Zawody wędkarskie dla dzieci - Zakończenie wakacji

Aktualności | 2017-09-27 | Publikujący: Okręg PZW w Lublinie

W dniu 04.09.2017r. Komisja Młodzieżowa ZO w Lublinie zorganizowała Zawody Wędkarskie „Zakończenie Wakacji". Zawody odbyły się na zbiorniku wędkarskim w Markuszowie. Od kilku dni prognozy zapowiadały, że w dniu zawodów będzie załamie pogody, niestety zapowiedzi sprawdziły się i od samego rana padał deszcz. Pomimo tak niesprzyjającej aury do rywalizacji zgłosiło się 39 zawodników. Najmłodsza grupą do lat 12 liczyła 24 uczestników, w grupie do lat 14 udział wzięło 10 osób, a w grupie do lat 16 rywalizowało 5 uczestników. Pomimo tak niesprzyjającej aury młodzi zawodnicy i ich trenerzy nie chcieli i słyszeć o ewentualnym skróceniu czasu zawodów. W czasie łowienia okazało się, że ryby żerują bardzo delikatnie i potrzeba będzie większych umiejętności, żeby je przechytrzyć. Jednakże wszyscy zawodnicy mieli złowione ryby jedynie brak precyzji przy umieszczaniu ryb w siatce, a w drugim przypadku dziurawa siatki sprawiły, że dwoje zawodników zakończyło rywalizację z wynikiem zerowym. W poszczególnych kategoriach zwyciężyli:

do lat 12
1. Gawron Iga - 1480
2. Zuchora Witek - 1440
3. Mendel Oliwia

do lat 14:
1. Łepecki Kamil - 2000
2. Gawron Martyna -1340
3. Zawieruch Jagoda - 1300

do lat 16:
1. Pielecha Przemysław - 3060
2. Skałecki Karol - 2020
3. Piasecki Mateusz - 1680

.
Bezpośredni po zakończeniu łowienia wszyscy uczestnicy dostali gorący posiłek. Zwycięscy w poszczególnych kategoriach zostali nagrodzeni pucharami i medalami, a wszyscy uczestnicy dostali cenne nagrody rzeczowe w postaci sprzętu wędkarskiego ufundowane przez Komisje Młodzieżową, oraz Sławomira Paprockiego właściciela Sklepu Wędkarskiego „Rybka" w Kurowie. W tym miejscu chciałbym podziękować naszemu sponsorowi Sławomirowi Paprockiemu i kolegom w Komisji Młodzieżowej Michałowi Zawierusze i Andrzejowi Wasilowi.

Zawada Piotr