Komunikat Zawody GPX

Aktualności | 2017-08-30 | Publikujący: Klub Szukarek Lublin

ZAWODÓW SPINNINGOWYCH GRAND PRIX OKRĘGU LUBELSKIEGO”

Jezioro Zagłębocze - 24 września 2017 r

Zawody spinningowe GRAND PRIX OKRĘGU LUBELSKIEGO  (IV tura) zgodnie z terminarzem imprez sportowych zostaną zorganizowane w dniu 24 września 2017 r. (niedziela) na jeziorze Zagłębocze z łodzi.

Łodzie lub pontony min. dwuosobowe  mogą być wyposażone w silnikami elektryczne.

Zakaz używania silników spalinowych przez zawodników w całej turze zawodów.

Organizatorem zawodów jest WKS  EXPERT LUBLIN.

I. Miejsce zbiórki

Godz. 5.30 spotykamy się na plaży ( wodowanie łodzi z brzegu) nad jeziorem Zagłębocze, za ośrodkiem wypoczynkowym około 150m za budynkiem gospodarczym ze slipem i pomostem) zaznaczony na mapce.

II. Zasady sportowe:

Zawody zostaną rozegrane w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej (klubowej), żywą rybą.
Zawody będą zaliczane do punktacji indywidualnej całego cyklu Grand Prix zgodnie z ZOWSK i regulaminem GPX OL, jak również punktowane do ogólnej klasyfikacji drużynowej całego cyklu Grand Prix.
W zawodach GPx OL w celu ustalenia punktacji drużynowej, zaliczone zostaną trzy najlepsze wyniki w poszczególnych sektorach zawodników jednego Klubu.
Zawody rozegrane zostaną jedną siedmiogodzinną turą,
Ryby dopuszczone do punktacji zgodnie z ZOWSK. Wymiary zgodne z RAPR.
Ze względu na fakt, że zawody zostaną rozegrane żywą rybą zawodnik musi posiedać podbierak. Zalecana jest również siatka z obręczami (minimum 30 cm średnicy) do przechowywania żywych ryb.
Prawo startu mają: zawodnicy zakfalikowani.

III. Teren zawodów

Zawody rozegrane zostaną na Jeziorze Zagłębocze.

IV. Trening

Trening na J. Zagłębocze dopuszczony jest do dnia 20.09.2017 r .cały dzień.

W dniach 21– 23.10. 2016 r. wędkowanie przez uczestników zawodów jest zabronione pod rygorem dyskwalifikacji w zawodach.

UWAGA : Ze względu, iż jezioro jest łowiskiem specjalnym osoby trenujące zobowiązane są wnieść opłatę za wędkowanie zgodnie z cennikiem łowiska dostępnym na stornie http://www.pzw.org.pl/zaglebocze/cms/20577/sprzedaz_licencji

V. Zasady finansowe

W dniu zawodów tj. 24.09.2017 r zawodnicy są zwolnieni z opłat zgodnie z uzgodnieniami z opiekunem łowiska Kołem Zagłębocze.

Organizator w dniu zawodów pobiera opłatę startową w wysokości 15 zł. W ramach opłaty startowej organizator zapewnienia obsługę zawodów, puchary dla zawodników w klasyfikacji indywidualnej (trzy pierwsze miejsca) oraz napoje chłodzące.

Informacja dla klubów – dodatkowa wpłata w przypadku zawodników reprezentujących wędkarskie kluby sportowe wynosi 20 zł

Zgodnie z ustaleniami kluby zapewniają łodzie dla swoich zawodników. Organizator nie zapewnia kotwic ani kamizelek ratunkowych.

VI. Zgłoszenia

Zgłoszenia do zawodów przyjmowane będą w nieprzekraczalnym terminie do dnia 20.09.2017r. Uczestnicy lub Klub zobowiązani są do zgłoszenia uczestnictwa w zawodach z podaniem ilości łodzi lub pontonów min. 2 osobowych (mogą być wyposażone w silnik elektryczny).

Listę przesyła przedstawiciel klubu wraz z podaniem osób, które przyjadą z własnymi środkami pływającymi ( łódź lub ponton min. 2 osobowy).

Posiłek w kwocie 20 zł od zawodnika jest obligatoryjny w momencie zgłoszenia osoby bieracej udział w zawodach, odpowiedzialność ponosi klub danego zawodnika.

W sprawach organizacyjnych tel. 501802274 Paweł Edward Kwieciński

Zgłoszenia mailem pawelro3@wp.pl

HARMONOGRAM ZAWODÓW

5,30 – 5.45 – potwierdzenie uczestnictwa w zawodach

5.45 – 6.45 – otwarcie, losowanie

7.00  – 14.00 – czas trwania zawodów

14.00 - 14.30 – zdanie kart startowych

14.30 – 16.30 - prace komisji sędziowskiej , podsumowanie wyników

17.00  - ogłoszenie wyników, wręczenie pucharów, zakończenie zawodów całego cyklu GPx na 2017r.  spotykamy się na terenie Ośrodka Wypoczynkowego nad Jeziorem ROGÓŹNO.

Biuro zawodów usytuowane będzie na terenie miejsca zbiórki.

ZAKOŃCZENIE na ternie Ośrodka Wypoczynkowego nad Jeziorem ROGÓŹNO

UWAGA: Zabronione jest spożywanie alkoholu przed i w trakcie zawodów pod rygorem dyskwalifikacji.

O wszelkich zmianach w zawodach decyduje organizator.