Wyniki zawodów

Hattrick Sensasa w Spławikowym GP Okręgu PZW Lublin

Drużyna Sensas Lublin I oraz jej zawodnicy okazali się najlepsi w 3 klasyfikacjach rocznych Spławikowego Grand Prix Okręgu PZW Lublin. Na 2 tury przed zakończeniem zmagań (11 tur) zapewnili sobie zwycięstwo w drużynówce, na turę przed końcem ich łupem padło złoto w klasyfikacji junior/kobieta, a w ostatnich zawodach "zgarnęli" też dla siebie klastyfikację indywidualną seniorów.

W najważniejszej z klasyfijacji - drużynowej - już na 2 tury przed końcem Sensas Lublin I zapewnił sobie zwycięstwo. Śmiało można powiedzieć, że znokautowali rywali, którzy chyba już w środku sezonu zaczęli walczyć o... 2 lokatę. Odliczając 3 najgorsze tury spośród 11 okazuje się, że "zielona drużyna" nie schodziła z pudła w poszczególych turach cyklu, aż 5 krotnie zwyciężając. Ostatecznie uzyskali oni sumę miejsc 12 oraz 50 punktów sektorowych. Do ostatnich zawodów trwała natomiast walka o miejsce 2. Tutaj więcej szans mieli reprezentanci Milo Matchpro Lin Czuby, jednak nieudane ostatnie 2 tury przy dwukrotnym, dobrym starcie Stynki Lerby Team dało "srebro" właśnie tym drugim, którzy w rocznym rozliczeniu zgromadzili sumę 29 miejsc, przy 32 dla Milo.

W klasyfikacji junior/kobieta od połowy cyklu liczyło się już tylko 5 zawodników, a pozycję lidera od początku do końca utrzymał Przemysław Kojtych (Sensas Lublin I). Warto zaznaczyć, że wygrał on aż 6 tur uzyskując zdecydowanie najlepszy wynik punktowy (suma punktów sektorowych 11, wagowych 29 630). O kolejne miejsca trwała zażarta rywalizacji do ostatniego sygnału ostatnich zawodów. Różnice były minimalne, a na pozostałych miejscach podium stanął Maciej Maruszak (Stynka Lerby Team) 20 punktów sektorowych przed Mateuszem Jaremkiem (WSK Świdnik) 21 punktów sektorowych. Najlepszą kobietą rywalizującą w tym sektorze została Angrlika Banach (Stynka Lerby Team) przez Teresą Borowską-Dobosz (Azoty Puławy).

W klasyfikacji indywidualnej seniorów przed ostatnimi zawodami aż 3 osoby mogły stanąć na samym szczycie podium. Wystarczyło zwyciężyć swój podsektor i liczyć na gorszy wynik niż miejsce 4 swoich rywali. Jak dobrze wiemy, ostatnie zawody przyniosły dużo zer, co spełniło warunek numer dwa. Z kandydatów do "złota" jedynie Marcin Kasprzak (Sensas Lublin I) wygrał swój podsektor co ostatecznie dało mu zwycięstwo w całej klasyfikacji. O jego sukcesie zadecydowała znakomita forma w ostatnich 6 turach, kiedy to na przemian zajmował miejsce 1 lub 2 w swoim podsektorze. Z minimalną stratą za jego plecami znalazł się kolega z drużyny - Łukasz Gałązka, a o tym kto zwyciężył decydowała suma punktów wagowych (obaj Panowie uzyskali sumę 13 punktów sektorowych). Miejsce 3 ze stratą 4,5 punkta sektorowego zajął Sławomir Staroń (Stynka Lerby Team) - można by powiedzieć nieustanny medalista MO i GPO.

Rozgrywki Spławikowego GP Okręgu w 2018 pod kilkoma względami były wyjątkowe i to w pozytywnym znaczeniu. Po pierwsze, w jedno "ciało" połączyły się różne rozgrywki spławikowe Lubelszczyzny co było efektem "dogadania się" twórców i organizatorów poszczególnych rozgrywek. Po drugie - rekordowa frekwencja, która stale się utrzymywała do ostatnich zawodów, już dawno w klasyfikacji rocznej nie widniała ponad setka nazwisk. Po trzecie - wysoki poziom organizacyjny zawodów, jeszcze być może z drobnymi potknięciami, ale będzie co poprawiać w roku kolejnym. Po czwarte - spora grupa sponsorów, która w odpowiedni sposób nagrodzi nie tylko najlepszych zawodników za ich włożony trud w ciągu długiego sezonu spławikowego. Niestety, cieniem na ten piękny obraz kładzie się brak dużych łowisk, które mogłyby pomieścić 70- kilku uczestników naszych zawodów.

W załączniku wyniki rocznej klasyfikacji Spławikowego Grand Prix Okręgu PZW Lublin