parę fotek poniżej.