Puchar Bystrej

Aktualności | 2018-04-25 | Publikujący: Okręg PZW w Lublinie

Puchar Bystrej

W dniu 15 kwietnia spotkaliśmy się na pierwszych zawodach z cyklu GPX Okręgu w dyscyplinie muchowej.

Na starcie stawiło się 25 zawodników, letnia pogoda w połowie kwietnia, szybko rosnąca temperatura oraz palące słońce nie wróżyły okazałych wyników. Na trudnej technicznie rzece ciężko było podjeśc płochliwe ryby, jednak wyniki były całkiem dobre. Złowiono ponad 40 pstrągów, dominowały ryby nie za wielkie, do tego noszące ślady po pazurach wydr. Łowiąc widziałem wiele śladów tych czworonogów na mulistym brzegu.

Zawody wygrał Kol. Piotr Mirosław (miejscowy wyga), strzelając dwie jedynki w sektorach. Niewiele ustąpił mu nasz exportowy wędkarz Kol. Grzegorz Gołofit mając trzy punkty sektorowe, natomiast trzeci byłem ja w swojej skromnej osobie, łowiąc więcej ryb przed czwartym z taką samą ilością punktów sektorowych Kol. Sławkiem Skałubą.

Pierwsza szóstka GPX Okręgu 2017
1. Ryszard Bąk - Bystrzyca Lublin
2. Grzegorz Chrobak - Bystrzyca Lublin
3. Piotr Zieleniak - Bystrzyca Lublin
4. Piotr Zaremba - Bystrzyca Lublin
5. Mateusz Irsak - Bystrzyca Lublin
6. Jarosław Leszczyński - Bystrzyca Lublin

Podsumowując, podziękowanie za przybycie na zakończenie zawodów i zarazem na podsumowanie ubiegłorocznego cyklu GPX 2017 dla Prezesa ZO PZW w Lublinie Jerzego Leusa.

Podziękowania również dla Sędziego Głównego Kol. Andrzeja Doleckiego za rzetelne sędziowanie.
Z ostatniej chwili drużyna Okręgu Lublin Bystrzyca I zajęła II miejsce drużynowo, a indywidualnie Kol. Grzegorz Gołofit uplasował się też na drugim miejscu w GP Polski Puchar Wisły - gratulacje !!!

Szczegółowe wyniki jak i parę zdjęć poniżej.

Zapraszamy 19-20 maja na Muchowe Mistrzostwa Okręgu.

Rysiek Bąk