XI Podlodowe Mistrzostwa Świdnika

Aktualności | 2009-01-26 | Publikujący: Koło PZW Świdnik Miasto

25.01.2009 jezioro Maśluchowskie

To już XI edycja Podlodowych Mistrzostw Świdnika organizowanych przez nasze koło przy wsparciu Burmistrza Miasta Świdnika. Aby rozchmurzyć nieco
i ocieplić deszczowy poranek czekaliśmy na uczestników zawodów z gorącym barszczykiem .Następnie losowanie stanowisk które było dla wszystkich miłą niespodzianką i wzbudziło wiele emocji. 29 uczestników ujrzało na stoliku zamiast tradycyjnych numerków stos czekolad i batoników pod którymi ukryte były numery stanowisk. Po losowaniu wszyscy z ,,tabliczką słodyczy ku pokrzepieniu’’ udali się na swoje stanowiska.

W pierwszej turze ryby brały różnie a najlepsi łowili po ok. 1,5 kg płoci.
W drugiej turze ryba żerowała wyraźnie lepiej i złowiono w sumie ponad 26 kg ryb. Wprawiło to wszystkich w lepszy nastrój a czekający na brzegu gorący posiłek pozwolił zregenerować nadwątlone 5-cio godzinną walką na lodzie siły.

Kolejne emocje i komentarze wzbudziło wywieszone przez organizatorów zestawienie wyników. Jak to zwykle bywa okazało się że każda rybka była ważna
i mogła zaważyć na końcowych wynikach. Czołowe miejsca zajęli zawodnicy którym w obu turach udało się utrzymać wysoką formę. Trzech najlepszych zawodników otrzymało pamiątkowe puchary i medale a pierwsza dziesiątka dodatkowo nagrody rzeczowe.

A oto wyniki:

KOWALSKI JERZY

6 pkt

WINIARSKI MAREK

9 pkt

FRANKOWSKI ANDRZEJ

9 pkt

OSTRZYŻEK PIOTR

12 pkt

ZDYBEL ZBIGNIEW

14 pkt

PALUSZEK MARIUSZ