Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Wyniki zawodów

Hattrick Sensasa w Spławikowym GP Okręgu PZW Lublin

Drużyna Sensas Lublin I oraz jej zawodnicy okazali się najlepsi w 3 klasyfikacjach rocznych Spławikowego Grand Prix Okręgu PZW Lublin. Na 2 tury przed zakończeniem zmagań (11 tur) zapewnili sobie zwycięstwo w drużynówce, na turę przed końcem ich łupem padło złoto w klasyfikacji junior/kobieta, a w ostatnich zawodach "zgarnęli" też dla siebie klastyfikację indywidualną seniorów.

 

W najważniejszej z klasyfijacji - drużynowej - już na 2 tury przed końcem Sensas Lublin I zapewnił sobie zwycięstwo. Śmiało można powiedzieć, że znokautowali rywali, którzy chyba już w środku sezonu zaczęli walczyć o... 2 lokatę. Odliczając 3 najgorsze tury spośród 11 okazuje się, że "zielona drużyna" nie schodziła z pudła w poszczególych turach cyklu, aż 5 krotnie zwyciężając. Ostatecznie uzyskali oni sumę miejsc 12 oraz 50 punktów sektorowych. Do ostatnich zawodów trwała natomiast walka o miejsce 2. Tutaj więcej szans mieli reprezentanci Milo Matchpro Lin Czuby, jednak nieudane ostatnie 2 tury przy dwukrotnym, dobrym starcie Stynki Lerby Team dało "srebro" właśnie tym drugim, którzy w rocznym rozliczeniu zgromadzili sumę 29 miejsc, przy 32 dla Milo.

 

W klasyfikacji junior/kobieta od połowy cyklu liczyło się już tylko 5 zawodników, a pozycję lidera od początku do końca utrzymał Przemysław Kojtych (Sensas Lublin I). Warto zaznaczyć, że wygrał on aż 6 tur uzyskując zdecydowanie najlepszy wynik punktowy (suma punktów sektorowych 11, wagowych 29 630). O kolejne miejsca trwała zażarta rywalizacji do ostatniego sygnału ostatnich zawodów. Różnice były minimalne, a na pozostałych miejscach podium stanął Maciej Maruszak (Stynka Lerby Team) 20 punktów sektorowych przed Mateuszem Jaremkiem (WSK Świdnik) 21 punktów sektorowych. Najlepszą kobietą rywalizującą w tym sektorze została Angrlika Banach (Stynka Lerby Team) przez Teresą Borowską-Dobosz (Azoty Puławy).

 

W klasyfikacji indywidualnej seniorów przed ostatnimi zawodami aż 3 osoby mogły stanąć na samym szczycie podium. Wystarczyło zwyciężyć swój podsektor i liczyć na gorszy wynik niż miejsce 4 swoich rywali. Jak dobrze wiemy, ostatnie zawody przyniosły dużo zer, co spełniło warunek numer dwa. Z kandydatów do "złota" jedynie Marcin Kasprzak (Sensas Lublin I) wygrał swój podsektor co ostatecznie dało mu zwycięstwo w całej klasyfikacji. O jego sukcesie zadecydowała znakomita forma w ostatnich 6 turach, kiedy to na przemian zajmował miejsce 1 lub 2 w swoim podsektorze. Z minimalną stratą za jego plecami znalazł się kolega z drużyny - Łukasz Gałązka, a o tym kto zwyciężył decydowała suma punktów wagowych (obaj Panowie uzyskali sumę 13 punktów sektorowych). Miejsce 3 ze stratą 4,5 punkta sektorowego zajął Sławomir Staroń (Stynka Lerby Team) - można by powiedzieć nieustanny medalista MO i GPO.

 

Rozgrywki Spławikowego GP Okręgu w 2018 pod kilkoma względami były wyjątkowe i to w pozytywnym znaczeniu. Po pierwsze, w jedno "ciało" połączyły się różne rozgrywki spławikowe Lubelszczyzny co było efektem "dogadania się" twórców i organizatorów poszczególnych rozgrywek. Po drugie - rekordowa frekwencja, która stale się utrzymywała do ostatnich zawodów, już dawno w klasyfikacji rocznej nie widniała ponad setka nazwisk. Po trzecie - wysoki poziom organizacyjny zawodów, jeszcze być może z drobnymi potknięciami, ale będzie co poprawiać w roku kolejnym. Po czwarte - spora grupa sponsorów, która w odpowiedni sposób nagrodzi nie tylko najlepszych zawodników za ich włożony trud w ciągu długiego sezonu spławikowego. Niestety, cieniem na ten piękny obraz kładzie się brak dużych łowisk, które mogłyby pomieścić 70- kilku uczestników naszych zawodów.

 

W załączniku wyniki rocznej klasyfikacji Spławikowego Grand Prix Okręgu PZW Lublin

Poleć znajomemu

Załączniki

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

Jesteś wedkarzem z Okręgu lubelskiego, masz możliwość wędkowania w innym Okręgu. Wybierasz
Biała Podlaska
Białystok
Chełm
Częstochowa
Kielce
Krosno
Mazowieckie
Piotrków Trybunalski
Radom
Rzeszów
Siedlce
Słupsk
Sieradz
Tarnobrzeg
Zamość
Głosuj wyniki

Ilość odwiedzin

Reklama