Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Jesienny Lipień Bystrzycy

Aktualności | 2017-10-30 | Publikujący: Okręg PZW w Lublinie

W niedziele 22 października zostały rozegrane ostatnie zawody z cyklu Grand Prix Okręgu Lubelskiego w dyscyplinie muchowej 2017.

Wystartowało 27 zawodników w tym 3  juniorów. Rzeka jak to jesienią kolorowa, złoto liści odbijane w lustrze wody, piękne widoki i żywo zielona rdestnica w samej rzece czyniły wędkowanie jak z bajki. Oczywiście nie przeszkadzało to niektórym zawodnikom w dobraniu się do ryb. Zawody w kat. seniorów wygrał kol. Sławomir Skałuba zgodnie z przewidywaniem, że sektor C (Osmolice - Prawiedniki) przy zawodach rozegranych w I turze da wygraną. W kat. juniorów, najlepszy był kol. Artur Podstawka. Gratulacje dla zwycięzców i dla wszystkich startujących, nie ilość a jakość była decydująca. Poziom tych zawodów był naprawdę wysoki, walka z krzakami i kilometry pokonane nad rzeką dały w kość, choć łowienie jesienią przy fajnej pogodzie to przyjemność. Ryby bardzo płochliwe wymagały wręcz indiańskich zdolności w podchodach, szczególnie w górze sektora A, gdzie lipienie pokazywały tylko ogony, osobiście tego doświadczyłem, szkoda że rozegrana była tylko I tura. Dobrych lipieni złowiono niewiele, bo tylko 23 szt. z czego 5 szt. zwycięzca, na  około 25 kilometrowym odcinku Bystrzycy. Nie obrazuje to stanu gatunku najlepiej, choć krótkich lipieni było zdecydowanie więcej niż w latach poprzednich. GPX Okręgu w roku 2017 zostały oficjalnie zakończone.

 

Podziękowania dla Sędziego Głównego Andrzeja Doleckiego za rzetelne i szybkie przeprowadzenie zawodów, koła i klubu PZW Bystrzyca oraz dla Prezesa ZO PZW w Lublinie Jerzego Leusa za wsparcie oraz  wszystkich Osób zaangażowanych w promocje muchowego sportu wędkarskiego na Lubelszczyźnie.                                     

Wyniki końcowe  GPX i z ostatnich zawodów oraz fotorelacja poniżej.

 

                               Z wędkarskimi  pozdrowieniami                                                   

                               Sekretarz  OKS Rysiek Bąk 

Poleć znajomemu

Załączniki

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

Jesteś wedkarzem z Okręgu lubelskiego, masz możliwość wędkowania w innym Okręgu. Wybierasz
Biała Podlaska
Białystok
Chełm
Częstochowa
Kielce
Krosno
Mazowieckie
Piotrków Trybunalski
Radom
Rzeszów
Siedlce
Słupsk
Sieradz
Tarnobrzeg
Zamość
Głosuj wyniki

Ilość odwiedzin

Reklama