XXIV Jesienny Lipień Sanu z akcentem z Lublina

Aktualności | 2017-10-03 | Publikujący: Okręg PZW w Lublinie

W dniach 23-24 września zostały rozegrane ostanie zawody z cyklu Grand Prix Polski 2017 w wędkarstwie muchowym w kategorii seniorów i juniorów. Łowienie odbywało się w bardzo trudnych warunkach. Częściowo zmętniały San i siąpiący deszcz utrudniały wędkowanie  na perfekcyjnym poziomie. Lepiąca się żyłka mocno uprzykrzała życie.  Losowanie w tych warunkach  było kluczowe dla wyników w tych zawodach. Sektor A - Myczkowce był neutralny, tylko tam warunki były w miarę równe. Rzeki to całkiem inna bajka. Sektor B - OS San, im niżej tym lepiej.  Sektor C poniżej Hoczewki na odwrót . Na odcinku specjalnym tylko sucha mucha, poniżej wszystkie metody. na Myczkowcach podobnie.  Dynamika warunków na rzece wymuszała szukania wody czystej na pograniczu brudnej, co w trakcie łowienia zmieniało się nieustannie.  Brudna woda utrudniała brodzenie, co odczuł na własnej skórze kol. Piotr Zieleniak, licząc rybki w pełnym zanurzeniu. Do tego pogruchotał palca (szczęście w nieszczęściu że małego) . Reasumując dobre zawody w wykonaniu Bystrzycy II drużynowo  - 4 miejsce , indywidualnie bardzo dobry wynik kol. Ryśka Bąka, który zajął drugie miejsce z 14 punktami sektorowymi , pierwszy kol. Piotr Konieczny z Okręgu Krosno, który był poza zasięgiem z sumą 5 punktów .
Ponadto odbyło się podsumowanie Grand Prix za 2017 rok. Bardzo dobre III miejsce drużyny Bystrzycy I, a w kategorii juniorów indywidualnie II miejsce kol. Michała Kurnickiego. Serdeczne gratulacje i podziękowania dla wszystkich zawodników za wkład i godne reprezentowanie Okręgu Lublin .
Ps. Na własnym podwórku- zostały nam do rozegrania Jesienne zwody na Bystrzycy. W trosce o frekwencje nastąpiła zmiana w terminie z 8 na 22 października - niedziela (grupa zawodników startuje w eliminacjach do Grand Prix Polski na Moszczanicy). Szczegółowy komunikat przed zawodami .

Okręgowa Komisja Sportowa