Jesienny Lipień Bystrzycy

Aktualności | 2017-10-30 | Publikujący: Okręg PZW w Lublinie

W niedziele 22 października zostały rozegrane ostatnie zawody z cyklu Grand Prix Okręgu Lubelskiego w dyscyplinie muchowej 2017.

Wystartowało 27 zawodników w tym 3  juniorów. Rzeka jak to jesienią kolorowa, złoto liści odbijane w lustrze wody, piękne widoki i żywo zielona rdestnica w samej rzece czyniły wędkowanie jak z bajki. Oczywiście nie przeszkadzało to niektórym zawodnikom w dobraniu się do ryb. Zawody w kat. seniorów wygrał kol. Sławomir Skałuba zgodnie z przewidywaniem, że sektor C (Osmolice - Prawiedniki) przy zawodach rozegranych w I turze da wygraną. W kat. juniorów, najlepszy był kol. Artur Podstawka. Gratulacje dla zwycięzców i dla wszystkich startujących, nie ilość a jakość była decydująca. Poziom tych zawodów był naprawdę wysoki, walka z krzakami i kilometry pokonane nad rzeką dały w kość, choć łowienie jesienią przy fajnej pogodzie to przyjemność. Ryby bardzo płochliwe wymagały wręcz indiańskich zdolności w podchodach, szczególnie w górze sektora A, gdzie lipienie pokazywały tylko ogony, osobiście tego doświadczyłem, szkoda że rozegrana była tylko I tura. Dobrych lipieni złowiono niewiele, bo tylko 23 szt. z czego 5 szt. zwycięzca, na  około 25 kilometrowym odcinku Bystrzycy. Nie obrazuje to stanu gatunku najlepiej, choć krótkich lipieni było zdecydowanie więcej niż w latach poprzednich. GPX Okręgu w roku 2017 zostały oficjalnie zakończone.

Podziękowania dla Sędziego Głównego Andrzeja Doleckiego za rzetelne i szybkie przeprowadzenie zawodów, koła i klubu PZW Bystrzyca oraz dla Prezesa ZO PZW w Lublinie Jerzego Leusa za wsparcie oraz  wszystkich Osób zaangażowanych w promocje muchowego sportu wędkarskiego na Lubelszczyźnie.

Wyniki końcowe  GPX i z ostatnich zawodów oraz fotorelacja poniżej.

Z wędkarskimi  pozdrowieniami

Sekretarz  OKS Rysiek Bąk